Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szakértők! Kb milyen árból...

Szakértők! Kb milyen árból lehet felépíteni egy null vagy pluszenergiás családi házat, mennyi négyzetméter ára?

Figyelt kérdés
passzívház,napkollektor,hőszivattyú,
2012. okt. 5. 21:07
 1/6 anonim ***** válasza:

Ez kb. olyan kérdés, hogy "mennyiért lehet autót venni".

Nagyban függ a ház méretétől, az alkalmazott technológiáktól, építőanyagoktól, a beépítésre kerülő berendezésektől, stb.


Egy alap, már valamelyest passzívnak nevezhető ház szerkezeti szinten integrált hőszigeteléssel, kiegészítő héjazat-szigeteléssel, durva közelítéssel egy szimpla téglaház másfélszerese.


Egy komolyabb aktív ház teljes alapterületű, két szintes pincével (az alsót elfoglalja a hőtároló), hőszivattyúval, napkollektorokkal és napelemekkel, jól méretezett hőcserélős szellőztető rendszerrel, padlófűtéssel, stb. egy "egyszerű" téglaház árának a négyszeresétől indul, és a határ a csillagos ég.

2012. okt. 5. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ide szakértők nagy valószínüséggel nem járnak, én kalorikus gépészmérnök vagyok, ennek ellenére nem mondanám magam a téma koronázatlan királyának.


Négyzetméter árról jelen esetben ne beszéljünk, mert például egy hőszivattyú, vagy egy szennyvízfeldolgozó berendezés kb. ugyanannyiba kerül egy 80 nm-es házhoz, mint egy 200 nm-eshez.


Első közelítésben 1,8-szeres szorzót mondanék nyugodt lelkiismerettel - természetesen az adott hely hagyományos technológiájával épített házaihoz képest.

2012. okt. 5. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,csak egy kb.értékre voltam kíváncsi!De így már könnyebb lesz eligazodni!
2012. okt. 5. 22:38
 4/6 anonim ***** válasza:

nehéz kérdés ez.

napkollektorral még nem vagy null energiás, mert az hőt gyűjt, a hőszivattyúnak és a szellőzésnek meg áram kell.


egy napelem rendszer, amivel jó eséllyel a éves áramfogyasztásod kihozod nullára (visszatáplálós rendszer) az olyan 3 milla. de 1 millából lehet venni olyan bioreaktort, amit kukoricatorzsával kell etetni és ellát árammal, meleg vízzel és persze fűtéssel.


az sem mindegy, hogy miből építkezel. ha szakítasz a hagyományos, 100 évre építünk házat, mert a gyerekeink is ebben fogak lakni (nem fognak) szemlélettel és pl. SIPs-ből építkezel, akkor rengeteg pénzt meg lehet spórolni. (pl. mert 1 hét alatt össze lehet rakni szemben a hagyományos hetekkel, hónapokkal)

[link]

2012. okt. 5. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Egy hőszivattyú rendszer alsó hangon 6 millió Ft. Ja és a szivattyúk működtetéséhez áram kell, nem is kevés télen. Lehet hogy maga a hő "ingyen" van, de az áramszámlád minimum 10-15 ezerrel lesz több. Persze lehet ezt visszatáplálós napelemrendszerrel működtetni. A napelemes rendszerek hátránya viszont éppen a drágaságuk és mire behoznák az árukat kb. 10-15 év, lehet őket cserélni. Én azt mondanám, hogy minimum dupla, de inkább tripla költségekkel lehet számolni egy hagyományos házhoz képest.
2012. okt. 6. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!És ahogy nézem,ha egy száz nm-es új házat megvennék (100 nm) ára 35 milla!Tehát inkább egy ilyen null vagy plusz e-s házat építek,minthogy ugyanabból az árból megvegyek egy hagyományos felszereltségű újat vagy egy régit!(És nem budapestit)
2012. okt. 6. 22:24

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!