Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan tudunk így megélni?

Hogyan tudunk így megélni?

Figyelt kérdés
Párommal együtt havi 145 ezer Ft-ot viszünk haza. Kiszámoltam, hogyha gyerekünk lesz, és ettől kiesek a munkából, akkor havi 100 ezerből kellene hármunknak megélnünk. Ez megoldható ennyiből vagy ilyenre ne is gondoljak?
2012. okt. 16. 16:20
 1/10 anonim ***** válasza:
73%
hát elég necces. van, aki ebből kevesebből is megoldja, de szerintem vagy most kezdjetek szépen bevásárolgatni szépen lassan, vagy nem is tudom. Ha én kiesek a melóból, akkor fogunk kapni kb. 170-200 körül, de albérletbe még így is nehezen szánom rá magam.
2012. okt. 16. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
73%
Számold ki, mennyi pénz esik ki a költségvetésből arra az időre, amíg nem dolgozol. Na, ezt az összeget (infláció miatt kicsivel többet) gyűjts össze, és utána vágjatok bele a dologba. Minden az előretervezésen múlik!
2012. okt. 16. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Szerencsére van saját lakásunk, így albérletre nem kell költenünk. Csak a rezsire (víz, internet, villany, kábel-TV), sőt még a fűtés is ingyen van, tesómtól kapunk tüzifát (ő ezzel foglalkozik), így csak az ételre meg a rezsire kellene ebből gazdálkodni.
2012. okt. 16. 16:28
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Elég nehezen :-(


Megtakarításotok van? Miből fizetitek a kezdeti kiadásokat (kiságy, etetőszék, babakocsi, neked ruha stb)?


Van sok minden, amit meg lehet venni olcsón vagy használtan, de sok olyan is van amin nem érdemes spórolni. Mondjuk fűtés, minőségi étel neked a terhesség és a szoptatás alatt, ha érzékeny a baba bőre drágább és több pelenka, popsikrém stb. Persze ezeken is lehet spórolni, de nem nagyon éri meg szerintem.

2012. okt. 16. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
93%

Havi 100 ezer 3 emberre?

RÖHEJ, ami ebben az országban megy.

2012. okt. 16. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
58%

Ha van lehetőségetek akkor menjetek inkább ki külföldre és ott alapítsatok családot. Persze meg lehet oldani ennyi pénzből, de kinek lesz jó ,hogy mindent be kell osztani pontosan?... Egy gyerek sajnos költséges. Főleg ha majd a sulit elkezdi.

Magyarországon nyomorúság van. Ez van. Csak az marad itt akinek nincsen lehetősége egyéb okok miatt kimenni külföldre.

Persze nem akarom elvenni a kedved a családalapítástól, nem ez a célom. Csak ezek a szomorú tények. Itt is lehet maradni, igaz külföldön is meg kell dolgozni a pénzért de ott legalább megfizetnek rendesen és nem kell nyomorogni.

2012. okt. 16. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
1. vagyok, jól mondják valóban a többiek, előre kezdjetek el gyűjteni. Akár egy év alatt is tudnátok szépen gyűjtögetni, főleg nyáron. Vannak olyan dolgok, amiket, ha előre megvesztek, nem kérnek enni, és mire kell, legalább addigra meglesz :)
2012. okt. 16. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Szia! Nem tudom, hogy mi alapján számoltad ki, hogy mennyit kaphatsz, (tehát pontosan tudod, vagy csak megsaccoltad az összeget), a gyerekvállalás kategóriában a csajok tudnak segíteni, hogy mit és milyen támogatást kaphatsz. GYES+GYED+TGYÁS+van egyszeri anyasági támogatás is + a baba után kapod a családit is.


Sajnos nem sok mindent írtál a körülményeitekről, mennyi a fogyasztásotok, (víz,villany+tv stb) Tehát mennyi a fix ebből. Párodnak mennyire biztos a munkahelye (tudom ezt nem lehet megmondani), rendesen kifizeti a főnöke, be van jelentve, véglegesítve van-e?


Én a helyedben csinálnék egy listát, felírnám az anyagiakat, fix kiadásokt és hogy mennyi maradna a babára.


Ha van kisgyerekes a családban, akkor tőle el lehet kérni a megmaradt ruhákat, babaholmikat.


A családban van akire támaszkodhatsz? Felügyelet? Van-e kire bízni a babát, ha esetleg az anyagiak miatt hamar vissza kell menned dolgozni?


Amire figyelj, hogy vésztartalékotok mindig legyen, sajnos nem tudja senki megmondani, hogy a babád, nem lesz -e tápszeres, hasfájós estleg picit betegesebb (a gyógyszerek rengetegbe kerülnek.


Jól írták a többiek, hogy próbáljatok meg gyűjtögetni, olcsón meg lehet venni sok mindent,de azért így is sokba kerül egy baba vállalása.

2012. okt. 16. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
22%
Nem csak a pici baba kerül pénzbe! Sokkal többe kerül, amikor iskolába megy és kamaszodik. Ennyi időre nem tudsz előre gyűjteni.
2012. okt. 16. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ennyire én nem mernék vállalni!

A juttatásokat pedig nem egyszerre ugye kapod, ahogy valaki kicsit félreérthetően írta!

Nekünk pl. lazák lettek az izmai picinek, tornára kell járni, ami havi 16 ezer, nem volt tejem, tápszeres lett, az az első 3 hónapban 12 ezer volt egy hónapban. Van még ugye pelenka, popsitörlő, gyógyszer,ha beteg stb.

Mi elég sokat költünk a babára, ill. többet,mint anno gondoltuk!

De 100 rátok, rá meg a rezsire nagyon kevés!

2012. okt. 17. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!