Hogy szoktak az emberek általában felépíteni egy házat?
ezt ugye nem gondoltad komolyan?
(több éves tananyagot írjon le neked ide valaki?)
Ha ilyen alaposan érdekel a téma, akkor érdemes egy építkezőknek szóló könyvet megvenni, mert leírni elég hosszú, de vázlatosan azért leírom. Van amikor a sorrend felcserélhető.
- Telek vásárlás.
- Tervezés, engedélyeztetés.
- Alap kiásása.
- Közművek bekötése.
- Alap betonozása.
- Főfalak és mellékfalak építése.
- Tető megépítése.
- Külső szigetelés, vakolás és festés.
- Nyílászárók beépítése.
- A házon belüli vezetékek kiépítése (villany, víz, gáz, fűtés, szennyvíz).
- Hidegburkolatok lerakása, és kád, wc stb beépítése.
- Vakolás és festés.
- Egyéb burkolatok lerakása (szőnyeg, pvc, laminált padló)
- Konnektorok, villanykapcsolók beszerelése.
Remélem nem hagytam ki semmit. :)
Emlékeztek a Mekk Mesterre?
Az is a tetőtől kezdte az építést, hogy ha esetleg eső kerekedne, nehogy megázzon. :)
Eldöntöd mit akarsz és kábé hova. Keresel egy ehhez megfelelő telket, majd egy építészt. Az építésznek elmondod a kívánságaidat, hogy milyen házat szeretnél. Ő utánajár az adott telekre érvényes építési előírásoknak, majd készít neked egy engedélyezési tervet. Ezt be kell nyújtani első fokon az illetékes építésügyi hatóságnak (jegyző), illetve másolatot kapnak a szakhatóságok (pl tűzoltóság). Ha zöld utat kapsz, lehet is építkezni. (nagyobb beruházásoknál nem ilyen egyszerű, pl készül kiviteli terv is, meg kiírnak tendert, de ha jól értem kisebb házra gondoltál)
A negyedik válaszoló kb. leírta, mik a fontosabb lépések (igaz, a talajnedvesség elleni szigetelést és a vasalt aljzatot kihagyta).
Olyan dolgokra is gondolni kell, mint pl. ideiglenes felvonulási építmény, ami lehet egy sufni vagy egy konténer, ahol a szerszámokat el lehet zárni.
A kivitelezéshez fel lehet bérelni erre szakosodott cégeket is, de akkor inged-gatyád rámegy, ezért a brigád összetétele kisebb ház esetén inkább a "haver kőműves-rokon ács-családtagok" vonalon mozog. Elvileg kell felelős műszaki vezető is. Na ő az, aki általában még csak nem is jár az építkezés környékén, csak utólag ír egy építési naplót hasraütéses alapon.
Az építőanyagok beszerzése rendszerint szintén a "megoldjuk okosba, szerzünk bontott anyagot" elven nyugszik. Ami nem feltétlenül baj, a bontott anyagnak is lehet jó a minősége, ráadásul ez is egyfajta újrahasznosítás, szóval még ökologikus is a dolog.
Nem tudom mi érdekel még, a teljes folyamat leírása valóban több éves egyetemei anyag.
Szerencsére találtam egy oldalt ahol leírják egy passzívház felépítését:
greenpressblog.com/search/label/hurrá%20építkezünk%20segítség%20építkezünk?m=1
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!