Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit gondoltok erről? Anyatejje...

Mit gondoltok erről? Anyatejjel kapcsolatos kérdés.

Figyelt kérdés
13 hónapos kisfiam még napi 4x szopizik. Mióta betöltötte az 1 évet, többen azt javasolják, hogy mielőbb szoktassam le a szopizásról, mert később nagyon nehéz lesz. Én úgy gondoltam, hogy a téli időszakban semmiképp nem veszem el tőle, ha igényli, hátha nem lesz beteg. De erre azt mondják, hogy már nincs védőanyag és tápanyag a tejben. Ez igaz lenne?
2009. dec. 14. 14:07
 1/7 anonim ***** válasza:
75%
igen, én is úgy tudom, h 1 év után olyan a szopi mintha inna 1 pohár tejet a baba.
2009. dec. 14. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
54%
Nem igaz, hogy nincs benne tápanyag. Ugyanúgy van benne, mint abban, amit pár hetesen ivott. Ha van rá lehetőség, érdemes minél hosszabb ideig (akár 2-3 éves koráig is) szoptatni, erősebb lesz tőle az immunrendszere és jobban fejlődik. Ráadásul amíg szoptatsz, sokkal kisebb az esélye a mellrák kialakulásának.
2009. dec. 14. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
92%
Igen, én is úgy tudom hogy úgyanúgy van benne immunanyag és minden ami a babának kell, csak más arányokban. Az anyatej mindig a baba igényeihez igazodik mind mennyiségben, mind pedig minőségben. Az én kislányom is most múlt 1 éves és még mindig 4szer szopizik és tavaszig épp a megfelelő immunvédettség miatt hagyom is, hogy szopizzon. Rosszat semmiképp nem teszel vele!
2009. dec. 14. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
36%
Az azért túlzás, hogy egy gyereket 2-3 éves koráig szoptasson valaki. Az már nekem nem normális dolog. Én leszoktatnám róla. Az én is fiam és szopott 10 hós koráig és mégis meg volt fázva 3x is. Én választottam el, mert úgy gondoltam, hogy elég volt ennyi anyatej neki. Azután kecsketejet ivott, és azóta még egyszer se volt még náthás se. Úgyhogy ennyit az anyatej védő szerepéről.
2009. dec. 14. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem hallgass az anyai ösztöneidre.Én nagyon boldog vagyok hogy volt és van is bőven tejcsim,és remélem még cicizni fog legalább tavaszig a manóm.De az sem fog zavarni ha még 2 évesen is kérni fogja.(Most 8 hónapos).

És én is úgy tudom,hogy van még abban védőanyag és táplál is,persze ez már nem elég a picinek.

2009. dec. 14. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
55%
Utolsó előttinek te nem vagy nooormális. Én vagyok az élő példa arra hogy (igaz utolsó gyerek vagyok a családban) 3 éves koromig szopiztam és nincs semmi bajom tőle, nem lettem perverz vagy abnormális azért mert 3 évig a cicin lógtam. SŐT ha lehet azt mondanom ha nem lett volna a bátyám gyerekkorában olyan beteges semmilyen betegséget nem kaptam volna el mert minden gyerekbetegséget a bátyám ragasztott rám:(:).Az a sok cicizés tette az immunrendszeremet hál istennek ilyen erőssé, hogy mai napig ritkán vagyok beteg.
2009. dec. 14. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nagy tévhit, hogy egy gyereket 1 év után márnem kell szoptatni és hogy nincs tápanyag a tejben.

Ugyanúgy tartalmaz minden tápanyagot, csak már kevés önmagában.Bár van olyan baba aki még ekkor is kizárólag anyatejen él.Gyereke válogatja.

Nekem is javasolta már családtag, hogy most már szoktassam le (10,5 hós), mert már nem kell neki szopnia.Hát, hagy döntsük el mi!Halgass az ösztöneidre!

Engem biztos nem fog zavarni, ha még 2 évesen is szopni akar, hát tegye.

2009. dec. 14. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!