Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szigeteljünk, vagy ne?

Szigeteljünk, vagy ne?

Figyelt kérdés

Felújítjuk a 34 éves házunkat. Padlófűtés lesz a köves helyiségekben, és most a kőműves azt javasolja, hogy verjük fel a betont a három szobában is és beton-nikecel-beton szigetelést mindenképpen rakjunk le.

Nekünk eszünk ágában sem volt hozzányúlni a szobákhoz a festésen és a nyílászárókon kívül és most nem tudjuk, nagyon szükséges a szigetelés, vagy csak le akarnak húzni.


2013. jan. 8. 19:07
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

1. Szégyell két L.

2. Senki sem kérdezte, hogy a padlófűtés alá kell-e szigetelni.

Javaslom elolvasni a feltett kérdést ISMÉT!

A normális kommentelőktől elnézést kérek, és hálásan köszönöm a válaszokat ismét!

2013. jan. 9. 19:18
 12/15 anonim ***** válasza:
0%

1: "hogy verjük fel a betont a három szobában is" után vesszőt kellene raknod.


2:"a festésen és a nyílászárókon kívül" után vesszőt kellene raknod.


3: Mekkora gyökérség a válaszoló helyesírásába belekötni?!?

2013. jan. 10. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
0%
/ most nem tudjuk, nagyon szükséges a szigetelés, vagy csak le akarnak húzni./ Én azt hittem ebből hogy ez egy kérdés és tényleg érdekel hogy kell e szigetelés.De ha ez nem arra vonatkozott akkor igazán nem tudom mire?
2013. jan. 10. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
0%
Még annyit a 7. nek köszönöm, a másik meg az ember próbál segíteni és csak bunkó megjegyzéseket kap válaszul én nem is értem.
2013. jan. 10. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha már egyszer felújításba kezdetek, akkor érdemes az egész épület padlószigetelését helyreállítani, ha eredetileg nem volt (márpedig 34 éves háznál valószínűleg nem volt). Így elég sokat megspórolhattok a fűtéssel, ha nemcsak a padlófűtéses részeken, hanem a szobákban is leszigetelitek a padlót.


Viszont azt ne csináljátok, hogy a parketta alá teszitek a hungarocellt, mert ebben az esetben az alatta levő aljzatlemez elől elzárjátok a szoba melegét és könnyen áthűl. Ezzel egyidőben viszont a pára belemegy és kicsapódik a felszínén, a hungarocell alatt. Úgyhogy nem is fogjátok látni, úgy penészesedhet. Ha a padló felújítása mellett döntötök, akkor az alábbi rétegfelépítést tartsátok be:


parketta burkolat

alátétfilc vagy polietilén hab (kb. 3 mm)

45-50 mm cementesztrich aljzatbeton

1 réteg polietilén fólia technológiai szigetelés

legalább 60 mm polisztirolhab úsztatóréteg

1 réteg bitumenes vastaglemez lángolvasztva

10 cm aljzatlemez

2013. jan. 10. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!