Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Féltek e a paneltűztől?

Féltek e a paneltűztől?

Figyelt kérdés
20 éves lány vagyok mióta élek panelben lakok (amit utálok is mint annak a rendje) és kb 3 éve iszonyatosan rettegek a panel tűztől! Nem attól félek hogy bajom esik vagy akármi hanem hogy a dolgaim, szinte az egész életem elveszlik egy ilyen dolog adtán.. Mert oké hogy én ügyelek hogy ne legyen baj de itt lakok 100 akárhány emberrel.. Szóval borzasztó érzés.. folyton ezen emésztem magam ami már beteges.. szeretnénk kertes házba költözni de anyagilag nem olyan könnyű.. :( Ti hogy vagytok ezzel?
2009. okt. 26. 20:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Én is szoktam néha erre gondolni, de szerencsére nem jellemző. Bízok benne, hogy nem történik soha semmi ilyesmi. Bár az igaz, hogy egyszer már volt a lépcsőházban tűz, de idáig, sőt semeddig sem terjedt fel a pincétől. Én ráadásul itthon sem voltam, de mesélték, hogy mikor mentek lefelé alig láttak valamit meg levegőt se kaptak akkora füst volt. Egyébként a kertes házban is akármikor lehet tűz, lehet épp otthon sem vagy.
2009. okt. 26. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Én nem félek,mert itt lakom 1 percre a tűzoltóságtól,szóval ha tűz lenne akkor rögtön itt lennének.
2009. okt. 26. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Néha nekem is eszembe jut mi lenne, ha kitörne a paneltűz főleg itt a 9.-en... az emberek egymást taposva menekülnének lefelé a lépcsőkön mint egy gnúcsorda, borzalmom. egyébként hozzád hasonlóan én is utálok itt lakni.
2009. okt. 26. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem szoktam ezen gondolkodni, hiszen annyi minden érheti az embert, ha egész nap ezen gondolkodna, valószínűleg beleőrülne!

Mondjuk nem tudom, biztosan nem érezném magamat jól mondjuk a 10-en...de az is azért mert valahogy egy panel olyan, mint sok-sok kis szardíniásdoboz egymáson...de mi a földszinten lakunk, ez egy hajszállal jobb...egy időben viszont gondolkodtam azon, hogy mi van, ha ránk szakad ez az egész sz*** és maga alá temet... de nem szabad ilyenekre gondolni!

Amúgy én is panelben élek, mióta az eszemet tudom (19 éve) :S

2009. okt. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Én sem a paneltűztől félek, hanem ha egyszer ez az egész összedől, vagy valami ilyesmi. Annyira én sem szeretek itt lakni, de nem zavar annyira, mint az előttem lévőeket.
2009. okt. 26. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

furcsa, én a 4-en lakom, egy 8 emeletes házban, és még sosem gondolkodtam el rajta... ha jó a lakóközösség, és van bennük felelősség, akkor kisebb az esély, h előfordul az ilyesmi...

de ha már így lenne, akkor inkább azt választom, hogy bennégek, vagy szénmonoxid mérgezésben meghalok. ha odalesz az életem munkája, és a lakásom, akkor sokkal jobb azonnal meghalni, mint csövesként ülni az aluljáróban, és keseregni a sorsomon, amit ráadásul más baxott el...

2009. okt. 26. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:

Sokáig laktam panelban, de mindig nyitva volt a tetőföljáró, onnan át lehetett volna ugrani a másik házra.

Persze pont akkor volt tűz (a pincéből fölfelé), amikor a kisfiam egyedül volt otthon, telefonon hallgattuk kétségbeesve...

A füstös lépcsőházban egyedül tapogatott le, a többi lakó benn reszketett. Megúsztuk, de nem felejtem el.

2009. okt. 26. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
50%
Anyagilag nem egyszerű? Tudod mi a nem egyszerű? Panelbe költözni, na az nem. Ez csak duma, hogy a panelben lakók nem engedhetik meg maguknak. Nézz meg a neten néhány ingatlanhirdetést, és annyi. Pl. az én házam totál felújítva ér egy fél panel árát...
2009. okt. 26. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
100%
Nálunk kb két hete volt egy lakástűz,egy három emeletes házban a legfelső szinten,egy tv okozta a tüzet.A legborzasztóbb az volt,hogy senkinek nem jutott eszébe,hogy a lakóknak szóljon,szerencsére senki nem sérült meg,de mi van,ha felrobbant volna a gáz miatt az egész?!nem csak hogy a dolgaink,de az egész lakás oda lett volna...és ha nem nézek ki épp akkor az erkélyen,lehet mi sem éltük volna túl..azóta kicsit félek a tűztől...
2009. okt. 26. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincsen ez az utólagos szigetelés a házon, ami most divatba jött, akkor azért nem terjed olyan gyorsan a tűz. Évekig laktam panelban, és a szomszédos tízemeletesben az egyik lakásban akkora robbanás volt (petárdát gyártott valami marha a mosógépben), hogy a légnyomástól betört egy csomó helyen a mi házunkban is az ablak, pedig jókora park választotta el a két házat, de ahol a tűz volt, abban a házban is az az egyetlen lakás égett ki, még a szomszédos lakásokra sem terjedt át a tűz, pedig nem épp aprócska pislákolás volt.
2009. okt. 27. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!