Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mikor fognak végre a lakásukat...

Mikor fognak végre a lakásukat kiadó tudlajdonosok rájönni, hogy szolgáltatást nyujtanak, nem pedig szivességet teszenk?

Figyelt kérdés
Jo lenne ha az embert végre nem megtűrt személyként kezelnék havi majdnem egy fizetésnyi pénzért(persze tisztelet a kivételnek).

2013. ápr. 3. 23:00
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Tökéletesen egyetértek :(
2013. ápr. 3. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim válasza:
71%
Mert sajnos ebben az orszàgban minden így működik. A boltban pl vàsàrlóként szerintem ugyanez a helyzet, vagy az egészségügyben.... sajnos :(
2013. ápr. 3. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Akkor látom más is járt már így...Ellenőrizgetnek,mintha valami bűnöző lennék,ő meg a nevelőtiszt...pedig mindent fizetek időre,mégis semmi jogom,nem engenek bejelentkezni, bármikor kirakhatnak vagy hasraütés szerűen felemelik az albérleti dijat,beleugatnak a magánéletembe akár...Mire fel?
2013. ápr. 3. 23:37
 4/20 A kérdező kommentje:
Bár ott se helyes,de boltot,egészségügyet megértem,ahol csak egy alkalmazottal találkozol aki belesz@rik az egészbe a röhelyes fizuért.De itt ugye a tulajnak a saját hasznáról van szó(nem arról,hogy amit termelek én kapok belőle 80e fizut,főnök meg Baira megy nyaralni).Ráadásul semmit nem kell csinálnia és csak úgy az ölébe hullik havi 60-70e(határ a csillagos ég).Ja és mindemellet még az is elvárná,hogy újítsam fel a lakását a saját pénzemen(mert szinte lehetetlen a karbantartási költségeket kicsikarni belőle),aztán majd,ha kipofozad a lakást kirak,hogy bocs,de kell az unokámnak,mert nősül,stb.
2013. ápr. 3. 23:44
 5/20 kovpet ***** válasza:
64%

"Ráadásul semmit nem kell csinálnia és csak úgy az ölébe hullik havi 60-70e"


Egy tízmilliós vagyona hozza ezt a pénzt, un passzív jövedelem. Legyen neked is, add ki és te is a semmiért kapod majd.


"Ja és mindemellet még az is elvárná,hogy újítsam fel a lakását"


Ez az ő dolga, nem a tiéd. Ha te csinálod, akkor fizesse ki vagy vonjátok le a bérleti díjból.

2013. ápr. 3. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
78%
Amint több lesz a kiadó lakás, mint a bérlő. Egyébként Magyarország máig az öröklakásra van berendezkedve, nincs normális lakáskiadás. Magánemberek adják ki a saját, sokszor berendezett lakásaikat, ahová egy szöget nem üthet be a bérlő a tulaj engedélye nélkül, ráadásul a tulaj bármelyik pillanatban kitalálhatja, hogy 1-2 hónap múlva mégis csak kell a lakás valamelyik családtagnak. Máshol a lakásbérlés azt jelenti, hogy akár életed végéig sajátodként kezelheted a lakást, ha fizeted rendesen a lakbért. Nem véletlen, hogy nálunk még mindig inkább eladósodik a legtöbb család, de saját kéglit vesznek.
2013. ápr. 3. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
78%
Ingatlanoson keresztül kell kiadó lakást keresni. Ott a tulaj általában bejelenti az NAV-nál is a bevételt, s ő tudja, hogy szolgáltat. Fiam így lakik 2 éve, tök korrekt a tulaj, közel lakik, mégsem ellenőrizget.Egyébként elvileg úgy tudom minden lakáskiadást jelenti kell az adóhatóságnak, mivel ez jövedelem.
2013. ápr. 4. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
25%
Hogy a hatost miért volt fontos lepontozni, nem értem.
2013. ápr. 4. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
En sem,pedig jol látja a dolgokat...
2013. ápr. 4. 07:43
 10/20 anonim ***** válasza:

Ezek szerint nekem szerencsém volt idáig. Tizenéve élek albiban, idáig a 3. helyemen vagyok. Az első volt a tökéletes. A tulaj külföldön élt, az anyja volt az "ügyintéző". De valami tünemény volt. Oda fúrtam polcot, ahova akartam, azt csináltam amit akartam... a saját költségemre, de a "kötelező dolgokat" (festés, karbantartás...) a tulaj fizette, vagyis nekem kellett kevesebbet fizetnem. Itt 4-5 évet voltam, el akarta adni a lakást, de rendes volt, mert azt mondta, hogy addig maradok, amíg nem tudok elmenni.Ez kb. fél évbe telt. És a nagy átmenőforgalomra való tekintettel (leendő vásárlók, ingatlanosok heti szinten 2-3-4 alkalommal jöttek), az utolsó 3 hónapot nem kellett fizetnem. Időközben kicsi is lett a lakás, mert összejöttem a (most már férjemmel)

Aztán nagyobba már együtt cuccoltunk. Itt is jó sokáig húztuk. A lakás jó volt, a tulaj nem annyira... nem az én világom...nagyon okoskodó.... de egy évben kb. 2-szer jött ellenőrizni a lakást és a befizetett csekkeket.

Már 3. éve lakunk a mostani helyen. Kertes ház. Kutya is van. Sacc/kb. azt csinálunk amit akarunk. Az volt a tulajok megkötése, hogy mielőtt bármit csinálnánk szóljunk neki. Idáig csak 3-szor voltak. A pali víz-gáz-fűtésszerelő és amikor elromlott vmi, akkor jött. Egyébként meg nem is találkoznánk, mert átutalással fizetjük a bérleti díjat.

2013. ápr. 4. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!