Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Féltek e a paneltűztől?

Féltek e a paneltűztől?

Figyelt kérdés
20 éves lány vagyok mióta élek panelben lakok (amit utálok is mint annak a rendje) és kb 3 éve iszonyatosan rettegek a panel tűztől! Nem attól félek hogy bajom esik vagy akármi hanem hogy a dolgaim, szinte az egész életem elveszlik egy ilyen dolog adtán.. Mert oké hogy én ügyelek hogy ne legyen baj de itt lakok 100 akárhány emberrel.. Szóval borzasztó érzés.. folyton ezen emésztem magam ami már beteges.. szeretnénk kertes házba költözni de anyagilag nem olyan könnyű.. :( Ti hogy vagytok ezzel?
2009. okt. 26. 20:00
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Nah látom azért nem vagyok egyedül ezzel.. Szörnyű ez a panel.. gyűlölöm, olyan mint egy börtön :S Nem tudok nem erre gondolni.. amúgy 6. em. lakom. Borzasztó h másoktól függ az ember úgymond.. Amúgy kertes házban csak más.. Ott én vagyok egyedül, ügyelek mindenre, igaz megvan rá az esély h tűz lehet ott is de azért még is csak én felügyelem a házat itt meg a többi lakást nem tudom szemmel tartani h nehogy vmi történjen.. Amúgy itt is volt már 1x tűz de szerencsére a ház másik oldalán, de akkor is szörnyű volt.. nem voltunk itthon csak a kutyusom akiért viszont nem engedtek fel a tűzoltók.. nagyon féltettem :( szerencsére őt nem érdekelte a dolog és nyugisan feküdt mikor feljöttünk :D Amúgy kedves 8. válaszoló.. Nem tudom te hol laksz hogy olyan olcsó egy ház, de itt Debrecenben nem így megy.. a mi lakásunk az egyik legjobb környéken van, panelprogramos, mért távhős stb. Igaz h ráférne egy kis felújítás de még így is simán megérne 8,5 milliót amennyiért áruljuk.. de semmi, még érdeklődő sincs! Ha nem lenne ez a "válság" akkor 10 milliót megérne így is alsó hangon.. Szóval nekem ne mondd azt h olyan egyszerű.. Meg már nem azért de ha lejön az illeték stb.. kb 8 millió Ft.-ból hol veszel kertes házat Debrecenen belül? Viszonylag jó környéken? Mert a válasz az h sehol..
2009. okt. 27. 09:04
 12/15 anonim ***** válasza:
Én belebetegedtem a panel életbe. Kertes házba születtem, korán összejöttem a párommal és végtelenül boldog voltam, amikor sikerült egy 50nm-es lakást vennünk egy 10 emeletes panelben és megkezdhettük önálló kis életünket. Bár soha be ne tettem volna oda a lábam. Amíg dolgoztam és gyakorlatilag csak aludni játunk haza nem volt gond. A hétvégén ugyan zavart, hogy valaki mindig fúrt, vagy zenét bömböltetett, fölöttünk alkoholista állat szolgáltatta az előadást, de valahogy kibírtam. Aztán veszélyeztetett terhes lettem és sajnos ki sem tehettem a lábam otthonról, szóval végighallgattam napi 6 óra fúrást, 4 óra veszekedést, disco és technoslágereket, a szomszéd gyerekeknek a folyosó volt a játszótér, a szomszédasszony minden nap rántott húst készített. Amikor megszületett a kislányom, elaludt szopizás után rögtön fel is ébredt a zajokra, ha volt két órám mert aludt, akkor a szomszéd üvöltött, csótányírtóval kellett a lakást körbefújni, mert két lakással odébb minden csupa kosz és mocsok volt. A pohár akkor telt be amikor rendszeresen a teraszra kiteregetett ruháimra rázta a fölöttem lakó a szőnyegét és ordítva mentem fel amikor a 4 hetes csecsemőm is kint volt a teraszon és az összes kosz, szotyihéj rajta landolt. Pontosan lehetett látni, hogy ott van a babakocsi. Ekkor már annyira kiborultam, hogy térden állva könyörögtem a férjemnek, hogy vegyünk fel hitelt és menjünk el innen, mert be fogok dilizni. Néhány nappal később a melletünk lévő házban robbanás volt, még a tv és újság is foglalkozott vele. Ekkor döntöttünk és elköltöztünk. Mindig attól féltem, hogy valaki más csinál hülyeséget, tűz, robbanás stb. A panelben védtelen vagy mások figyelmetlenségével szemben. Kertes házban is történhet baj, de ott ellenőrizheted, hogy kíhúztad e a vasalót, eloltottad e a fenyőn a gyertyát stb.
2009. okt. 27. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

ha normális környéken veszel ilyen jellegű lakást, akár panel, vagy tégla, akkor ilyesmi nem fordul elő csak úgy...


a ház, ahol én lakom, csupa kedves emberrel van tele, egyszer nem hallottam még üvöltözést, zenélést, fúrást, stb. sztem inkább velem van a bajuk, h néha bulit tartok, meg épp lakásfelújítok :)

2009. okt. 27. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Ez normális környék.. de a szomszédokat nem tudom megválogatni :S
2010. febr. 3. 11:13
 15/15 anonim ***** válasza:

Igaz, hogy a szigetelés megkönnyíti a tűz terjedését, de anélkül is elég gáz.

Ott van pl. a szellőző lyuk, ahol a füst és a tűz is tud terjedni. A tűz a lerakódott olajos, zsíros falakon, mivel ezeket a szellőzőket időnként takarítani kellene, meg felújításképpen tűzgátló lapokat/ajtókat felszerelni a lakásokba nyíló részén.

2011. febr. 23. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!