Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ti hogyan raktok félre pénzt,...

Ti hogyan raktok félre pénzt, hogyan spóroltok?

Figyelt kérdés
20 ezer forintot spórolunk havonta mert lakáskasszát fizetünk, de többet is félretudnánk szerintem tenni.1,5 éve vezetek háztartási naplót, de valahogy mindíg elcsúszunk úgy látom.Pl. kocsijavítás meg hasonlók.Albérletben élünk, saját házat szeretnénk pár év múlva ezért kéne spórolni.Vegyem kötelező kiadásnak a félrerakott pénzt, vagy mit csináljak?

2013. nov. 4. 08:04
 1/5 anonim válasza:

Leveszem és elrakom.

Másképp nem megy, egyszerűen mindig közbe jön valami.

Mi 50000-ret rakunk, de anyuékkal élünk, szal fogjuk rá h könnyebb.

Ezen felül viszont hiába már 29 van, biztos isten, h ha 20 ezer akkor 20, ha 50 van még a számlán akkor 50 ezres kiadás jön azon a hátra lévő két napon.

Nevetséges, eddig a legnagyobb 95 ezer forint volt:S

2013. nov. 4. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Most már sehogy. Az utóbbi 3 évben csökkent a jövedelmünk, örülünk, ha meg tudunk élni. Ha így folytatódik, akkor a tartalékot is fel kell élnünk.
2013. nov. 4. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Leginkább sehogy. Mint ahogy az első írta, ha volna egy kis többlet, tuti, hogy valami jön, ami elviszi.
2013. nov. 4. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Értem.Az a gond nálunk is, hogy mindíg jön valami.Nálunk sokszor a kocsi.Múltkor is akksit kellett venni, javítattni kellett, de sajnos kénytelenek vagyunk mert párom munkájához napi szinten kell, mert ingázik, tömegközlekedés mert írtó rossz.Most nézegettem OTP-s megtakarításokat, lehet ott kéne gyüjteni a pénzt.Lakástakarékunk is ott van meg számlánk is.Nem tudok mást kitalálni.Csak akkor lehet félretenni, ha kötelező kiadásnak vesszük.Nem tudom sok öreg hogy tud annyit gyüjteni(nyilván nem azokról beszélek akiknek 30 ezer a nyugdíja).
2013. nov. 4. 09:24
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha a kocsi gyakran rossz, akkor el kellene gondolkodni az eladásán és egy másik vételén. Nekem egy 13 éves corsám van, idén gyertyákat cseréltünk benne, de ez minimális összeg. Ezenkívül pedig idejét nem tudom mikor kellett utoljára javíttatni! Ha egy autó évente többször rossz, akkor gyenge márka, vagy már annyira öreg, hogy nem éri meg bele pénzt ölni.


Egyébként mi így spórolunk:

Rezsi:

- főleg zuhanyzunk, a párom a munkahelyén is tud, fürdés heti 2-3x max, az meg közös program

- mosogatógép (lényegesen kevesebb vizet használ, mint a kézi mosás)

- nem folyatjuk feleslegesen a vizet (fogmosáskor stb. elzárjuk, a wc lehúzásnál nem ürítjük ki az egész tartályt, csak annyit húzunk le amennyi kell)

- tervezetten főzünk, kb. 2 napokra, ez sok áramot megspórol

- nem fűtünk feleslegesen mikor munkában vagyunk, a hálót csak alvás előtt fűtjük be pl.


Bevásárlás:

- listát írunk és igyekszünk nem eltérni tőle

- minden hétre tervezek 3-4 ételt, és ahhoz vesszük meg a hozzávalókat


Tankolás:

- odafigyelünk mikor hol olcsó (neten, rádióban utána lehet nézni)

2013. nov. 4. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!