Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Nyárikonyha télen fűtése...

Nyárikonyha télen fűtése kályhával, mennyibe kerül?

Figyelt kérdés
Szobának szeretnék. Ha kályhával fűtenénk mennyi fa szükséges havonta, és ez mennyibe kerülne?
2012. aug. 5. 14:39
 1/6 anonim ***** válasza:
55%
Egy szezonra 157 843 Ft.
2012. aug. 7. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Előző, ez hogy jött ki? Nem üzemcsarnokot akar fűteni, csak egy szobát!


Én kazánnal fűtök egy 100 m2-es házat. A gázt, fát kb fele-fele arányban használom. Így fogy egy szezonban 40-50 mázsa keményfa.

2012. aug. 7. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem jött az ki sehogy, csak egy unatkozó troll írogatott. Havi 30-ból ki lehet jönni. Nagyban függ a fa fűtőértékétől (fajtájától), vannak erre táblázatok a neten. Ami még nagyon fontos az a vágás ideje. Minimum tavalyi - tehát 1 éves - fát kell venned, akkorra már távozik el belőle annyi nedvesség, hogy jó hatásfokkal tudod felhasználni. Az sem mindegy cserépkályha-e vagy csak sima vas. Na meg a nyílászárók szigetelése. Ismerős kísérjen el tüzépre, ha máshonnan nem tudod beszerezni, mert hajlamosak ügyeskedni.
2012. aug. 7. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
55%

Első vagyok:


Nincs ebben semmi trollkodás, csak hülye kérdésre hülye válasz...


Mekkora a helyiség, hány nyílászáró, milyen szigeteléssel, milyen kályha, milyen igényekkel... Soroljam még, hogy miért nem lehet korrekt választ adni a kérdésre?

2012. aug. 7. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Egyetlen szobát havi 30 ezerből fűteni???

Annak a kályhának ritka rossz hatásfoka lehet! Ha veszünk mondjuk egy 3 szobás házat, akkor az havi 100.000 Ft felett lenne a fűtésszámla?!

Nem inkább a teljes szezonra akartad írni a 30 ezret? Szerintem az kb reális lehet.

2012. aug. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Valóban, úgy 2 szobára gondoltam gondoltam írás közben. Kérdező adjon több infót.
2012. aug. 11. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!