Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mi van, ha a kéményseprőt nem...

Mi van, ha a kéményseprőt nem engedem be?

Figyelt kérdés

3 éve vettem a lakást, még kéményseprő nem járt bent, de most bedobtak egy második értesítést, hogy jönnének munkanap, munkaidőben, hát nem fogok ezért kivenni szabit az biztos. A másik, hogy nincs kéményem, amit megnézzenek.

Kérdésem, hogy mivan, ha nem jut be másodszor sem? Simán lehet, hogy ebben a két hétben, amikor az első meg a második volt, mondjuk nyaraltam, hamár a dolgozást nem fogadják el?

3. időpontért fizetni kell, de miért fizetnék, mikor nincs is kéményem?

De tegyük fel, hogy mégis kijön, megnézi, hogy nincs kéményem, akkor elmegy ingyen, vagy kell ezeknek fizetni? A semmiért?


2014. márc. 26. 12:59
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha nincs kémény vagy egyáltalán nem is használjátok akkor neki azzal nincs munka így nem kell fizetni! Van amikor egyszerűbb betelefonálni és megmondani,hogy nektek nincs kémény vagy egyáltalán nincs használatba....ezt meglehet nézni ekkor meg akkor és ha kijön megnézi ráírja a kicsi papírjára,hogy 0db és utána békén hagynak titeket addig ameddig nem jelentitek,hogy lett vagy használni nem kezdtétek.
2014. márc. 26. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Hívd fel a központjukat, hogy nincs kéményed!
2014. márc. 26. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Bemászik a kéményen, mint a télapó:D
2014. márc. 26. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nálunk faluba is járkált egy, és szedni akarta a díjakat előre, hogy majd jön pucolni... itt is próbálkozott, de hamar meg lett neki mondva, hogy köszönjük nem kérjük, megoldjuk magunk.
2014. márc. 27. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

felhívtam őket, mondtam nincs kémény, asszondja, de van, minden házban van kémény, max befalazták, mondom hát én nem tudom, de én semmi kéménylyukat nem látokd, dede, akkor is van.

És ha én mondok időpontot, akkor pénzért jön ki már a kiszállásért is fizetni kell. És aztán eljátsszák majd évente, ahogy olvastam a neten, mert nem rögzítik, hogy nincs kémény sehol

2014. márc. 27. 09:05
 6/8 anonim ***** válasza:
Akkor én a helyedben megpróbálnám szabaddá tenni magam a következő időpontra, felvetetném a kéményseprővel a jegyzőkönyvet, hogy márpedig nincs a lakásomban kémény, és ezt utána jelezném a központjuknak is...
2014. márc. 27. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én is úgy járnék el, ahogy a #6. válaszoló. Jegyzőkönyvbe vetetném a megérkező kéményseprővel, hogy a kémény használaton kívüli. Ha van egyáltalán.

Ha ez megvan, akkor kivesznek a rendszerből, de ehhez egy telefonhívás nem elég, bemondásra ezt nem teszik meg. Ehhez a kéményseprőnek be kell jutni hozzád, hogy személyesen győződhessen meg a tényekről.

Azt érdemes tudni, hogy egy ideje hatósági jogkörük van - amióta jónéhány szénmonoxid mérgezéses haláleset történt sz@r kémény miatt.

Villannyal fűtesz, hogy nincs kéményed?

2014. márc. 27. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

konvektorom van, de parapetes, egyből megy kifelé az udvarra, ahhoz meg sok köze nincs, az a gázművek reszortja lesz megnézi 2018-ig valamikor.

Egyébként ja, az lesz, rámegy 4 órám vagy egy napi szabim, de akkor hazamegyek, de nagyon nem értek egyet ezzel

2014. márc. 28. 09:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!