Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Albérletnél kötelező hogy a...

Albérletnél kötelező hogy a tulaj bejöjjön a lakásba fizetésnél? Hogy kerüljem ezt ki?

Figyelt kérdés
Idáig ahol laktam,mindig bejöttek mikor fizetni kellett,másoktól viszont azt hallom,hogy vagy utalják,vagy lakáson kívül oldották meg.Engem ez zavar,olyan mintha ellenőrizve lennék,más se jön hozzám.A következő albérlet kivételnél,hogy mondjam meg ezt tapintatosan hogy nem a lakásban akarom átadni a pénzt?Ahol most vagyok,itt például nem fogadta el,hogy utaljak,de a következőnél ezt már az elején le szeretném valahogy tisztázni.
2012. máj. 22. 07:42
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:

Max. ha kijön szóba, add értésére, hogy nem szeretnéd, ha olyankor járna a lakásban, amikor nem vagy otthon. Ugyanis munkádból kifolyólag elég gyakran előfordul, hogy nagyobb pénzösszegeket vagy kénytelen 1-2 napig őrizni, és ugye ő sem szeretne magának ebből semmi bonyodalmat, ha esetleg e körül valami nem stimmelne.

Biztos, lehetsz benne, hogy nem fog bemenni, amikor nem vagy otthon, hiszen bármikor ráfogdhatod, hogy eltűnt valami. :)))

2012. máj. 22. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik ismerősöm két évre bérbe adta a lakását és könnyelműen addig be sem ment oda. Az eredmény: a lakás egy romhalmaz lett.
2012. máj. 22. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%
sztem ez igy helyes,hogy felmegy a pénzért.másnál is igy van.
2012. máj. 22. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim válasza:

Mi megemlítettük a Nőnek, akitől béreltük, hogy amikor nem vagyunk otthon, akkor ne menjen fel. Mert találtunk nyomokat, hogy akkor is feljárt. A 3 szobából egy le volt csukva, ahol az ő holmijai voltak, és mindig feljött valamiért. Természetesen mikor mondtuk, hogy ne olyankor járjon fel, akkor kiakadt, hogy ő nem nyúl semmihez, ne nézzük tolvajnak. A pénzért is mindig feljött és egy féléven keresztül mindig átvizsgálta olyankor a lakást. Volt, hogy pont nem volt elmosogatva 2 tányér meg két pohár és szóvátette, hogy feljönnek a bogarak, mert nem mosogatunk:O.

Nagyon flúgos nő volt. Egy félévnél tovább nem is bírtuk.

2012. máj. 22. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim válasza:
Én 3 lakast adok ki nagyon sok hond volt már a bérlőkkel. Ellenórizni kell őket főleg az elejen.ha utalgatod és nem csekkol le lehet hogy közben szétcseszted a lakast v. Iszonyat koszt tartasz v hazibulikat és az is tönkrevagja. Az utolso bérlőm mindenfele embert felengedett fürdeni aztan otthagyta a vizszámlat meg bérmosást vállalt.
2012. máj. 22. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:

mi a tulaj munkahelyére megyünk be (önkormányzatnál dolgozik) és ott fizetjük ki a dolgokat...sose jön fel...igaz, hogy mikor párom kivette a lakást, akkor volt romhalmaz (ezelőtt 8an laktak ott 8 macskával...teljesen leamortizálták a lakást...) és párom tette rendbe teljesen....igaz, nekünk tutyimutyi főbérlőnk van...legalábbis néha annyira élettelen, hogy nem igaz....meg van egy két érdekes elképzelése..........de igazábol nem zavaró tényező..sose járt fent...

23L

2012. máj. 22. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
Én inkább a tulajjal értek egyet, végtére is az ő lakása, tudnia kell, hogy minden rendben van e, nem e lelakod vagy valami (most lehet felháborodottan tiltakozol, hogy nem vagy olyan, de abból kell kiindulni, milyen a bérlők többsége). Az se utolsó szempont, hogy nem mindig te leszel a bérlője, ha meg lelakod a lakást, akkor mégis kinek adja majd ki? Egyébként biztos meg lehet oldani, hogy utalással fizess, de attól még a tulajnak joga van ellenőrizni a lakást!
2012. máj. 22. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
Nálunk eddig mindkét albiban, ahol laktunk, fent oldottuk meg a pénzügyeket a lakásban. Szerintem nem az utcán kéne több 10000 ft-ot átadni, főleg, hogy én, mint bérlő szoktam írni az átadásról a papírt és azt is alá kell valahol írni. Szerintem így normális, mi nem halunk bele, hogy arra a 2 percre felugrik. Volt, hogy szó szerint le sem ült, mert sietett, csak aláírt az ajtóban és ment is a pénzzel. Sosem szokott körbemenni, körülnézni, leülünk vele a szobában a kisasztal köré és megmondom, mennyit számoltunk (mindig a vízóra és villanyóraállás szerint fizetjük a díjakat) leolvasáskor, és ezért ennyi és ennyi. Átszámolja ő is a pénzt és kész. Talán óriási kupit tartasz, vagy miért olyan nagy cucc felengedni?
2012. máj. 22. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
100%

Én főbérlő voltam, és nem akartam bemenni, hogy ne érezzék azt, hogy ellenőrizgetem őket.

Minden hónapban rendesen fizettek. Az utolsó hónapban fizetés nélkül leléptek, a lakásban többszázezres kár, ráadásul a vízmérőt megállították egy tűvel. arra is büntetést fizettem, 700,000-et. egy év alatt 360,000-et fizettek, és nekem 1,500,000 volt a károm.

2012. máj. 22. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:

18-as vagyok. Ja és olyan soha nem volt, hogy a tudtunk nélkül feljött volna a tulaj. Ez kizárt.

Az előző albiban a tulajdonosnő volt, hogy akkor jött, mikor dolgoztunk, de jelezte. Pl. mikor kellett a netbeköttetéshez az engedélye, és mi épp dolgoztunk, mikor a városban járt, hát kitaláltuk, bejön, aláírja a kikészített lapot és távozik. Nem is volt gond.

Vagy mikor kiderült, el fogja adni a lakást, sokszor akkor jött a lakásnézőkkel, mikor nem voltunk otthon - de ezt előzőleg egyeztette velünk. Nem direkt akkor jött, kérdezte, ekkor meg akkor jönnének érdeklődők, itthon leszünk? Hát mi épp dolgoztunk (többműszakban, nem tudhatta, mikor nem vagyunk otthon), de persze megengedtük, hogy körbevezesse őket.

2012. máj. 22. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!