Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mennyibe kerül egy kis méretű...

Mennyibe kerül egy kis méretű kb.30 m2-es pince építése?

Figyelt kérdés
Elsősorban az anyagdíj érdekelne, mivel valószínű magam építeném.
2012. febr. 8. 15:23
1 2
 1/11 gomzoli ***** válasza:
92%

Ha nem kell munkagépekre költened az ásás miatt... megspórolsz kb. 8-10 ezert óránként a kotrógépen (max 3 óra munka), valamint úgy 6-8 ezret teherautónként, ha el kell vitetned a kitermelt földet.

Betonalap, és padló: durván 3,5 m3, azaz szállítással cca 50 ezer Ft.

Pincefalazó tégla: darabja 300-tól 400 Ft-ig, megvásárlás helyétől függően. Szállítás további 15-20ezer. A födémre és a mennyezetre számíthatsz (ha lapostetős pincét csináltatsz!) további 3-4 m3 betont, a betongerendákon és a közéjük való béléstesteken kívül. Ezek árára sajnos nem emlékszem. 10-20 ezret számíthatsz a betonozásba való vasra is.

Aztán az ajtó, az áthidalójával együtt, szintén nem 2 ezer...

Végül, ha nem nedves pincét akarsz, körös-körbe le kell szigetelni villassal, amiből egy 1x10 méteres csík is 6 ezer (az olcsóbb vékonyabb fajta), plusz a gáz, amivel odamelegíted.

A sajátom, kicsi, 12 m2-es a leírt módon készült pince mindenestül (munkagépek beleértve) kb. 750-800 ezerből lett meg (ebből 120 volt a kőműves és segédei díja).

2012. febr. 8. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a részletes leírást,sokat segítettél!
2012. febr. 9. 20:07
 3/11 gomzoli ***** válasza:
Nincs mit. Akartam még javasolni, hogy a helyét érdemesebb munkagépekkel kiásatni. Néhány óra alatt elkészülnek vele. Ha kézzel akarnád ugyanazt kiásni, akkor remélhetőleg a következő 2 hétben nem lesz más dolgod... Pár eltört ásónyél, és kidurrant vérhólyag múlva, a másfélhetes orthopédiai rehabilitáció után belátod, hogy jobb máson spórolni :-)
2012. febr. 10. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Igen,most már biztosan gépekkel,munkásokkal fogom csináltatni a pincét, meggyőztél! Azt már le sem merem írni, hogy nőként terveztem a téglát cipelni.... :-) Remélem kevesen olvassák el, mert most biztosan sokan kiröhögnek....
2012. febr. 10. 13:20
 5/11 gomzoli ***** válasza:
Éppen ellenkezőleg: minden elismerésem egy olyan nőé, akiben megvan erre a képesség, és az akarat! Ez alatt nem azt értem, hogy feltétlenül 30 kilós pincefalazó téglát cipeljen!
2012. febr. 11. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm :-)
2012. febr. 12. 09:27
 7/11 anonim válasza:

Én már hónapok óta azon gondolkodom, hogy a legolcsóbb és legjobb megoldás egy tökéletes pince létrehozására házilag, hogy egy nagyobb méretű vastartályt lekezelek bitumen alapú bevonattal kívül, leásom a föld alá, lefestem fehérre a belső falát, hogy könnyebb legyen világossá tenni. Előnyei: Vízhatlan (becslésem szerint kb. 50 évig, szóval engem kiszolgálna), alacsony páratartalom, olcsó kivitelezés, a festésen kívül gyakorlatilag gondozásmentes, gyors megvalósítás.

Hátrány: jelenleg ahová telepíteni szeretném, daru (munkagép) nem fér a területre, macerás megfelelő használt tartályt olcsón találni. Az új vastartály nagyon drága. Különösen a duplafalú üzemanyagtartályok, amik viszont tartósabbak. Alternatíva lehetne még a műanyag tartály, ami tartósabb is, könnyebb a mozgatása. A neten sajnos nem sok információt tudtam eddig erről a témáról összeszedni. Angol nyelvű oldalakat találtam csak. Itthon nem igazán foglalkoznak vele, az ismerőseim sem bíznak az ötletemben, pedig szerintem használható lenne az ötlet. Mi a véleményetek?

2013. nov. 9. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 gomzoli ***** válasza:

Az ötlet kiváló.

Volna azonban a henger alakú fektetett tartály belső berendezésével egy nehézség:

legalább 2,5 méter belső átmérőjű kellene, hogy legyen, mert nyilván egy vízszintes "álpadlót" is szeretnél beleépíteni, hogy egyáltalán legalább be lehessen polcozni. Ez akár 50-60 centit is elvehet a belső magasságból, ami azt jelenti, hogy középen maradna csupán gyenge 2 méternyi magasság (2,5 m átmérő esetén).

Valamint elég vastag és erős kell, hogy legyen a fala, hogy a kívülről ránehezedő földréteg (ami időnként nedves...) pár tonnájának ellenálljon (mert azért kb. 40 cm réteg minimum kell fölé). Az ajtaját pedig mindenképpen szellőzőre kell csinálni, mert különben bedohosodik.


Amúgy tetszik az ötlet!

2013. nov. 9. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Valóban így van, még talán többet is elvenne, mint 50 cm. Viszont a padozat felnyithatóra alakításával az a hely sem veszne kárba. Természetesen a szellőzést is meg kell oldani. Az elejében és a végében elhelyezett szellőzőre gondoltam, akár ventilátoros rásegítéssel. A falvastagságot pontosan nem tudom, de egy földalatti tartály biztosan kibírja a föld nyomását, hiszen a hengeres és a két végén domború kialakítás is pont erre szolgál, hogy a nyomást kibírja. Igazából a gyakorlatban derülne az majd ki, hogy mik a problémák. Azért is szeretnék vastartályt, mert füleket tudnék felhegeszteni a falára, amik a polcokat tartanák. Első körben egy kis 5 m3 körüli tartállyal fogok próbálkozni, amiben maximum guggolva fogok elférni, de zöldség tárolására már az is megfelelő lenne és egy "próba" lehetne a nagy tartály előtt. Az pénzben sem lenne megerőltető és még kézzel is kiáshatnám apránként.
2013. nov. 10. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 gomzoli ***** válasza:
Szimpatikus ötlet, szerintem is működne!
2013. nov. 10. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!