Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szigeteljünk, vagy ne?

Szigeteljünk, vagy ne?

Figyelt kérdés

Felújítjuk a 34 éves házunkat. Padlófűtés lesz a köves helyiségekben, és most a kőműves azt javasolja, hogy verjük fel a betont a három szobában is és beton-nikecel-beton szigetelést mindenképpen rakjunk le.

Nekünk eszünk ágában sem volt hozzányúlni a szobákhoz a festésen és a nyílászárókon kívül és most nem tudjuk, nagyon szükséges a szigetelés, vagy csak le akarnak húzni.


2013. jan. 8. 19:07
1 2
 1/15 anonim válasza:
74%
Igen hasznos tud lenni a szigetelés fűtés szempontjából mindenképp. Rengeteget meg lehet takarítani, nem hűl ki olyan hamar a lakás sem.
2013. jan. 8. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
74%
Igen hasznos,padlófűtésnél különösen, hogy ne a talajt fűtsétek, mert szigetelés nélkül rengeteg hő elmegy.
2013. jan. 8. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha a szobákban nem padlófűtés lesz, hanem radiátor, akkor csak abban az esetben bontsátok meg a padozatot, ha vizes a lakás és azért kell szigetelni. Ha száraz, kár a pénzért és a munkáért. A padozat alatti szigetelés csak azokban a helyiségekben kell, ahol padlófűtés lesz.
2013. jan. 8. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Előttem szóló jól mondja. Nálunk az alsó szinten padlófűtés van, kellett a szigetelés is mert mégsem a talajt fűtöttük és több meleg ment a szobákba. Ahol radiátor lesz ott úgymond felesleges, de ha vizes a talaj vagy volt már belőle baj hogy nagyon hideg volt akkor azért célszerű megcsináltatni de nem feltétlen fontos.
2013. jan. 8. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Most vettük a házat, eddig csak beton volt a szobákban, sem szőnyeg, sem parketta. Nem látszik sehol vizesedés, az alap is nagyon magas. A szobákban nem lesz padlófűtés. Akkor tulajdonképpen elég, ha a parketta alá teszünk valami szigetelést, jól értem, ugye? Köszi a válaszokat!
2013. jan. 8. 20:42
 6/15 gomzoli ***** válasza:

Ahol padlófűtés lesz, oda mindenképpen kell hungarocell (4-5 centis lépésálló) a fűtéscsövek alá a padlóba, különben nagyon pazarló módon veszik el a meleg lefelé, a talaj irányába. Azokban a helyiségekben, ahol nem padlófűtés lesz, oda elég a betonra, a padlóburkolat (laminát, parkett...) alá tenni egy 2-3 centis lépésálló nikecellréteget.

Egyébként hogyan lesz megoldva a vegyes fűtés?

Úgy értem, a padlófűtés csöveiben nem kell 40 fokosnál melegebb víz, míg a szobákban nyilván radiátorok lesznek, de azokban kell legyen 60-70 fokos fűtővíz. Tehát két különálló, különböző hőmérsékletű- és nyomású fűtéskörről beszélünk, nem? Ezt hogyan oldjátok meg? Két külön kazánnal?

2013. jan. 9. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Hát akkor hol lesz padlófűtés ha nem a szobában.
2013. jan. 9. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
??
2013. jan. 9. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Padlófűtés lesz a köves helyiségekben. Egyszerűbbek kedvéért:

fürdőszoba, konyha, előszoba. Bár szerintem ha valaki a kérdést sem érti, nincs miről beszélni.

Köszönöm a többiek válaszát! :)

2013. jan. 9. 16:04
 10/15 anonim ***** válasza:
/Bár szerintem ha valaki a kérdést sem érti, nincs miről beszélni. /Mekkora bunkóságot mondtál pedig én csak kérdeztem valamit.Szégyeld magad.Én sem azzal kezdtem hogy minden hü.e tudja hogy padlófűtés alá kötelező a nikecell szigetelés.
2013. jan. 9. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!