Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Albérletnél kötelező hogy a...

Albérletnél kötelező hogy a tulaj bejöjjön a lakásba fizetésnél? Hogy kerüljem ezt ki?

Figyelt kérdés
Idáig ahol laktam,mindig bejöttek mikor fizetni kellett,másoktól viszont azt hallom,hogy vagy utalják,vagy lakáson kívül oldották meg.Engem ez zavar,olyan mintha ellenőrizve lennék,más se jön hozzám.A következő albérlet kivételnél,hogy mondjam meg ezt tapintatosan hogy nem a lakásban akarom átadni a pénzt?Ahol most vagyok,itt például nem fogadta el,hogy utaljak,de a következőnél ezt már az elején le szeretném valahogy tisztázni.
2012. máj. 22. 07:42
1 2 3
 1/28 anonim válasza:
100%
figyi. ha utalsz neki az lóvé ha leveszi minek utaltasson, ha át is veheti. sokan meg szeretnek benézni, hisz a tulajdonuk. ha meg monodd nekik, félreérthetik, megkérdezhetik, hogy mit csinálsz olyat a lakásukba hogy nem akarod, hogy menjenek....
2012. máj. 22. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Értem hogy félreérthető,nem csinálok semmi olyat,de pl.egy férfi ismerősöm határozottan megmondta a tulajnak,hogy ő fizet,oda ne menjen be senki,csak az ismerősömnek volt kulcsa a lakáshoz.El is fogadta ezt a tulaj,ebből nem volt gond.Senkit nem ismerek akihez bemenne.
2012. máj. 22. 07:48
 3/28 anonim ***** válasza:

Ezt csak az első pár hónapban teszik, ha majd látják, hogy a lakást alapjaiban rendben tartod, nem szedted széd darabjaira, utána már nem fogják körbejárni.

Hosszú évekig béreltem különböző helyeken lakást iroda céljára, ez a tapasztalatom. Eleinte még a WC-be, fürdőszobába is benéztek, hogy minden rendben van-e, utána már teljesen leszoktak, amikor látták, hogy minden rendben.

2012. máj. 22. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim válasza:
Igazad van, van ilyen is, de ez látod, hogy főbérlőtől függ. Mi is mikor voltunk, tesóm rákérdezett, hogy náluk is lesz kulcs is? mondta, hogy igen. tod ha nem lennénk otthol és lenne valami baj bent. stb stb. na most ki tudja, hgoy ki mikor megy így be. de mondom változó. a főbérlő személyiségén múlik.
2012. máj. 22. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:

Nálunk úgy van, hogy egy leragasztott borítékban vannak a kulcsok másolatai, amit a tulaj és mi is aláírtunk a ragasztásnál és rá van írva, mikor lett leragasztva. Jól is jött, mert ellopták a táskámat, benne a kulcsokkal, és legalább be tudtunk jutni a házba.

Az, hogy megnézi, valahol logikus: eléggé nagy értéket adott bérbe. Belegondolsz: te nem néznéd meg. Mondjuk van egy autód, amit kölcsönadsz a haverodnak. Ha beülsz mellé, azért megnézed, hogy nincs-e kiszakadva a kárpit, vagy valami.

2012. máj. 22. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
Te nem néznéd meg? (pont helyett kérdőjel)
2012. máj. 22. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
A kulcsra még azt mondom oké,az nem zavar.Lehet hogy egyszer benéznék,de azt lehet látni akinek kiadom,hogy milyen típusú ember szerintem.Főleg így hogy egyedül veszem ki,nem vagyunk ötvenen.Azért nem kevés kauciót kérnek el,itt is kettő havit kellett kifizetni,az pont arra van,hogy ha valamit nem úgy hagyok ki,azt levonják.Persze ilyen nem történt még,meg üres lakásként vettem ki.
2012. máj. 22. 08:02
 8/28 anonim ***** válasza:
100%
Pár hónap után mondhatod, hogy inkább utalni szeretnél, addigra látja, hogy rendben megy minden. De ezzel indítani szerintem nem túl szerencsés. Biztos van akit nem zavar, de nekem rögtön az jutna eszembe, hogy mégis mit akarsz te ott csinálni amit nem láthatok? Mert oké, hogy kiadom, de mégis az én nevemen van a lakás és ha mondjuk "kupit" üzemeltetsz engem is felelősségre vonnak (jó, eléggé kisarkított példa). Szóval szerintem is inkább pár hónap után mondd neki.
2012. máj. 22. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
Oké,akkor majd megpróbálom valahogy így csinálni.
2012. máj. 22. 08:07
 10/28 anonim ***** válasza:
100%

A bérleti szerződésbe benne kell lennie, hogy a tulajdonos mikor tekintheti meg a lakást. Nálunk például havi két alkalmat kért a tulaj, igaz még egyszer se jött ide. Mi is utalunk, de azt nem felejtjük el, hogy a lakás az övé. Nekünk használati jogunk van csupán, díj ellenében.

Az amit kiadtunk, azt is így csináltuk, de én se mentem oda.

Szerintem ne akadj ki azon, hogy havonta egyszer elmegy hozzátok, joga van hozzá.

2012. máj. 22. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!