Mi van, ha nem engedem be a kéményseprőt?
Figyelt kérdés
Családi házban lakunk, gáz nincs bevezetve, fával fűtünk. A kazán egy különálló épületben van. Nem szeretnék fizetni egy olyan szolgáltatásért, amit a férjem is meg tud csinálni, magyarán, hogy kitisztítja a kéményt. Az értesítőn azt olvastam, hogy ha nem tudnak bejutni, akkor kikapcsolják a gázt, na nálunk ilyen nincs, de akkor mit tudnak csinálni?2008. aug. 11. 17:47
1/6 anonim válasza:
Szerintem nem csinálnak semmit. Mi se engedjük be és van gázunk
2/6 anonim válasza:
Hát nálunk az önkormányzat valamilyen módon ráterheli az alanyra, mint adóhátralékot, ha nem fizeti a kéménykotrást. Mellesleg felénk ezt a kéményseprő rendesen megcsinálja, hallottam már olyan helyet, ahol a kéményseprő csak bemegy szétnéz és elkéri az összeget.Nem teheted meg h nem fizeted ki, mert ez ugyanolyan mint pl a szemétszállítás. Te is meg tudnád csinálni, hogy pl utánfutóval elviszed a szemetedet, a szeméttelepre, mégis ki kell fizetned a kommunális adót, mert azt is rádterhelik.
3/6 anonim válasza:
Ha eldugul a kémény és visszajön a szénmonoxid a kazán vagy a vízmelegítő csövén lehet, hogy már késő lesz kéményseprőért kiáltani. Évente több tíz ember hal meg ilyen mérgezésban, sőt családi tragédiák is történnek. Beengeded és addig nem fizetsz amíg nem ellenőrzi le a kéményeket, itt már nem a korom kikotrásáról szól a dolog!
Nálunk már szedtek ki galambot a béléscsőből.
Ha nincs bélés a téglakéményekben azt szétmarja a kénes égéstermék és a vízgőz keveréke a kénsav és a leszakadó tégladarabok eldugíthatják a levegő útját.
4/6 A kérdező kommentje:
Az utolsó válaszolónak: írtam, hogy külön épületben van a kazán, tehát véletlenül se tudunk szénmonoxid mérgezést kapni. Amúgy tudom milyen veszélyes, mert 3 hónapos voltam, amikor az egész család mérgezést kapott, úgyhogy nem játszanék a dologgal.
2008. aug. 11. 20:31
5/6 anonim válasza:
Visszavonja az engedélyt a kéményre, aztán jönnek a bírságok sorra, ha már több összegyűlt, akkor adóként hajtják be!
6/6 anonim válasza:
Kéményseprő cégnél dolgozok (nem kéményseprőként) tehát, a szilárd tüzelésű kéményeket egy évben kétszer kell söpretni, gáz tüzelésű kéményeket évente egyszer kell ellenőriztetni, probléma esetén műanyag kefével tisztítani. amennyiben a helyi feltételeket nem biztosítod (nem engeded be a kéményseprőt) úgy a hivatalos eljárás szerint két felszólítást kapsz ajánlott levélben amennyiben így sem sikerül a munkát elvégezni, úgy az új szabályozás értelmében most már nem a jegyzőnek hanem az első fokú tűzvédelmi hatóságnak adják át az ügyet, akik szintén felszólítanak és adnak 10 napot a munka elvégzésének igazolására, amennyiben ennek nem teszel eleget a kéményedet ellenőrzés hiányában tűz és életveszélyesnek nyilvánítják (ergo nem használhatod) valamint egy elég tekintélyes büntetésnek nézel elébe, amit ha nem fizetsz adó módjára behajtható (fizetésletiltás stb.) tudom keményen hangzik de azt senki ne feledje hogy a kéményseprő elsősorban nem a pénzért megy, neked is érdeked a sepretés, ellenőriztetés hisz az ÉLETED, vagyonod forog kockán (pl egy esetleges tűzesetnél kéményseprés igazolásának hiányában nem kapsz pénzt, azt meg ugye mondanom sem kell hogy egy emberélet MEGFIZETHETETLEN)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!