Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Albérlet kiadása egy ismerősne...

Albérlet kiadása egy ismerősnek? (bővebben lent! )

Figyelt kérdés

Sziasztok!

5 éve Budapesten lakom saját házam van ami most lett fel újítva nagyon sokat rá költöttem, így a tartalékaim ki fogytak és arra gondoltam, hogy az egyik szobát ki adnám olyan 20.000 + rezsiért, de csak ismerősöknek ezért csak egy közösségi oldalon írtam ki jött is 1-2 nap múlva egy üzenet egy ismerős fiútól nem vagyunk olyan jóba de ismerem. Azt írta mivel faluban lakik nincs munka lehetőség ezért el jönne ide, de mivel nincs munkája nem tudnánk-e úgy megoldani, hogy ő csak a rezsit fizetné. Tudom, hogy szegények az anyukája rokkant nyugdíjas az apukája dolgozik, ő kőművesnek tanult de soha nem dolgozott még. Most tanácstalan vagyok, hogy mit válaszoljak neki.

Szerintetek?

24 éves lány vagyok.


2013. ápr. 8. 20:26
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én mondanám neki, hogy így ne jöjjön. Maximum az első hónapnál így, aztán fizessen rendesen. Én legalább is ezt mondanám, főleg ha nem is vagytok olyan jóban.
2013. ápr. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
El tudod szeparálni azt a szobát amit ki szeretnél adni bérbe? Ha te a bérleti díj+ rezsiért akarod kiadni akkor add ki azzal a feltétellel. A bérbevevő ne szabjon neked feltételeket,hogy ő mit és mennyit fizetne! Szerintem ne próbálkozz az ismerőssel inkább egy idegent válassz! Mielőtt bárkit befogadnál,szedd össze milyen házirendet szabsz meg illetve az írásos szerződésnek miket kell tartalmaznia:fizetési határidő,mennyit,meddig él a szerződés,mikor kell neki azonnali hatállyal elhagynia a szobát,a rezsi költségét stb...Ne haragudj,de én nem fogadnám be!!!
2013. ápr. 9. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Hát, hogy őszinte legyek, azt a lakást, amiben én is lakok nem adnám ki, az én házamban nem kerülgetek egy idegent(mert attól, hogy ismerős facebook-on, még csúnyán rádlephet). Inkább a paranoia, minthogy valami cink legyen tényleg. Nekünk, lányoknak eleve nincs annyi eszközünk arra, hogy megoldjuk az ilyesmiből származó problémákat. Magyarán gyengék vagyunk ahhoz, hogy baj esetén kitegyük a fickót.

Elhiszem, hogy kell a pénz, de ez azért nem olyan veszélytelen üzem, főleg, hogy tudod, hogy nem jó körülmények közül jön. Ha nem fizet, és kirakni sem tudod, akkor nem leszel előrébb. Sajna már kiírtad a hirdetést, és nem gondoltad át, hogy tényleg BÁRKI írhat neked ezzel kapcsolatban.


Szerintem próbálj meg máshogyan keresni egy kis pénzt, vagy fogadd meg, hogy többé sosem költöd el az összes tartalék-money-t. Ez alapszabály.

2013. ápr. 9. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Utolso!


Attol hogy kiirta hogy barki irhat még joga van szelektalni. Egyszeruen meg kell neki mondani hogy szukseged van a berleti dijra mert ezert fanyalodtál erre a dologra....mert kell a penz. Nem tudsz/akarsz varni senkire es semmire. Ennyire egyszeru.

2013. ápr. 9. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, ment mindenkinek a zöld kéz! Egész este ezen gondolkoztam és én is arra jutottam, hogy nem engedem meg neki, hogy itt lakjon, én is azon gondolkoztam, hogy egy fiú és egy lány lakótársi kapcsolat nem olyan jó. Amikor a hirdetést ki írtam akkor én csak lányokra gondoltam, azt hittem, hogy csak ők fognak írni. Írtam is a fiúnak láttam, hogy el olvasta de nem reagált rá semmit. A munkahelyemen is megemlítettem ezt a dolgot ma és az egyik kolléganőm mondta, hogy ő szívesen oda költözne abba a szobába. Neki rögtön igent mondtam már kb. 3 éve ismerem, nagyon jóba vagyunk.

További szép napot nektek!

2013. ápr. 9. 17:25
 6/8 anonim ***** válasza:
Még ismerőssel is necces lehet együtt lakni hosszabb távon. De amúgy ilyen helyzetben jól döntöttél hogy nem a srácot "fogadtad be", egy albérlet az nem valami jótékonysági intézmény.
2013. ápr. 17. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező! Ne haragudj de én a kolléganőmet sem fogadnám be! Minek viszed haza a munkádat? Nem lesz a magánéletednek egyetlen pillanata amit el akarsz takarni! Lakva ismeri meg egymást az ember! Akarom mondani:másképp viselkedünk a munkahelyünkön a családban és másképp ha más helyen vagyunk! Kívánom neked ne legyen probléma!
2013. ápr. 18. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem lesz vele probléma míg suliba jártunk egy albérletbe voltunk, suli után el váltak útjaink, de most egy helyen dolgozunk és nagyon jóba vagyunk. Segít mindenben, takarít, bevásárol, főz. Ment mindenkinek a zöld kéz! :)
2013. ápr. 18. 14:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!