Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan tegyem még vonzóbbá az...

Hogyan tegyem még vonzóbbá az eladó víkendházamat? Holnap jön egy érdeklődő, hogy megnézze.

Figyelt kérdés
Tanácsokat szeretnék kérni, hogy hogyan tudnám felkelteni az érdeklődését a víkendházam és gyümölcsöskertem iránt, hogy jó legyen az első benyomása és komolyan érdeklődjön majd ezután az ingatlan iránt? Egyszóval, hogy meg akarja venni.

2012. jan. 20. 19:58
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha fűthető, egy kicsit fűts be, előtte szellőztess ki, ne legyen benne a levegő dermedt. A friss levegő könnyebben is melegszik. A járda legyen tiszta, a házikó környéke legyen rendben, bár kérdés, hogy ilyen időben mit tudsz ennek érdekében tenni. Sajnos ez így télen, vagy ami nálunk van, téli őszben (ma egész nap szakadt az eső) nem sokat lehet tenni, az embernek kimenni sincs kedve.
2012. jan. 20. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Mielőtt megérkezik, főzz egy kávét, hogy kávéillat legyen. Az ingatlanosok szerint ez egy jó húzás :).

Ja, és hozd el otthonról a díszpárnákat, apró tárgyakat, hogy otthonosabbnak tűnjön. Csak ne felejtsd el hazavinni :D.

2012. jan. 20. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Az eddigiekhez még annyi, hogy takaríts ki alaposan. Csillogjon, villogjon minden, mintha új lenne. Ne legyen por még a falon se, sehol. A csap is fényesre legyen törölve. Az ablakok (kívülről is) és a függönyök is legyenek tiszták... stb. Sokan ezekre nem figyelnek oda.


A gyümölcsöskert iránt: esetleg vegyél pár szép gyümölcsöt (amik kinn is teremnének) és csinálj gyümölcskosarat az asztalra. Aztán mondhatod, hogy még ezeknél is szebbek teremnek a te kertedben. Ha készítettél belőlük befőttet, adj kóstolót, esetleg 1-2 üveggel ajándékba.


Kávéillat helyett én valami kellemes légfrissítőt használnék. Nem mindenki szereti a kávé illatát és az elég domináns. De egy enyhe párolgó légfrissítő észrevétlenül hatol be az ember tudatába és kellemesebbé teszi a környezetet.


Helyezz el szobanövényeket, sokat, sokfele. Attól nem lesz rideg és üres a vendégház.

2012. jan. 20. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Azért arra vigyázz, ha "túlöltözött" jan. végén egy víkendház, az lehet, hogy természetellenessé teszi, túlságosan kínálja magát. Szerintem ha inkább hasonlít egy olyan helyre, amelyet őszre-télre bezárva terveztek tartani, és csak udvariasságból van valami emberi körülmény kialakítva, az lehet, hogy sokkal természetesebb lesz. Ami túlságosan csillog-villog, az én szememben gyanús lenne, rögtön valami "rejtett" hibára, csapdára gyanakodnék.
2012. jan. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"Ami túlságosan csillog-villog, az én szememben gyanús lenne, rögtön valami "rejtett" hibára, csapdára gyanakodnék."


Érdekes mód mi télen is takarítjuk a vendégházunkat... :) Szerintem ebben semmi gyanús nincs. Egyébként külföldön takarítottam pár hónapig és ott például még azok a lakások is csillogtak villogtak amiket csak arra tartottak fenn, hogy bemutassák milyenek a lakások a házban. Senki sem lakott bennük soha. Ilyen alapon miért lenne gyanús ha az ember kitakarítja azt a házat amit el kíván adni? Szerintem nincs is ennél természetesebb. És egy romosabb házat is sokkal megnyerőbbé tesz ha szép tiszta és rendezett. Ez még nem takarja el a bomladozó falakat, de szimpatikusabbá teszi.

2012. jan. 20. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Persze, ha a Rózsadombon, vagy egyéb üdülő-övezetben, vagy éppen aszfaltozott településen van, akkor igen!

A nagy magyar Alföld kellős közepén a víkendház és a gyümölcsös kint van a határban, ahova lehet hogy 15-20 km-t is autózol poros úton = jelenleg térdig sárban, akkor bizony nagyon gyanús, ha a házban éppen csillog-villog minden.

Az a kérdés, hogy az eladásra szánt épület + gyümölcsön milyen környezetben van.

2012. jan. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
De mi benne a gyanús? Szerintem csak azt mutatja, hogy a tulajdonosnak fontos a külső és sokat ad a tisztaságra. Ez csak jópont lehet egy vásárló szemében. Ha én meg akarnék venni egy vendégházat, de egerek és pókok rohangálnának és pókháló lógna a csillárról is, akkor elgondolkodnék milyen trehány ember is az akitől vásárolni készülök. Talán a fele hazugság annak, amit mond?! De ha a ház szép és rendezett eleve fel sem merül semmilyen gondolat, hiszen ez az alap. Nem kezdek el összeesküvés elméletet gyártani és a "tisztaság" rejtett csapdáit keresni. De hát úgy tűnik mások vagyunk. :D
2012. jan. 20. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Pucér nő a kanapén! :) Erre gondoltál?
2012. jan. 20. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Első és negyedik válaszoló vagyok!

Azt írtam, takarítson, szellőztessen ki, a járdákat és a házikó környét is tegye rendbe, szellőztessen ki, és fűtsön be.

Gondolom, hogy a pókháló eltakarítása és az egerek "eltüntetése" is beletartozik ezekbe, ha egyáltalán vannak.

Azt viszont túlzásnak tartom, hogy vigyen oda virágot, díszpárnát és hasonlókat, hiszen ha télen nincsenek ott, a virág gondozás (és fűtés nélkül) tönkremenne, tehát természetellenes az ottlétük. Az egyéb értékeket is télire "hazaviszik", hogy a kéretlen látogatóknak (betörők, hajléktalan beköltözők) elől mentsék. Tehát egy vevő szemében ez is túlzásnak tűnhet. Legalábbis mifelénk, az alföldi tanyák esetében. De mint korábban is írtam, sokat számít, hogy az a víkendház + gyümölcsös az ország melyik részében, milyen körülmények között van. A vevő nyilván, hogy ahhoz mérten fogja értékelni az ott látottakat, ezen most kár lenne egymást lehurrogni. Egyikünk sincs ott, ahol a kérdező tulajdona van!

2012. jan. 21. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!