Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mivel fűtsön télen a beteg...

Mivel fűtsön télen a beteg nagymamám?

Figyelt kérdés
Messze lekik tőlünk, nem tudunk segíteni a favágásban. Egyedül lakik egy nagy kazán gázfűtéses lakásban, de azt nem tudja fizetni. Egy szobát akarna fűteni csak. Konvektort szeretne, de szerintem az rengeteg pénz beszerelés, rajz, stb. Gondoltam olajradiátorra vagy klimára( ami -20 c-ig fűt) Csak nem tudom ezeknek mennyi lenne a havi fogyasztása. Nagyon kevés nyugdijt kap a nagymamám, segítségre szorul. kb. 15 nm-es szobát szeretne fűteni.
2013. ápr. 2. 16:32
 1/4 anonim válasza:
Nem tudom,merre lakik,de a kistérséginek lehetne szólni,én Keszthely környékén dolgoztam idősgondozóként a kistérséginél és segítettünk,ha valaki nem tudta megvenni a tüzelőt,vagy összedobtunk rá pénzt. De persze a konvektor lenne a legcélszerűbb beszerelni,hátha van rá valami támogatás,amit igénybe lehetne venni..
2013. ápr. 2. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
70%

Olajradiátor a legdrágább megoldás és nem is igazán fűt ki egy szobát, a fűtős klíma sem olcsóbb és az eleve nem alkalmas fő fűtésre csak kiegészítésre.e kettőt nem javaslom.

Konvektor bár jó lenne és egy szoba fűtésére még gazdaságos lehet de szerintem egy idős ember nem tudja biztonságosan kezelni és egyedülálló embernék fokozottan kell ügyelni a CO veszélyre tehát ez sem tökéletes megoldás.

Esetleg elektromos konvektor(villanykályha) B vagy vezérelt tarifával megfizethető és az elektromos kazán sem elvetendő ötlet.

Mindent összevetve én a fatüzelésben gondolkodnék amihez két megoldás van:

- legalább havi 1 nap szabadidőt szakítasz rá hogy egy havi adagot összekészíts neki gyújtóssal mindennel

-szintén némi segítséggel de azért nagyrészt önállóan tudna fűteni fabrikettel azt nem kell hasogatni csak rakni a tűzre és gyújtós sem igazán kell mert ha elaprítja simán meggyullad

És minden esetnél keresd fel az önkormányzat szociális osztályát mert ilyen mindenhol van még városban is-ott igényelhetsz olyat hogy akár minden nap kimegy egy szociális munkás aki nem csak a fűtésben hanem bármilyen háztartási munkában is segít-mindezt térítésmentesen!

2013. ápr. 2. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az egyik ismerősömék a kisboltjukba tavaly szereltettek olyan konvektort, ami palackos gázról megy és nem kell kémény hozzá, hanem az ablak alatt fúrtak kivezető(?) lyukat.

A konvektor és a szerelés 40ezer forint volt összesen.

2013. ápr. 2. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Fával. Szóval tetszik nem teszik az a legolcsóbb, és ugye a dolog praktikusan úgy működik, hogy az ember rászán egy hétvégét és felvágja neki. Azért egy téli tüzelőt, pláne egy szobára, nem olyan hosszú idő felapírtani. Klíma olaj, áram, ilyenben ne is gondolkodj, piszok drágák.
2013. ápr. 2. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!