Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit tehetünk a balhés szomszéd...

Mit tehetünk a balhés szomszéddal?

Figyelt kérdés

Az alsó szomszéd balhézik amiatt, hogy hetente/kéthetente szombaton hazamegyünk a nagyszülőkhöz panelházba két kisgyerekkel (2 és 3.5 éves), és hiába figyelünk arra, hogy ne zajongjanak, mégis minden alkalommal feljönnek szólni, hogy ne futkossanak.

Általában fél 12-re érkezünk, utána ebéd és a gyerekek minden alkalommal 3-tól 6-ig alszanak és már 8-kor megyünk haza. Megpróbáltuk megbeszélni velük a dolgot, de úgy néz ki, hogy nem jutunk dűlőre. Milyen hivatalos mód van ennek a megoldására? Egyébként nem rosszak a gyerekek, már alig engedjük, hogy játszanak vmi játékkal, minden esetben rájuk szólunk, hogy ne futkossanak, de mégis néha elszaladnak.


2012. jan. 17. 22:21
 1/6 anonim ***** válasza:
22%
Én lesz*rnám a szomszédot vastagon. HEti 1 napon egy fél délutánt csak kibírnak, nem lehet ilyen kisgyerekeknek azt mondani, hogy üljön vigyzállásban este 8-ig. Rá lehet szólni, hogy ne futkosson és sikítson, de ne egy idegbajos szomszéd szabja meg azt is kb, mikor finghat az ember. Ugyan mit tud tenni, feljelent? Hagyjuk már...
2012. jan. 17. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
56%
Küldd el a gyerekeket nyaralni a nagymamához egy hétre. Utána meg fogja köszönni, hogy csak szombatonként vannak ott :D
2012. jan. 17. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
39%

Én megkérdezném a kedves szomszédot hogy ő nem volt-e gyerek, és hogy havonta egyszer-kétszer nem lehetne-e mondjuk délután pár órát kibírni hogy a gyerekek játszanak. Aztán az ezekre a kérdésekre adott válaszainak a stílusa döntené el hogy kiverném-e a fogait vagy nem.


Hivatalos út szerintem annyi van, hogy feljelentheted zaklatásért. Jobb az ilyeneket ott helyben lerendezni. Kapjon a férjtől egy pofont és garantált a délutáni nyugalom:)

2012. jan. 17. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
56%

esetleg, érkezéskor köszönjetek be neki, hogy tudja h megjöttetek, a gyerekek is itt vannak, kár feljönnie.

illetve ha felmegy akkor nem észrevenni h csenget.

majd megúnja.

2012. jan. 18. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha csenget-kinyitod,lefényképezed.

Ha másodszor is jön,csak sokára nyitod ki,és ismét lefényképezed...majd közlöd vele,hogy ez zaklatás,és vagy rendőrt hívsz,vagy távoltartásit kérsz,és ha az emeletre felteszi a lábát,az zaklatás.

Az se árt,ha a hatóságnak mondod,hogy félnek tőle a gyerekek,nagyobb súlya van.

2012. jan. 18. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

mit jelent az, hogy balhézik?

Hát én nem szólnék rá a gyerekre, az fix, egy idő után gyakorlatilag semmit sem csinálhatnak. Ennyi kibírnak. Ha nem, hívjon rendőrt. És ezentúl majd ti is minden sz.rért azt fogjátok tenni.

Nálunk a felső szomszéd állandóan a széket tologatja, alattunk tüdőbeteg szomszéd, mellettünk kutya, és persze nálunk is 20 hó különbséggel két kisgyerek. Volt is panasz, de a közös képviselőnél tovább nem jutottak. Ráadásul nálunk az alsó szomszéd mondta a panaszkodó felsőnek, hogy egy társasházban azért van egy zajszint, amit el kell viselni. Kisgyerek zajjal jár. Nem autózhatnak a parkettán, nem rohangálhatnak és nem dobálózhatnak, ők ezt megszokták. De amikor felsírt a pici és még oda sem értem az ágyhoz és már dörömböltek, azért azt durvának tartottam, sőt nappal is dörömböltek, ha sírt a pici. A mászás is zavarta őket meg az is, ha véletlenül jó kedve volt a kicsinek és sikongatott. A szomszéd is elképedve mondta, hogy ők hallják, ha hozzánk dörömbölnek. Ez van. Nem vagyunk köszönő viszonyban.

2012. jan. 18. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!