Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szerintetek max9 millióval...

Szerintetek max9 millióval érdemes belefogni építkezésbe vagy várjunk hátha visszahozzák a szocpolt is?

Figyelt kérdés
gondolkoztunk az osb (könnyű építésű) házon is szerintetek az mennyire tartós?
2009. dec. 15. 23:46
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Az utolsónak akkor adok igazat, ha valóban úgy van, ahogy gondolja, és belementek, hogy akár 10 év alatt lesz kész a ház. Akkor bele kell vágni. De ha mondjuk 2-3 évre terveztetek, akkor a 9 millió szerintem is kevés. Az meg, hogy a párod ügyes, nem feltétlenül jelenti azt, hogy mindent meg tud csinálni. Az egyik barátom burkoló, kicsit ért a kőművességhez is, és ő besegített a kőművesnek a háza építésénél, és még így is kb. 15 millió volt a 100 nm-es háza. Mert hiába ügyes, nem ért az ács munkához, a gázos-vizes szerelésekhez, a nyílászáró-berakáshoz stb. Meg az a baj, hogy még el sem kezded építeni a házat a különböző illetétkek, meg a közművesítés miatt már eleve benne több százezerbe. És akkor még az alapod sincs meg. Csak van vized, gázod, villanyod, meg egy építési terved. Én azt ajánlom járj alaposan utána, szedj össze annyi költséget, amennyit csak tudsz, és még tegyél hozzá kb. 2 milliót (nekem sok ismerősöm épített már házat, de még egy sem jött ki a kikalkulált összegből sajnos), és nézd meg elég-e a pénzed. Mi pl. nem adtuk ki építettő cégnek, hanem magunk kerestük a kművest, az ácsot, a festőt, a burkolót stb. és még így jóval több, lett mint, amit kalkuláltunk, pedig sok mindent magunk is csináltunk. Csak viszonyításként írom (120nm-re), nekünk az építőanyag, a tető nélkül 4,5 millió körül volt, a nyílászárók kb. 2 millió (középkategória, de mondjuk benne vannak a beltéri ajtók is), a tetőre az anyag kb. 700 ezer stb.stb. Na most adjuk össze, ez több, mint 7 millió, és még nincs munkadíj, meg kb. a ház fele van csak "kész".
2009. dec. 17. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Az egyik ismerősöm édesapja ép.ipari kivitelező. Ő építette Nekik a házat, ismerősömék 10 milliót adtak bele (eladták még akkor a lakást) A vállalkozó a munkadíjból, anyagárból jócskán le tudott faragni, de így sem fedezte az alig 100nm (BRUTTÓ) alapterületű háznak a költségét. Nekik szerencséjük volt, családban maradt, ami hiányzott ki tudták pótolni. Előre nem lehet megtervezni, hogy mennyiből jön ki egy ház kivitelezése. Akármi közbejöhet önhibán kívül, ezt is bele kell kalkulálni a költségekbe.
2009. dec. 17. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Száz négyzetméter lakóterület alatti házat építeni valóban nem éri meg. És ha rám hallgatsz mindenképpen teszel a teljes ház alá szuterint, sosem elég a hely a kecmeceknek.Fűtésben gondolkodhatnátok a geotermikusban, kicsit többe kerül, de egyszer kell megcsinálni, azután sokat lehet vele spórolni, és nem függsz sem gázártól sem szénártól.
2009. dec. 18. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Max 9 milliónál ki van zárva a geotermikus fűtés! A rendszer kiépítése (akár több) milliós tétel.
2009. dec. 18. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
én úgy gondolom a 9millióval belevágni nem egyszerű de meg lehet csinálni a párom tényleg nagyon ügyes amibe most lakunk egy félkész ház volt ő csinált mindent vizet vezetett volt helység ahová ő húzta be az áramot burkol előtetőt épített az előtetőhöz a korlátelemeket ő csinálta rajzolta kivágta csiszolta soroljam még?tehát szerintem nincs félni valóm ha eddig tudtam egyfélkész házba lakni és azt alakítgatni úgy hogy az nem az csak részben az enyém akkor a sajátomba öröm lesz.majd lesz valahogy ahogy a mamám mondaná úgy még nem volt hogyhogy valahogy ne lett volna.köszi az eddigi válaszokat nagyon hasznosak és elgondolkodtatók voltak.
2009. dec. 19. 09:40
 16/17 anonim ***** válasza:
Te ezt már eldöntötted, mielőtt feltetted a kérdést!:) Ami nem baj. Én sem lebeszélni akarlak, de sajnos hiába ügyes a párod, az anyagköltség sok lesz. Szerintem egy 90-100 %-es háznál legalább 7-8 millió (bár ez sem biztos, hogy elég). A kérdés az, amit már előttem is írtak, hogy mennyi idő alatt akarjátok befejezni. Mert ha ráértek akár 6-7 évet is, akkor hajrá bele kell vágni. De mondjuk két év alatt ennyi pénzből szerintem nem lehet megcsinálni. De azért sok sikert!
2009. dec. 21. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
90-100 nm-es akart lenni, csak a meló már megbolondít, és mindenhova % jelet írok :)
2009. dec. 21. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!