Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Megbüntethetnek? Őszintén?

Atika kérdése:

Megbüntethetnek? Őszintén?

Figyelt kérdés
1 éves lakásbérleti szerződést írtam alá.Fel lehet mondani időközbe de akkor 60 nappal előre kell szólni és visszakapom a kauciót.Na már most én csak 20 nappal előte szóltam , ezért közölte velem nem add vissza semmit. Tudom ez jogos.Viszont én nem fizettem ki az utólsó havi lakbért,meg a rezsit. Ezzel félre tudtam rakni a kaució összegét.Vagyis nem buktam el a kauciót,ha úgy vesszük.Feljelenthet vagy nics sok értelme.Végtére is ilyen helyzetre is szolgál a kaukció nem? SEGÍTSETEK. TÉNYLEG AZ ÍRJON AKI TUDJA mi van ilyenkor. Köszönöm,köszönöm.
2009. nov. 14. 22:31
 1/10 anonim ***** válasza:
68%
Hát ha neked most tiszta a lelkiismereted akkor jó neked. Én voltam albérlő és vagyok most főbérlő is. Tehát mindkét oldalt ismerem és átéltem. A kaució arra van, ha a lakó a saját hibájából kárt okoz a lakásban akkor abból fedezi a bérlő. Mivel te nem kellő időben mondtál fel neki, ezért a kaució nem jár vissza. Gondolj bele. Ő most még mire talál egy normális bérlőt az mennyi idő. Lehet több hónap is. Plusz a hírdetések költsége stb.. Amíg nem lakják a lakást addig neki kell fizetnie az összes rezsi ktg-et mert azt a szolgáltató küldi függetelenül attól, hogy lakják e a lakást vagy nem. Ha pedig még most se lakbért se rezsit nem fizettél akkor ő kétszeresen is elbukta a kaucióját. Tehát én a helyében biztos hogy jogi útra vinném a dolgot. De mint bérlő sem viselkedtem soha ilyen inkorrektül mint te tetted. Kicsit nézzél magadba szerintem. Amúgy pedig ha jogi lépéseket tesz és a bíróság neki ad igazat, akkor a perköltséget is te fizeted. És ha van bejelentett állásod akkor havonta levonhatják jogerősen a fizetésed 30%-át. Egészen addig míg a kárát meg nem téríted amit a bíróság fog megítélni.
2009. nov. 14. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
45%
Hát, szerintem ha még a kaukciót is megtarthatta, egy havi rezsiért és lakbérért biztosan nem fog perleni. Én biztosan nem írtam volna alá azt hogy 60 nappal előre szólok, Nehogy megsajnáljam már a "szegény" főbérlőket, tegye össze a kezét hogy előre szóltál.
2009. nov. 15. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
köszönöm az eddigieket, mindketőtöknek igaza van,csak tudjátok nincs egy ft-omse akkor hogy menjek új albiba ha nem kapok vissza semmit.azért szeretnék elmeni mert sok hibája van a lakásnak...és nekem úgy se oké ha ezeket a hibákat kijavítom és utólag elkérem a költségeket tőle.meg sokszer kereszztbe tett nekem.pl:honapokig(nyáron) nem diktálta be a gáz állást/így egyeztünk meg szóba/ vagyis csak 3-4-5 ezer ft-os csekek jöttek. NEKEM akkor azt hazudta diktálja ,de mikor most az éves leolvasásnál kijött minusz 80 000ft hárralék szivbajt kaptam.A háromnegyedét már kifizettem de nem birom a helyzetett. A fütés is rosszalkodik/van hogy fél napig nem fűt/.Na már most én nem fogok utánajárni a szerelőnek, ő meg nem tud mert 200 km-re lakik. Szóval ez a helyzet.Különben ha nem lett volna ennyi baj nem mennénk el...szóval csak egy picit tudom sajnálni...Várom a további válaszokat köszönöm.
2009. nov. 15. 08:17
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ki kell fizetned az utolso havi bérleti dijat,és rezsit is.Nàlunk meg 90 nappal kell elöre szolni hogy költözünk,még az is benne van a szerzödésben,hogy délutàn 1-ig.

Inkàbb fizesd ki,mint 5-ször annyiba kerüljön a birosàgi ügy,

2009. nov. 15. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Uppsz most olvasom a kommentedet.Hàt ezek utàn nem csodàlkozom,hogy elvetted a pénzt,de,ezt bizonyitan tudod?Ha igen,pl szàmlàval,meg a szerzödéssel,akkor semmi okod félni,kvittek vagytok.Na ha nekem jött volna ki 80 000-röl szàmlàm,az biztos hogy màr rég leléptem volna onnét.

Hivd fel,mondd meg hogy utolso rezsit stb nem fizeted ezért és ezért.

2009. nov. 15. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg:APEH?
2009. nov. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem hiszem,hogy bíróságra menne.Ezt csak akkor tehetné meg,ha bejelentette a bérbeadást az APEH-nál,és fizette a lakás után az adót.Ezt nem tartom valószínűnek.Ahogy azt sem,hogy a bérleti szerződés formailag és tartalmilag is megfelel a követelményeknek.Nyugodtan köl,tözz el,és ne fizess neki semmit.
2009. nov. 19. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szegény főbérlő......Tudod mit ne sajnáld. Nem fog feljelenteni, mert eszébe sincs az embernek adózni az e fajta tiszta bevételekből, innentől kezdve ő van kiszolgáltatottabb helyzetben nem fog lépni hivatalosan.Max fenyegetőzik.
2009. nov. 19. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
cASK ATTÓL félek hogy adózott,mert ingatlanos keresztül béreltem vagyis akkor adózik nem?Vagyis ingatlanos hírdette ,meg a lakását és az ingatlanosnál írtuk meg a szerződést.
2009. nov. 20. 07:33
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, várom a továbboiakat is. Köszönöm!!!
2009. nov. 20. 07:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!