Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Akik fatüzelésü kaznnal...

Akik fatüzelésü kaznnal fűtenek, hogy bírják az éjszakai tüzrerakást? Van valami praktikátok?

Figyelt kérdés
2009. dec. 21. 22:34
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy. Éjszaka nem fűtünk.
2009. dec. 21. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Na, ezért álltunk át a gázfűtésű kazánra!


(Előtte széntüzelésű kazánunk volt, de egy gyötrelem volt a reggeli hamuzás, befűtés, egész napi szénrakás, éjszaka meg fagyoskodtunk.)

Alig vártuk, hogy bevezessék nálunk a gázt és ráköthessünk!!!

2009. dec. 22. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Elsőtől kérdezem hogy nem fagynak el reggelre a csövek?

Mi szombat éjjel nem fűtöttünk,és reggelreacsövek elfagytak!Mikor raktok utoljára a tűzre este?

2009. dec. 22. 06:24
 4/8 anonim válasza:
A csöveket le kell szigetelni. Mindig. Nekem meg kilyukadt a kazánom, így karácsony előtt, most vehettem egy újat 200 pénzért.
2009. dec. 22. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Előző vagyok, én általában hét órakkor teszek utoljára a tűzre és a szigetelésnek köszönhetően nem fagynak el a csövek. Nálam a szivattyú kb, 22.00-kor kapcsol ki.
2009. dec. 22. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mi sem fűtűnk éjszaka, este 8 körül teszek rá utoljára (szén/fa), a keringető pumpa meg termosztáton keresztül van kötve hogy kikapcsoljon ha a víz 25-30 fok alá hűl, így nem megy egész éjszaka. Reggelre 5-15 fokosra hűl a víz a rendszerben attól függően hogy kint milyen hideg van. Sajnos a szigetelés elég ratyi, így reggelre a lakás 10-13 fokos, de nemhiszem hogy befagyna víz még a garázsban lévő részen sem, mert ahhoz azért több idő kellene amikor nincs fűtve és sokkal hidegebb kéne legyen kint.
2009. dec. 22. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én sem fűtök fával éjszaka. Általában este 6 körül rakok rá utoljára, így az kb. 9-re szépen leég. Utána beindítom a gázkazánt és az megy reggelig, amíg újra meg nem rakom a tüzet.
2009. dec. 22. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az első válaszoló vagyok. Úgy 20h-kor rakunk utoljára, és nem fagynak el a csövek, mert a keringetőszivattyút nem húzzuk ki, és a kazánházban lévő csövek is le vannak szigetelve. (Bár így meg pörgeti a villanyórát.)
2009. dec. 22. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!