Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Érdemes vegyes tuzelésu...

Érdemes vegyes tuzelésu kazánban gondolkodni?

Figyelt kérdés

adott egy 10 x 10-es emeletes,lapos tetos családi ház. Szeretnénk spórolni,leredukálni a gázszámlát.

-vegyestuzelésu ontvény kazánra gondoltam az egyszeruség és az idotállóság miatt.

-mivel a házat gázkazánra tervezték,így csak 150mm-es azbeszt kéményt építettek bele.

Úgy tudom a fa,illetve szénkazánt nem tanácsos belekotni az azbeszt kéménybe,mert az túl forró lenne neki és az elpattanhat. Állítólag van erre olyan megoldás,hogy fémbetétet tesznek a kéménybe.

mivel a mostani gázkazán 28KW,úgy gondoltam irdomos lenne 35-40 KW-os kazánnal helyettesíteni,de ezeknek általában a fustcsovuk 180-200 mm-es.

A egyik kérdésem az lenne ,hogy mondjuk a 200-as kivezetésu kazánt lehet-e 150-es kéménybe kotni.-egy szakember azt mondta,hogy nem,egy másik meg hogy lehet,csak meg kell hosszabítani a kéményt. idézek:"egyszeru fizika--úgy nagyobb lesz a huzatja."

/egy ismerosomnek is van utólag beépített kazánja,O miután begyújtott,szándékosan elzárja a fustcsovet,hogy lassítsa az égést/

A másik kérdésem,pedig az,hogy inkább gondolkozzak a teto és a falak szigetelésén?



2013. márc. 14. 20:23
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha berakod a kazánt hát a fa se olcsó....

Egy megfelelő vastagságú szigeteléssel viszont a gáz számla is kevesebb lenne és ha a fa mellett döntesz akkor abból is kevesebb fogyna!!!!!

Szigetelés!!!!

2013. márc. 14. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Érdemes ha olcsón szerzel fát jóval olcsóbb mi 150m2 ert fűtünk szigeteletlen blokk házat évi 200 ezerből.A gázt ki se tudnánk fizetni.
2013. márc. 14. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

a tető és falak jó szigetelése (min:10cm-de inkább 15)jelentősen csökkene a gázfelhasználásod is, ez tény(20-25cm-nél pedig alig kellene fűtened. a vegyes tüzelésre átállásnál is csökkennne a számlád, de még akkor is az árak változásával nőni fog hosszabb távon.

a jó és vastag szigetelés mindenképpen jobb.

2013. márc. 15. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
2-es . Én meg 120m2 + 60m2 emelet ,a földszinten min21 fok ,em:23fok + tűzhely ,+ készenléti díj összesen a 2012.01.01-2012.12.31-ig elfogyasztott gáz ára 275.000ft . Ja és 7-hót fűtünk okt 1 beállítom a termosztátot és máj 1 .lezárom,nincs tekergetve. A ház 97 -es építésű tégla és nincs szigetelve.
2013. márc. 15. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
4-es v ok. Én a helyedben 1x inkább az ablakokat cserélném ki,minthogy a falakat szigeteljem le.Az ablakon sokkal több hő szökik mint a falazaton keresztüli. Nem beszélve ha leszigeteled ,utána rombolod szét a szigetelést az ablakcsere miatt. Szépen sorban!! Egyébként a falszigeteléssel nem túl sokat fogsz meg,ezt a környezetemben több helyről hallom.De az ablakcserével IGEN .
2013. márc. 15. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
4 es akkor valamit nagyon jól csinálsz.Felénk sok az ilyen 50-60 éves beton v .salak blokk ház hát ezeket ki nem lehetne gázzal fűteni mert rá menne a gatyánk is. A tiéd tégla az sokkal jobb nyilván ezért jössz ki olcsóbban.Mi ablakot cseréltünk és ezt a régen üveggyapotnak nevezett szigetelést 10 cm est terítettük a padlásra , nagyban javult a helyzet .Szigetelésre már nem telik de nem is vagyok a híve félek berohadna minden mert nem szellőznének a falak.
2013. márc. 15. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

a falfelület sokkal több mint az üveg. ablakcserével megfogod a természetes szellőzést és a bennfogott pára a hideg falon kicsapódik és penészedik.

szigeteléssel úgy éri meg, ha tudsz elég vastagot feltenni. egy passzív házon ami szinte fűtést sem igényel 25-30cm szigetelés van rajta.

2013. márc. 15. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!