Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mások is vannak itt, akik...

Mások is vannak itt, akik kályhával fűtenek?

Figyelt kérdés
Kályhával fűtünk, de nem nagyon bírom a koszt, ami vele jár. Folyton takarítok a kályha körül. Más hogyan oldja ezt meg?
2010. okt. 27. 21:44
 1/8 anonim ***** válasza:
Vannak ám! Szerintem még régi kemencés házak is. Az milyen retróan tök jó!
2010. okt. 27. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekünk kemencénk van a nagy szobában:) Elég nagy koszt tud csinálni,de megéri. Én körbe rakom újsággal mielőtt begyújtok,és a végén bedobom azt is. Lehet ez kályhánál nem megoldható,de remélem ötletet tudtam adni.
2010. okt. 27. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Haén minden nap körbepapíroznám a két kályhát, amivel fűtünk, nem győzném a papírt. Pont elég az a papír, amivel be kell gyújtani. Azért van amúgy kályhánk, mert ez az egyik legolcsóbb megoldás szerintem a fűtésre, és még szeretjük is. Csak a koszt nem szeretjük.
2010. okt. 27. 22:09
 4/8 A kérdező kommentje:
ha én* (bocs)
2010. okt. 27. 22:09
 5/8 anonim válasza:
Nem vagy egyedül vele ,mi is azzal fűtünk ! De szerintem sajna a kosz ellen nem lehet mást tenni mint takaritani :( .
2010. okt. 27. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Kandalló, és igen, koszos. Takarítjuk..:)
2010. okt. 27. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Cserépkályha.

Viszonylag kevés kosszal.

Ezt úgy oldom meg, hogy vettem egy lezárható, görgős műanyag ládát. A fatárolóból talicskával az ajtóig tolom a tüzelőt, ott belerámolom a ládába, talicska vissza a helyére, aztán betolom a ládát.

A begyújtások alkalmával pedig minden egyes tűzre rakás után a kályha tövébe húzom az odakészített kisseprűvel a lepergett koszt, amikor elzárom a kályhát felseprem az egészet.

Erre gondoltál?

2010. okt. 28. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Igen, erre gondoltam. Ezzel van a bajom, ezzel az állandó kályha körüli sepregetéssel. De legalább megnyugtat, hogy nem csak én seprek körülötte állandóan.

Köszönöm a válaszokat! :)

2010. okt. 28. 21:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!