Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Nincs bennetek egy olyan...

Nincs bennetek egy olyan félelem, hogy ha valaki betör hozzátok, akkor az ellen kb nem tehettek semmit?

Figyelt kérdés

Biztos mindenki fél attól (valamilyen szinten), hogy illetéktelenek másznak át a kerítésén, jutnak be az udvarra, esetleg a házba/lakásba.

Nekünk még egyenlőre nincs pénzünk riasztóra, de ültettünk a kerítés mellé jó sok tűztövis bokrot, és rakattunk egy két helyre kültéri világítást is.

Ti mivel védekeztek?


2012. jan. 30. 19:02
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Ja, és hát van egy vizslánk is, de Ő olyan jámbor, hogy senkit se bántana :)
2012. jan. 30. 19:03
 2/13 anonim ***** válasza:
Mi vigyázunk.
2012. jan. 30. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Nem félek. Panelban lakom, kevéssé valószínű, hogy pont ide törjenek be, van még 60 lakás a lépcsőházban.

Azzal védekezünk, hogy zárjuk az ajtót. Hevederzáron már gondolkoztam, ajtócserén is, de lehet, hogy pont az lenne vonzó a betörő számára.

Különben ha bejön, akkor tényleg mindegy. Bár nem tudom, mit vinne el, esetleg a laptopom, de ami fontos, arról van biztonsági mentésem, a laptop meg úgyis megérett a cserére. Ami még drága, az az ülőgarnitúra és a zongora. Egyiket se gondolom, hogy a hátára kapná :D:D

2012. jan. 30. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
A kutya amúgy tényleg jó, főleg ha nagy. Akkor is, ha jámbor, mert ezt a behatoló nem szokta tudni. A lényeg, hogy látványos legyen.
2012. jan. 30. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ha be mer jönni valaki akkor pofánverem!
2012. jan. 30. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Én is panelban lakok a lépcsővel szemben. Tavaly arra lettem figyelmes, hogy egy pici papírcetli esett le, amikor kinyitottam az ajtót! Láttam hogy a szomszédén is van, a többin valamiért nincs. Na mondom megjelöltek! Betelefonáltam a melóhelyre hogy nem érzem magam jól, majd megvártam az embert a riasztópisztollyal. Fél órán belül hallottam a motoszkálást, egy határozott mozdulattal kirántottam az ajtót, majd kettőt kapott a búrájába a riasztóval. Kb. két perc testápolás volt míg leértünk a lépcsőfordulóig, akkor már nagyon jajgatott.


Azóta nem volt senki. :)

2012. jan. 30. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Jesszus utolsó, ez komoly??? Nagyon durva! Mi lett az ügyből végül? Most félek :D
2012. jan. 30. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
De van bennem félelem, gázspré az éjjeli szekrényen.
2012. jan. 31. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

társasházban élek, van bejárati ajtó, és még egy ajtó a lépcsőházhoz. sok nyugger lakik a házban, ők a "térfigyelő kamera" :) persze, azért mindenkiben van egy egészséges félelem a betöréstől.

nálunk nincsenek értékes dolgok, max az a 2 laptop. de se tv, se ékszer, se pénz. a hűtőnk és a konyhabútorunk képvisel komolyabb értéket, azt viszont nem könnyű vállra kapni :)

az ajtón van hevederzár, viszont maga az ajtó elég régi. különösebben nem félek, mindig bezárkózunk, velünk szemben nyugdíjas házaspár lakik, nagyon kedvesek, sztem ők észrevennék, ha valaki buherálja az ajtót.


családi házakba gyakrabb a betörés, ezért sem költöznék olyanba. nevelőapám háza jó környéken van, bár kicsit kieső helyen. hozzá betörtek 10 éve, el is vittek pár értékes szerszámot, elektronikai cikket. azóta van rács az ablakokon.

2012. jan. 31. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Valamilyen szinten én is félek,főleg ha a férjem éjszakás.Vettünk egy házörzőt,de még kölyök.Szeretnék én is ültetni majd valamit a kerítés köré,de a kutya még kirágja,talán jövőre.
2012. jan. 31. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!