Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szerintetek max9 millióval...

Szerintetek max9 millióval érdemes belefogni építkezésbe vagy várjunk hátha visszahozzák a szocpolt is?

Figyelt kérdés
gondolkoztunk az osb (könnyű építésű) házon is szerintetek az mennyire tartós?
2009. dec. 15. 23:46
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
A szocpol miatt inkább ne halasszátok. Ha van telek, van esély rá, hogy egy kisebb házikót összehoztok ennyiből. Ha nincs még telek, akkor már rázós. Hol akartok építkezni?
2009. dec. 15. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Ha telek megvan, rajta közmű, ha tervek megvannak az engedélyeztetés szintén és ha kicsi házra gondoltok,melyet főként önerővel építetek, akkor vágjatok bele. Természetesen ne legyen magas igényetek, ennyi pénzből csak alapszintű házikót lehet összehozni. Én úgy hallottam, hogy egy ház építésénél számolhat az ember minimum: 150-180eFt/ nm áron.

Könnyűszerkezetes sem jönne ki sokkal olcsóbban!

2009. dec. 15. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Ha belevágsz, kérj minden munkafázisra árajánlatot a www.yabe.hu oldalon.

Sok szakmunkás, ill. cég van jelen az oldalon, te leírod, hogy mit szeretnél és a cégek árajánlatot adnak. Te kiválaszthatod a számodra legkedvezőbbet.

2009. dec. 16. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

vágj bele nyugodtan! én is mikor építkezni kezdtem, tanácsokat kértem, a legjobbat egy öreg papa mondta a kocsmában: "idefigyelj fiam! aki szegény ember nekiállt építkezni, annak mindig ráment inge-gatyája,...de valahogy mind be tudott költözni a házba!"

fontos, hogy legyen ott mindig valaki ha munka van, az építkezésnél semmit nem tudsz előre kiszámolni, valamiért mindig el kell rohanni,hol szög kell, hol deszka, cement ,még egy fuvar sóder, nem elég a tégla, stb. és ilyenkor a legfontosabb ,hogy a mesterek dolgozzanak, mert csillagászati órabérben vannak. a legjobb ha felveszed a kapcsolatot egy tüzéppel, akik nyitnak számlát neked, és csak egy telefon és hozzák a cuccost.mestrekkel alkudj, első árat sose fogadj el tőlük.ha fővárosi vagy, akkor érdemes kicsit körbenézned vidékiek után,...sok mester vállalja ,hogy akár 80-100 km-ről pestre megy dolgozni a brigádjával, és még mindig olcsóbbak mint a fővárosiak.ha akarod írj freemailt, szívesen adok tanácsot, már két házat építettem:)

2009. dec. 16. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
9 millióból szerintem nem jön ki még kis házikó sem, ennek ellenére belevágnék, mert minden csak egyre drágább lesz. akkor meg még úgyse jön ki.
2009. dec. 16. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Én sem kezdenék bele. Mi két éve építettünk, igaz 120 nm, de telek nélkül 18 milla volt, úgy, hogy sok munka "ajándék" volt (ismerős, barát csinálta). Most épít az egyik ismerősöm egy 100nm-es (90-100 nm alatt szerintem nem érdemes nagyon háza építeni) és neki is kb. 15 milla lesz telek nélkül. Várjatok még, hátha tudtok valahonnan pénzt szerezni, de szerintem annak nincs értelme, hogy most belekezdtek, elmegy rá a 9 millió, aztán meg félbehagyva áll több évig.
2009. dec. 16. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Ha nincs meg rá a teljes összeg, akkor az nagyon nyögvenyelősen fog menni és évekig elhúzódhat az építkezés. Én így nem vágnék bele. Nem tudtok még valahonnan egy kis pénz szerezni? Esetleg legvégső esetben hitel?
2009. dec. 16. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
már ez a 9millió is úgy lenne hogy 5millió hitelel de mi úgy gondoltuk hogy a munkáért nem nagyon fizetnénk a párom nagyon ügyes mindenhez ért segítségnek meg ott a család csak a villanyt tennébe szakember meg esetleg a gázt
2009. dec. 16. 21:31
 9/17 anonim ***** válasza:
Ha a párod kőműves, akkor tényleg tudtok valamennyit spórolni, de nekünk csak az építőanyag volt kb. 6 millió. És a maradék 3ból szerintem nem lehet befejezni. Még akkor is necces, ha az ács, a gázos, a burkoló, a festő ingyen dolgozik. Nem akarlak lelombozni, de én nem kezdenék bele.
2009. dec. 17. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

tegnapi 9:38-as vagyok! ne tévesszen meg az alacsony arányszámom, azt töbnyire a politikai nézeteimért szedem össze mínuszban.

tegnap még nem mondtad, hogy a 9 milla már kölcsönnel együtt van,...de még mindig azt tanácsolom, vágj bele!a mai világban azt hiszik az emberek, csak úgy lehet építkezni, hogy felveszünk egy vállalkozót, aki 6 hónap alatt tető alá hozza a házat és átadja a kulcsokat a végén.ha a párod ügyes fiú, akkor sok mindent megcsinálhat maga,ezzel rengeteget spóroltok.és ha hat évig tart az építkezés,hát addig, ... akkor is a sajátotokat építitek, van célotok, van közös küzdés, még boldogabbak lesztek ha kész van.első évben lerakjátok az alapot, rá a falakat meg a tetőt. aztán ahogy kerülközik pénz, mindig csináltok rajta egy kicsit. mi is úgy költöztünk be a házba, hogy az alsó szinten volt egy szoba, meg konyha és a fürdő. aztán egy év múlva a másik szoba, aztán az egyik tetőtéri szoba a másik után, és csak 10 év múlva lett a felső fürdőszoba készen, és 12 múlva a garázs-terasz.

egy jó tanács még. ne sajnáljátok a pénzt hőszigetelésre,minél vastagabb hungarocellt a szobák aljzatbetonja alá, 38-as porotherm, fuga nélküli téglából ,vagy más jó hőszigetelő tulajdonságú falazóanyagból húzzátok fel a falakat(pl. Ytong is nagyon jó, bár baromi drága). a betonkoszorú köré ne heraklitlemezt rakjatok, hanem élére állított kisméretű téglával falazzátok körbe,mert a koszorú ha nincs szigetelve akkor hőhidat képez, és penészesednek a plafonnál a sarkok.az ajtók ablakok hőszigetelt műanyagokból a legjobbak most.a tetőtérbe legalább 10 centis kőzetgyapotot a gerendák közé,plusz arra még 2 centis pozdorjalemezt és belülről hungarocellt. amit beépítetek az legyen tökéletes, mert 30 évig nézegetitek. ne legyen ferde ajtócsámpás sorú csempe, ilyesmi.

sok szerencsét és kitartást.

2009. dec. 17. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!