Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nincs bennetek félelem hogy...

Nincs bennetek félelem hogy rátekeredik a köldökzsinor a kicsire? 22 h

Figyelt kérdés
2010. jún. 15. 11:58
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A köldökzsinór végig tekereg a babakoörül, sokszor az uh-n is látszik, hogy a lábiján, vagy a hasán körbetekeredik.

Nem ez a baj, mert ettől a tápanyag és az oxigén eljut hozzá, csak csomó ne keletkezzen a kzs-n, mert az a veszélyes.

Ne aggódj ennyire!!!

2010. jún. 15. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
73%

Nekem a párom aggódik fojton hogy esetleg rátekeredik miközben bufencezget a pociban és mindig meg kekk nyugtatni hogy nem lesz semmi baj.Még mondogatja is neki hogy boxolgasd csak anyádat had érezze hogy jól vagy,de nehogy magadra tekerd a köldökzsinórt.Szerintem ne aggódj ha baj lenne esetleg akkor nőgyógyászod észrevette volna az uh-n.

Szép babavárást.20+6hkm

2010. jún. 15. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! megnyugodtam...
2010. jún. 15. 12:38
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A babákra a méhen belül milliószor rátekeredik és kb. ugyanannyiszor le is tekeredik róluk. Ez ellen tenni nem lehet, de nincs is rá ok. Ha a nyakára kerül is, akkor sincs semmi gond, hisz nem az orrán, száján vesz levegőt... a köldökzsinór amúgy egy nagyon rugalmas dolog, megfojtani,kárt tenni a babában nem tud.... Max. a szüléskor okozhat gondot de az sem komoly, csupán addig nem nyomhatsz, míg a fej kibújása után a szülésznő/orvos letekeri róla.. Egyébként nekem a 4 gyerekből 3nyakán ott volt a zsinór, az egyiknek 2x is... mindegyik 9/10 Apgart kapott. http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhes..
2010. jún. 15. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
66%

Mondjuk azért veszélyes, mivel a 4. gyerekem pont a köldökzsinór miatt halt meg 36 hetesen. A lábán és a kezén volt szorosan.

De ilyenen felesleges aggódni, mert tenni ellene nem lehet!

Pozitívan kell gondolkodni!!!!

2010. jún. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!