Albérletnél kötelező hogy a tulaj bejöjjön a lakásba fizetésnél? Hogy kerüljem ezt ki?
"Azért nem kevés kauciót kérnek el,itt is kettő havit kellett kifizetni,az pont arra van,hogy ha valamit nem úgy hagyok ki,azt levonják.Persze ilyen nem történt még,meg üres lakásként vettem ki."
Szerinted kéthavi kaució kompenzálja, ha 1-2 év alatt (de nem is kell annyi idő), totálisan le van lakva egy lakás? Hallottam olyat, széthányták a falakat, meg a bútorokat, olyan volt, mint egy romhalmaz. Azt szerinted fedezné kéthavi lakbér? Ugyan...
Amúgy nem azt mondom, hogy te ezt csinálnád, de értsd meg a tulajt is, senki arcára nincs ráírva, mire képes. A mi tulajunk mesélte, az előző albérlője egy csaj volt, több 100ezres közüzemi tartozást halmozott fel. Csekket hamisított a befizetésekről, álmában nem hitte volna el róla. Plusz lelakta a lakást keményen. Szóval ő is óvatos, ennek ellenére bennünk megbízik, soha nem megy körbe. Mi azt gondoltuk, együtt fogjuk leolvasni a víz- és villanyórákat, ha jön. Nem, elhiszi nekünk, amit leolvasunk. Fél év alatt nem ellenőrizte. Persze mi nem is adunk okot neki, hogy ne bízzon bennünk, mindig időre és pontosan fizetünk.
Havonta, két havonta egyszer valóban nem nagy teher beengedni a tulajt. Persze előre megbeszélt időpontban gondolom.
Joga van látni a lakást, ellenőrizni időnként a mérőórákat. Ezeken felül azért nem árt látni, hogy valóban csak te laksz ott. Sőt, hogy valóban te laksz ott.
Nem mondom, hogy te tennél ilyet, de elkébzelhető olyan is, hogy valaki kivesz egy lakást, és kiadja másnak drágábban, vagy nem is a saját részére veszi ki, csak az eredeti bérlő talán nem túl jó arc, és neki nem lenne nagy esélye a lakás megkapására. Nem mondom, hogy ezek minden napos dolgok, de ha nem akarod beengedni a tulajt, még ilyenre is lehet gondolni.
A jogszabály szerint:
Megvalósíthatja a magánlaksértést az is, akinek a tulajdonában van az ingatlan. A tulajdonos a bérbeadó, a birtokos a bérlő. A birtokos rendelkezhet azzal a jogával, hogy eldöntheti, kit enged a lakásba és kit nem és ez szintén vonatkozik a tulajdonosra is. Bűncselekmény csak abban az esetben valósul meg, hogy azt az alábbi módok valamelyikével követik el. Erőszakkal, hivatalos eljárás színlelésével, éjszaka, fegyveresen, felfegyverkezve vagy csoportosan. Láthatjuk, hogy nem illeti meg a jogos önhatalom a tulajdonost a bérlővel szemben, még akkor sem, ha az nem fizet bérleti díjat.
Közkeletű tévedés, miszerint a bérlő abban az esetben, ha például bevásárlás vagy munkavégzés céljából elhagyja az ingatlant kikerül a birtokból, és nem illeti meg a birtokvédelem, mivel speciális rendelkezés szerint a lakás bérlőjét mindaddig megilleti a birtokvédelem, amíg a lakás kiürítését elrendelő jogerős határozatot végre nem hajtják. Ebből tehát következik, hogy a bérlő mindezidáig, vagy addig amíg a birtok elhagyás szándékával nem távozik, birtokban marad. Ebből az is következik, hogy a bérlő erőszakos eltávolítása esetén nem lehet jogos önhatalomra hivatkozni.
Egyébként meg nem hogy örülnél, hogy felmegy a lakásba (na jó, annak is vannak feltételei).
Mi esetünkben a tulaj az alsó szinten dolgozik, és a fizetést is ott kell megoldani,mert nem hajlandó feljönni.
Arról nem is beszélve, hogy egy párszor durván beáztunk,kértük, hogy legalább azt nézze meg,de semmi.Mintha nem is érdekelné,hogy hogy van rendben tartva a tulajdona.
Érdekes,hogy az előző albérletnél egy udvaron laktunk,és nem csak a fizetéskor jöttek át,hanem más alkalmakkor is,és jókat beszélgettünk kötetlenül:).
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!