Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogy fogok tudni hozzájutni...

Hogy fogok tudni hozzájutni az engem megillető pénzhez, ha albérletben élek, de a villanyvisszatérítés a tulaj nevére jön?

Figyelt kérdés
Albérletben élek és jött a villanyszámla, hogy -17ezer ft, amit vagy visszakapok, vagy levonják. Nos, ha ezt visszaküldik postával, akkor esélytelen hogy enyém legyen a pénz, mert a tulaj nevére jön, nem fogom tudni felvenni. Ő ha felveszi, akkor azt el is rakja, nem fogja nekem adni, pedig jogosan nekem járna, mert én élek ebben a lakásban, és én fizettem a villanyt, nem ő. Mi a teendő?
2012. jan. 26. 09:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Lobogtasd neki is a levelet, és mondd el az érveidet!
2012. jan. 26. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Kerria ***** válasza:
59%

Beszéld meg vele, hogy ezzel az összeggel csökkentitek a következő havi lakbért, mert Te fizetted be, és miattad lett többlet!

Ha normális a tulaj, akkor pedig nem hiszem, hogy ilyen gond adódna.

2012. jan. 26. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
az a baj h nem normális... egy 23 éves fiatal csaj a tulaj, aki elég sok módon próbált lehúzni minket, bár nem sok sikerrel.
2012. jan. 26. 10:50
 4/6 anonim ***** válasza:
Albérletben soha ne fizess átalányt! Szólj a tulajnak, hogy menjen be a szolgáltatóhoz, és kérje a havi diktálás alapján történő fizetést. Akkor nem történhet sem túlfizetés, sem elmaradás.
2012. jan. 26. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Hát megkéred, aztán még az is lehet, hogy korrekt lesz.

Ha nem, akkor annyival kevesebbet adsz neki legközelebb. Legfeljebb kereshetsz másik lakást.

Vagy felírod tanulópénznek, hogy legközelebb írasd a saját nevedre az ilyesmit.

2012. jan. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Albérletben mindig át kell írni az órákat a te nevedre és akkor nincs ilyen gond.
2012. aug. 10. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!