Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hol lenne jobb? lehet nem ide...

Hol lenne jobb? lehet nem ide való kérdés, de itt vagytok anyukák, várom tapasztalaitokat. Telekvásárlás elött állunk.

Figyelt kérdés

a kérdés:maradjunk a városban,vagy menjünk ki falura?

itt a városban is csak buszra, autóba kell ülni,meg ha kiköltöznénk ott is.itt a kérdés, az óvoda, az oktatás,falun milyen az óvoda,az általános iskola?vagy belehet a városba is iratni anyukák szerintetek?


2009. júl. 13. 08:45
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Persze hogy be lehet íratni városi iskolába. A kérdés, hogy érdemes-e bejárással fáradtabbá tenni azt a gyereket. A falusi iskolákban ugyanolyan szintű oktatás zajlik mint városon. Rengeteg szakkör, korrepetálási lehetőség programok kötik le a gyerekeket és szüleiket. Én a falu mellett döntenék. Jobb levegő, talpraesettebb gyerekek.....sorolhatnám. (1 falusi tanítónő)
2009. júl. 13. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok:

A falusi iskolában dolgozó pedagógusok is azon a főiskolán szerzik diplomájukat ahol a városiak:)) Tehát az oktatás színvonala nem ezen múlik!

2009. júl. 13. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az előzővel, az óvoda/iskola nem azon múlik, hogy falun vagy városban van-e. Engem egyébként hordtak egy kb 10 km-rel odébb lévő oviba anno, mivel anyu amellett dolgozott, és igy nagyon praktikus volt, nem éreztem huzavonának, de hosszabb távot lehet, hogy annak éreztem volna. Gimibe is vidékről Pestre jártam már 8. osztályban, tömegközlekedve, az sem zavart soha. Szerintem ne ezen múljon, hova költöztök. Én ha tehetném egyébként nagyon szivesen megszabadulnék Budapesttől és környékétől, de sajnos olyan "szakmám" van, amivel máshol nem kapok munkát, de ez mindenkinél egyéni.
2009. júl. 13. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én Bp-en nőttem fel (de a szélén) és az elég nyugis volt, mindenhova tudtam gyalog (max. bkv-val egy két megállót) menni. A babakocsival az nagyon praktikus volt. Rengeteget sétáltunk.

Aztán kiköltöztünk egy Bp. melletti városba,ott is a szélére,ami szintén nyugis,de hogy eljussak valahova autóba kell ülnöm:((( ez engem hihetetlenül zavar. Már 2 éve lakunk ott de még mindig nem tudtam megszokni. Az ottani ovi tele van,ami messzebb van meg nem veszik fel,mert nem az a körzete... Bölcsi csak egy van,persze várólistával. Így mi Bp-re hordjuk a gyerekeket oviba,bölcsibe,mert úgyis a fővárosban dolgozunk.

Ami még nekünk hátrány,hogy a család maradt Bp-en,ami pl.ha a gyerekekre kell vigyázni,külön szervezés hogy ki hova tud kit vinni (mert nincs mindenkinek kocsija,hogy jöjjön hozzánk).

Tehát azért nézzetek körül alaposan mielött döntést hoztok.

2009. júl. 13. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!