Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Lehet-e buktatoja ha valaki...

Lehet-e buktatoja ha valaki akit azelott nem ismertem ingyen alberleti lehetoseget kinalt?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Kicsit leirnam reszletesen a szituaciot: eladokent dolgozok, es volt egy ugyfelem akinek eladtam egy termeket es megkert hogy alitsam be Neki a muszaki termeket amit vasarolt tolem! Sokat beszelgettunk es vegul felajanlott egy olyan lehetoseget hogy van egy kihasznalatlan, lebontasra varo ingatlanja ami 3 emeletes es senki nem lakja mar 2 eve kb. Es ha akarok a parommal odakoltozhetunk a legfelso szintre es csak a rezsit kellene fizetni, es ezzel segiteni akar nekem. Az eddig meglevo rezsiket (kamera rendszer miatt meglevo villany, rendszerfenntaro futes, internet kabeltv stb...) sem kene fizetnem, csak a tenylegesen elhasznalt viz es aram szamla utan.. Ez a lakas egy kb 80-as evekben epult villa, hatalmas kerttel, es nagyon szep kilatassal! Kicsit fura Nekem ez a szituacio, nem ehhez vagyok szokva a mai vilagban, es nem tudom hogy lehet-e valamilyen buktato ebben! Ha van tanacsotok szivesen vennem! Koszonom!

2013. márc. 28. 15:51
 1/4 anonim ***** válasza:

Egy ekkora házat, nagyon nehéz lehet fenntartani, de még kiadni is egyben. Horror lehet a rezsiköltsége, valószínüleg ezért nem is tudja kiadni.

Ráadásul az állaga is csak romlik, ha nem lakják és kisebb karbantartási munkákat nem végeznek el rajta olykor-olykor.

Én ezeket a problémákat gondolnám az ajánlat mögött, hogy számotokra mi a buktató, nem tudom, de annak utána néznék mennyi valójában a rezsiköltség, amit fizetni kell majd.

2013. márc. 28. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az első hozzászóló által felsoroltakon kívül az is szerepet játszhat, hogy egy üres házat hamarabb kirabolnak, mint egy lakottat (kamerarendszer ide vagy oda)
2013. márc. 28. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
57%
A beköltözéskori állapotot alaposan ledokumentálni, azt is pontosan rögzíteni mihez van közötök, mihez nincs. (másik két emelet). Gyakorlatilag portást keres, de egy 30 éves házat lebontani... Akkor miért nem bontja inkább le, vagy miért nem alakítja át teljesen külön-külön lakásokká?
2013. márc. 29. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 kiad-lak ***** válasza:

Ez a szívességi lakáshasználat. Nem tilos.

A földhivatalnál ellenőrizd le, hogy aki beenged téged az ingatlanba, annak jogilag is meg van erre a lehetősége.

Fillérekbe kerül, de egy nagy pofára esést kivédesz vele.

Ezt persze a hagyományos albérleteknél is kötelező biztonsági elem lenne, de legtöbben nem is tudnak róla.

2013. márc. 29. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!