Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Jobb, ha van kistesó? (Tudom...

Jobb, ha van kistesó? (Tudom sok ilyen kérdés volt már, de. ) Mit gondoltok?

Figyelt kérdés
2011. jan. 17. 16:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen úgy gondolom hogy sokkal jobb egy gyereknek ha van testvére. Mi most tervezzük, a lányom 2éves múlt. Talán azért sem tudom elképzelni hogy ne legyen, mert mi is 3-an vagyunk tesók és millió érvet tudnék felhozni amellett hogy sokkal jobb mint egykének lenni.
2011. jan. 17. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlenül. Attól függ hogy viselkedik az anya. A mi rokonságunknál is volt olyan terveztek tesót, megszületett a baba és mi lett a vége. Kő kemény testvérféltékenység, mert az anya nem tudott figyelni a másikra annyira koncentrált a picire. Most a nagyobbik testvért fegyelmezni nem lehet, a kisebbeket fellöki. Nem csak a tesóját. Sokan azt hiszik könnyebb kettővel mint egyel. Hát nem. Én már magamon tapasztalom abban a pillanatban, hogy több gyerekre kell figyelnem, semmi nem jó, szétszórtabb vagy. A két gyerekkel törődni kell a korának megfelelően és ez ugye nem egyforma elfoglaltság. A kicsit nem szabad a nagyra bízni, mert ő nem babysiter és nem az a fontos neki ami neked.
2011. jan. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én nem tudtam elképzelni hogy a gyerekem egyke legyen.Mondjuk én iker pár egyik tagja vagyok :)+még egy kisöcsénk is lett. ,nagyon klassz és szoros kötelékkel,így egyértelmű a véleményem.Nyilván van egy pár hátránya és rengeteg rengeteg rengeteg előnye!Egy két és fél éves és egy 9 hetes kisfiú anyukája.(a véleményem nem anyagi megközelítésű természetesen)
2011. jan. 17. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Meggyőződésem,hogy igen,jobb! És nem azért mert nem lesz önző stb.,ezek hülye előítéletek,hanem mert számíthatnak egymásra. Férjem és én is egykék vagyunk és bizony egyetértünk,hogy rossz még felnőttkorban is! Pl.nincs kit megkérni keresztszülőnek,ha lenne testvérünk nem is lenne kérdés!
2011. jan. 17. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
67%
Pedagógus vagyok, 21 év gyakorlat után azt mondom: mindenképpen jobb ha van testvér, ha nem tul nagy a korkülönbség a kisiskolában láthatók az előnyök. Akinek van tesója könnyebben beilleszkedik, rugalmasabb, akinek nincs sebezhetőbb- és önzőbb. Nem rosszabb, önzőbb - érthető okból. Sokat segít az egykéknek, ha nyitott, társaságkedvelő a családjuk, de kicsi iskoláskorban egy tapasztalt pedagógus azonnal látja.
2011. jan. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Jobb!!!

2,5 éves és 8 hónapos gyerekeim vannak. Pici korkülönbséget terveztünk, hogy együtt nőjjenek fel és nem bántuk meg. Annyira jó látni ahogy a nagyobb reggel puszit ad a huginak és ahogy szeretgeti. A nagyobb ha kér kekszet vagy kukit már eleve kettőt kér és viszi a tesónak. Ez neha nem olyan jó, mivel parizelt is adott már neki. Úgy kellett kikapni a kezéből, de persze szeretetből megosztotta vele a kajáját. A kicsi a maga módján szintén szereti a "nagytesót".

Ez persze nekünk szülőknek a legfárasztóbb, mivel 2 gyerek 2 féle igénnyel, de szerintem annyira megéri.

De kis korkülönbséggel pláne az szüljön akinek van segítsége vagy jól bírja a gyűrődést... :)

2011. jan. 18. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ. A kisfiam 2,5 éves, gondolkodunk azon, hogy legyen-e kistesó. Olyan nehéz ez, tudom, mindenki maga dönti el, de jó volt olvasni a véleményeteket.
2011. jan. 18. 08:49
 8/8 A kérdező kommentje:
Felpontoztam mindenkit. :-)
2011. jan. 18. 13:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!