Padlófűtés. Megéri? Ha igen, miért? Ha nem, miért?
A két nagy hátránya van.
Az elsö, hogy ha valami elromlok a csövekben, akkor fel kell verni az egész padlót, ami nem olcsó, és mellékesen igen nagy felfordulással is jár.
A másik egészségügyi hátrány: mivel alulról melegit, ezért a levegöben levö porszemcséket állandó lebegésben tartja, igy allergiára hajlamosit, meg a levegö is mindig száraz töle.
Előnyei:
-alacsony hőmérsékletű fűtőközeg, ezért megújuló energiával is jó hatásfokkal üzemel,
-energiatakarékos,
-magas komfortérzet.
Hátrányai:
-lassan reagál,
-lebegő porszemcsék,
-mivel az ember immunrendszere alulról védekezik, tompítja annak működését,
-használata megköveteli a magasabb minőségű padlóburkolatok alkalmazását.
Ennyi jutott eszembe.
Üdv. A.
A lányoméknál van, nekem nagyon zavaró, hogy a padló csikokban meleg meg érezhetöen hidegebb.
A másik, amit ök nem szeretnek, hogy csak nagyon lassan füti fel a lakást összel és a fütési szezonban nem célszerü leszabályozni, mert nagy a tehetetlensége.
Nálunk a nappaliban van padlófűtés, a többi helységben radiátor. A padlófűtés lassabban reagál a hőingadozásra, ezt szakszóval úgy mondta a fűtásszerelő, hogy "nagy a hőtehetetlensége." Viszont nagyon kellemes, mert átmelegszik minden, nemcsak a padló, de a bútorok, de még a fal is. Hátránya, hogy száraz lesz a levegő. Ezen azonban lehet segíteni. A kimosott ruhákat ide teszem a szárítóállványra, és néhány óra alatt megszáradnak. A nappaliban pedig kellemes mosóporillat lengedez. Sok növényem van, egész kis dzsungel. Arra odafigyelek, hogy a növények alatt mindig legyen egy kis állott víz. Ennyi pára elég is. Ha éppen nincs száradnivaló ruha ( ami szinte sohase fordul elő ) akkor a virágspriccnivel bespriccelem a növényeket naponta max egyszer. Eddig csak a páfrány nem bírta ki, de a többi növény él és virul. Na jó, az aszparágusz hullatja a leveleit, de nem tudom sehol áttelelteni.
A radiátort gondolom ismered, ezzel kapcsolatban nem is mondok semmit. Az egyszer biztos, hogy kellemes, egyenletes meleged ad a nappaliban. Ha szakszerűen van letéve, akkor nem maradnak hideg sávok. Nálunk legalábbis nincsenek.
Magas komfortérzet, ha jól van lerakva, ki van rendesen légtelenítve, akkor nem csak sávokban fűt (illetve, ha elég sűrűn tekerték le a csöveket)...
A szálló por a radiátorok esetében is megvan, bár tény, hogy padlófűtés esetében fokozottabb.
A járólap minősége "szinte" mindegy :)
És valóban 2-3 nap kell, mire átfűti az egész padlót (természetesen az első befűtésre gondolok)...
Ez inkább igénytől függ.... Ha valaki papucs nélkül szeret közlekedni, akkor természetesen nem árt a padlófűtés, ellenben kisgyerekes lakásba semmi esetre sem ajánlom!
A padlófűtés helyett inkább a falfűtést ajánlanám, mivel a sugárzó hőt az emberi szervezet sokkal jobban érzékeli.
Nekem falfűtésem van és Zubadan hőszivattyúval üzemeltetem, de meg vagyok vele elégedve.
Itt olvashattok róla:
www.zubadan.info.hu
Összességében, mi éri meg jobban? Egy padló vagy sima radiátoros fűtés?
sima régi parketta van a házban, de kész vagyok felszedni és újra lerakni, ha anyagilag a telet jobban ki lehet vele húzni és jobb a hőérzet is.
még van 2-3 hónapom mire belekezdek a ház felújításába, és ezért szeretnék dűlőre jutni addig, hogy mi is a legjobb?!
Szia!
Már régi a kérdés, de leírom a padlófűtésről a tapasztalataimat, hátha még hasznát tudod venni :)
Nálunk padlófűtés van, és az előttem írók sok jó dolgot leírtak róla, és rosszat is.
Ezt el kell, hogy mondjam, hogy a férjem porallergiás, így eleinte mi is tartózkodtunk a padlófűtéstől. Aztán egy kedves barátunk, aki műszaki ellenőr, és nagyon otthon van a témában, rábeszélt minket erre a rendszerre (nála is ez van).
Mi nagyon nem bántuk meg. Abszolút nem sávokban melegít! Természetesen, ha rosszul van letéve, akkor előfordulhat ez a probléma.
Mi nagyon szeretjük! Nem száll a por, mert a víz hőmérsékletét soha nem állítjuk 42 fok fölé (ezen hőfok fölött kezd el fölfelé szállni a por) illetve rendszeresen portalanítok a férjem porallergiája miatt.
Ahol por van, ott sajnos akármilyen a fűtés, a por szállni fog.
A másik, hogy a padlófűtés sokkal energiatakarékosabb, mint a radiátoros. Jóval kevesebb lesz tőle a gázszámla (persze itt is vannak befolyásoló tényezők.. pl van e szigetelés. Milyen minőségű a tetőszigetelés.. stb.)
Illetve, én soha nem érzem melegnek a padlót. Csak nem őrülten hideg. Inkább kellemesen langyos. Télen nem kell zokni, mert nem fázik az ember lába.
Az tény, hogy lassabban reagál a hőmérséklet változtatásra. Szóval, mikor csak egy egy éjszakára kell begyújtani, akkor nem igazán hatékony. Én ezt az egy hátrányát látom, amit mi egy kis kályha/kandalló szerűséggel oldottunk meg. Ha csak éjszaka van hideg.. akkor begyújtunk :) Mikor pedig jönnek a keményebb hidegek, akkor mehet a padlófűtés.
Nagyon jó a padlófűtés,amikor 21 fokra van állítva termosztát,simán érzem azt 24-25-nek is.Úgyhogy nagyon jó.
A hátrányok szakszerű kivitelezéssel nagyrészt kiküszöbölhetők.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!