Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit gondolsz azokról az...

Mit gondolsz azokról az emberekről, akik mindenféle nem kazánba való dologgal fűtenek?

Figyelt kérdés
Egyszerűen unom, hogy ha kimegyek sétálni, friss levegő helyett időnként valami iszonyat büdös szmogot vagyok kénytelen beszívni, ami egyes kéményekből jön. Miért nem büntetik az ilyet? Oké, drága a gáz, de lehet fűteni tisztességesen kiszáradt tűzifával, koksszal, pellettel, meg egy csomó erre való dologgal. Miért kell a szeméttel befűteni? Egyáltalán annyi eszük nincs az ilyeneknek, hogy ők is a szennyezett levegőt szívják? Vagy sosem szellőztetnek?
2011. okt. 11. 20:06
 1/10 anonim ***** válasza:
71%
Igen sajnos ez nálunk is így van. Mellettünk egy 12-fős család lakik és szerintem az összes szemetet eltüzelik mer télen sosincs kirakva egyik kuka sem, nyáron pedig mind a három(elég feltűnő). És sajnos szellőztetni se tudok, ha csak el nem kapok olyan pillanatokat hogy nem fűtenek :( .
2011. okt. 11. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A röhej az, hogy még csak nem is nyomornegyedben élek, ahol az emberek erre rá lennének szorulva. Mindenkinek szép háza, normális autója.
2011. okt. 11. 20:17
 3/10 anonim ***** válasza:
56%
Lécci ne nézz le, nem nyomornegyedbe élek hanem egy kisváros egyik legszebb utcájában, itt is szép házak vannak szép udvarok. Csak egyszerűen itt találtak albérletet és beköltöztek 12-en egy 3szobás házba!
2011. okt. 11. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem a te hozzászólásodra reagáltam ezzel, hanem megelőzendő azokat, akik majd jönnek a mélyszegény réteggel, akiknek nincs pénzük semmilyen tüzelőre.:)
2011. okt. 11. 20:23
 5/10 A kérdező kommentje:
Téged tökéletesen megértelek. Szerencsére mi még szellőztetni tudunk, mert nem a mi utcánkban bűzölögnek, csak sétáltam egy nagyot a kutyával, és feldühített, hogy a fél városban iszonyat a levegő minősége, pedig jó időben az egyik legtisztább levegőjű kisváros.
2011. okt. 11. 20:26
 6/10 anonim ***** válasza:
értem :) Remélem hamarosan elhúznak innen már sokan panaszkodtunk a tulajdonosnak. Épp a múlt héten mondta hogy intézkedni fog. reménykedem :))
2011. okt. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy nem lehet semmit tenni ellenük.


Egy lezárt lakóparkban lakunk, az utcában több, mint 50 10 év alatti kisgyerekkel. A mellettünk lévő telken lapszabászat működik. Rendszeresen égetik el a maradék műanyag bevonatú bútorlapot, fóliát. Rengetegszer jelentettük már be önkormányzatnál, rendőrségen, fényképekkel illusztrálva, hogy az utcára sem tudunk kimenni a fekete füsttől, mert a völgyben megáll, de nem tudnak semmit tenni.

2011. okt. 11. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Pedig ez büntetendő, és talán jövőre szigorítják jobban a szemét elégetését (meg az avarét is) remélem lesz látszatja, mert nem elég, hogy büdös, de betegségeket is például rákot is kiválthat a belélegzésük.
2011. okt. 12. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Azt gondolom róluk,hogy biztos van rá okuk...Tudod,akinek egy kevéske tapasztalata is van ilyen téren,az tudja,senki nem fogja saját jókedvében elégetni a különböző műanyag cuccot,mert amit Te kint úgy érzékelsz,ahogy leírod,az kályha/kazán esetén a tüzelőnek még rosszabb.

Tudom,mert sajnos nem egyszer kell nekem,illetve családomnak is ezt tennem,mert nem telik a havi 15-20 mázsa fára,amikor a legrosszabb,szinte fűtésre alkalmatlan vizes fa is 2300-2500 ft/mázsa.

Én is szégyenlem magam,hidd el,hogy ilyen mértékű légszennyezést kell tennem,de akárhogy szeretnék,nem tudok változtatni rajta...

A legrosszabb része,hogy míg Te azt érzékeled,hogy füst szag van,addig én idebent általában könnyezem minden alkalommal a kályhánk mellett,illetve megrakásakor,valamint nem kevéssé rosszabb légzésfunkcióm is van tőle.De inkább ez,mint hogy halálra fagyjak.

A mi lakásunk sem úgy néz ki,mint ahol "húdeszegények" laknak,mivel mindenhogy,innen-onnan leselejtezett dolgokkal próbáljuk rendben tartani,valamint ez egy önkorm. bérlakás,és így is még az étkezést is alig tudjuk megoldani hónap végén.

2011. okt. 31. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Utolsónak:

Az avarnak a lombnak amiket összesöpörnek az utcán és hatalmas műanyagzsákokba raknak mennyi fűtőértéke van? Mert ha van, akkor szedjétek össze az utcáról, mert arra szemétként tekintenek az emberek. Vagy például a papír amit szelektíven gyűjt sok ember annak is van fűtőértéke, esetleg elkérhetnétek, úgyis a zöld kukába rakják. Az elhullott ágak gyűjtése nem büntetendő, csak a fa kivágása, az élő fa megcsonkítása.

2011. okt. 31. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!