Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Albérletnél kötelező hogy a...

Albérletnél kötelező hogy a tulaj bejöjjön a lakásba fizetésnél? Hogy kerüljem ezt ki?

Figyelt kérdés
Idáig ahol laktam,mindig bejöttek mikor fizetni kellett,másoktól viszont azt hallom,hogy vagy utalják,vagy lakáson kívül oldották meg.Engem ez zavar,olyan mintha ellenőrizve lennék,más se jön hozzám.A következő albérlet kivételnél,hogy mondjam meg ezt tapintatosan hogy nem a lakásban akarom átadni a pénzt?Ahol most vagyok,itt például nem fogadta el,hogy utaljak,de a következőnél ezt már az elején le szeretném valahogy tisztázni.
2012. máj. 22. 07:42
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:

"Azért nem kevés kauciót kérnek el,itt is kettő havit kellett kifizetni,az pont arra van,hogy ha valamit nem úgy hagyok ki,azt levonják.Persze ilyen nem történt még,meg üres lakásként vettem ki."


Szerinted kéthavi kaució kompenzálja, ha 1-2 év alatt (de nem is kell annyi idő), totálisan le van lakva egy lakás? Hallottam olyat, széthányták a falakat, meg a bútorokat, olyan volt, mint egy romhalmaz. Azt szerinted fedezné kéthavi lakbér? Ugyan...

Amúgy nem azt mondom, hogy te ezt csinálnád, de értsd meg a tulajt is, senki arcára nincs ráírva, mire képes. A mi tulajunk mesélte, az előző albérlője egy csaj volt, több 100ezres közüzemi tartozást halmozott fel. Csekket hamisított a befizetésekről, álmában nem hitte volna el róla. Plusz lelakta a lakást keményen. Szóval ő is óvatos, ennek ellenére bennünk megbízik, soha nem megy körbe. Mi azt gondoltuk, együtt fogjuk leolvasni a víz- és villanyórákat, ha jön. Nem, elhiszi nekünk, amit leolvasunk. Fél év alatt nem ellenőrizte. Persze mi nem is adunk okot neki, hogy ne bízzon bennünk, mindig időre és pontosan fizetünk.

2012. máj. 22. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim válasza:
Én ismerosünknél laktam albiban, o azért nem akarta, h utaljam, mert nem adózott a lakás után és félt, h gyanús lenne a havi fix összeg
2012. máj. 22. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:
Azt tudom hogy nagyon sok bérlő tönkrevág mindent,ami általánosabb,az a nem fizetés.Ezzel nem volt gondom,a 10év alatt percre pontosan fizettem,sokszor két havit előre.Itt is kifizettem a 2havi kauciót,meg 2havit előre,így kezdtem.Mindegyik megbízott bennem,de én akkor se szeretem a villámlátogatást.Lehet ez azért van,mert senkit nem engedek be a lakásba,és valahogy a tulajjal is így lennék ha lehetne.Nincs kupi,de azért csak jobban összerakodok ha jön.A következőnél ha több pénzem lesz,szerintem egyben fogok fizetni egy bizonyos időt,és nem lesz macera.
2012. máj. 22. 11:41
 24/28 anonim ***** válasza:
100%
Hát a villámlátogatást én sem szeretem, már ha azt érted alatta, hogy váratlanul felugrik. Ilyen szerencsére nem volt még. De hogy havonta 1-szer, megbeszélt időben felugrik a pénzért, az szerintem rendben van.
2012. máj. 22. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
nekünk van kiadva egy garzonunk. mi általában az elbérlő lánnyal a munkahelyem környékén találkozunk, ide hozza a pénzt is, de néha néhas félévente felsozktunk menni, mert most öszintén bármennyire is megbizható a bérlőnk, mi azért kiváncsiak vagyunk, minden rendben van e...sajna ilyen az ember természete. de azt megteheted , hogy felajánlod az illetőnek akitől kiveszed, hogy te elviszed neki szemlélyesen mindig a pénzt, hogy ő ne fáradjon...
2012. máj. 22. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

Havonta, két havonta egyszer valóban nem nagy teher beengedni a tulajt. Persze előre megbeszélt időpontban gondolom.

Joga van látni a lakást, ellenőrizni időnként a mérőórákat. Ezeken felül azért nem árt látni, hogy valóban csak te laksz ott. Sőt, hogy valóban te laksz ott.

Nem mondom, hogy te tennél ilyet, de elkébzelhető olyan is, hogy valaki kivesz egy lakást, és kiadja másnak drágábban, vagy nem is a saját részére veszi ki, csak az eredeti bérlő talán nem túl jó arc, és neki nem lenne nagy esélye a lakás megkapására. Nem mondom, hogy ezek minden napos dolgok, de ha nem akarod beengedni a tulajt, még ilyenre is lehet gondolni.

2012. máj. 22. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim válasza:

A jogszabály szerint:

Megvalósíthatja a magánlaksértést az is, akinek a tulajdonában van az ingatlan. A tulajdonos a bérbeadó, a birtokos a bérlő. A birtokos rendelkezhet azzal a jogával, hogy eldöntheti, kit enged a lakásba és kit nem és ez szintén vonatkozik a tulajdonosra is. Bűncselekmény csak abban az esetben valósul meg, hogy azt az alábbi módok valamelyikével követik el. Erőszakkal, hivatalos eljárás színlelésével, éjszaka, fegyveresen, felfegyverkezve vagy csoportosan. Láthatjuk, hogy nem illeti meg a jogos önhatalom a tulajdonost a bérlővel szemben, még akkor sem, ha az nem fizet bérleti díjat.


Közkeletű tévedés, miszerint a bérlő abban az esetben, ha például bevásárlás vagy munkavégzés céljából elhagyja az ingatlant kikerül a birtokból, és nem illeti meg a birtokvédelem, mivel speciális rendelkezés szerint a lakás bérlőjét mindaddig megilleti a birtokvédelem, amíg a lakás kiürítését elrendelő jogerős határozatot végre nem hajtják. Ebből tehát következik, hogy a bérlő mindezidáig, vagy addig amíg a birtok elhagyás szándékával nem távozik, birtokban marad. Ebből az is következik, hogy a bérlő erőszakos eltávolítása esetén nem lehet jogos önhatalomra hivatkozni.

2012. szept. 19. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim válasza:

Egyébként meg nem hogy örülnél, hogy felmegy a lakásba (na jó, annak is vannak feltételei).

Mi esetünkben a tulaj az alsó szinten dolgozik, és a fizetést is ott kell megoldani,mert nem hajlandó feljönni.

Arról nem is beszélve, hogy egy párszor durván beáztunk,kértük, hogy legalább azt nézze meg,de semmi.Mintha nem is érdekelné,hogy hogy van rendben tartva a tulajdona.

Érdekes,hogy az előző albérletnél egy udvaron laktunk,és nem csak a fizetéskor jöttek át,hanem más alkalmakkor is,és jókat beszélgettünk kötetlenül:).

2013. aug. 15. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!