Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Új lakóház építése esetén...

Új lakóház építése esetén valóban kötelező két különböző típusú fűtési rendszert kiépíteni?

Figyelt kérdés
Tehát pl. nem elég, ha kombi cirkó radiátoros fűtés van, hanem kell lennie egy cserépkályhának is, vagy fordítva? Vagy két külön energiaszolgáltató által kell biztosítani a fűtést?
2012. jan. 26. 16:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%

majdnem...nekem igazolni kellett, hogy az elektromos hálózat elbírja a fűtőtesteket, ha nincs gáz...


cserépkályhát biztos nem kérhetnek...


szóval két energiaszolgáltató kell...

2012. jan. 26. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ez azt jelenti, hogy nem lehet pl. vegyestüzelésű kazánnal fűteni?
2012. jan. 26. 17:13
 3/11 anonim ***** válasza:
Miért ne lehetne.
2012. jan. 26. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Kombi cirkó (gáz) + vegyestüzelés kombó is tökéletes.
2012. jan. 26. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A vegyes tüzelésű kazán eleve többféle típusnak számít, hiszen tehetsz bele szenet is, fát is.
2012. jan. 26. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem kellett kiépíteni, csak tartalék kéményt kértek a gázcirkó mellé!
2012. jan. 26. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ez nem igaz!


Illetve a kémény sem teljesen!

Ezt önkormányzatok határozzák meg. Nálunk pl nem is kötelező, h legyen egy vegyestüzelésű kéményed, ha van egy olyan kéményed, amire a gázkazánt szokták kötni.

Tehát nem, nem kell plusz fűtést kiépíteni. Az már más tészta, hogy nem buta dolog.

2012. jan. 26. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Sok "nem buta dolog" van az életben, de akkor sem kötelezhetnek törvényileg rá, főleg ha az neked tetemes plusz kiadásokkal jár.
2012. jan. 27. 08:39
 9/11 anonim ***** válasza:

Nézd, én csak azért mondtam, hogy nem buta dolog, mert mi pont így jártunk. Pontosabban úgy, hogy gázkazánnal szerettünk volna fűteni, így építkezésnél nem kértünk vegyes tüzelésűnek kéményt.

Mikor pedig meghibásodott a kazánunk nem tudtunk 2 hétig fűteni, így ott lakni sem.

Szóval, csináltattunk egy szerelt kéményt úgy 80 ezer ftból.


Természetesen kötelezni nem kötelezhetnek rá, de ha olyan településen laktok, ahol az önkormányzat megszabja a másik kéményt is, akkor nem fogjátok megkapni az engedélyeket, ha nem csináltatjátok meg.

2012. jan. 27. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Persze értelek, de akkor sincs joga az önkormányzatnak ilyesmit előírni és kötelezővé tenni. Nem veled vitatkozom, én megértem azt is ha valakinek 3 fajta kéménye van ez mindenkinek a szuverén joga. De az önkormányzat, ahogy az öltözködésembe, úgy a fűtési szokásaimba sem szólhat bele, mert az magánügy, de én megértelek téged.
2012. jan. 28. 00:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!