Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Csajok kis műszaki kérdés...

Csajok kis műszaki kérdés olyanokhoz akik 120l-es bojlerrel oldják meg a meleg vizet 4főre. Nektek sincs elég, mert hideg a bejövő víz, vagy a bojlerünk xrt be? Bojlere-meleg víz gondok

Figyelt kérdés

A férjem szerint csak azért nincs estére meleg víz, mert a hálózati víz hidegebb, na de már épp csak csepegtetem mikor zuhanyzok reggel, rövidebb ideig ráadásul, mosogatáshoz majdnem hideget használok(nem bírja a kezem a vegyszereket és a meleg vizet együtt-tapasztalat)+forralok ha valami zsírosabb, és tök hideg a víz mostanra. Szerintem meg bexart a cucc, hisz tavaly ilyen gondunk nem volt...

Szóval nálatok ez hogyan is van, másnak is "kevesebb" télen a meleg víz?


2011. dec. 2. 22:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Vagy nagyon el van vízkövesedve a boyler(nálunk 2 vödör vízkövet szedett ki a szerelő)vagy tényleg elromlott. Hívjál szerelőt mindeképpen.A 120 literes boyler elég sok meleg vizet csinál,mégha folyó víz alatt sokat mosogatsz és nem nagyon spórolsz zuhanyozáskor,akkor is elégnek kellene lennie.És kevered is a 60 fokos vizet,szóval ebből 200 liter használati melegvized van.Különben zuhanyozásnál,ha menet közben nem zárod el a vizet,elég szépen lehet fogyasztani,főleg,ha hosszasabban zuhanyoztok.
2011. dec. 2. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem is benne van egy talicskányi vízkő(szószerint). Ez eleve kiszorít X Liter vizet azaz kevesebb benne a víz,, a felfűtési idő meg megsokszorozódik mert a vízkő nagyon rossz hővezető. Én egy bojlert max 6-8 évig használnék mert csak a villanyórát pörgeti, melegvizet pedig alig ad már.

Nem a tél-nyártól függ ez, csak most jött el az idő egy cserére.

2011. dec. 2. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nálunk ugyanez a helyzet, hogy két vödörnyi követ szedtek ki belőle, de utána is csak, nehezen fűtött. Körülbelül esti fürdésnél egy vödörnyi vizet melegített fel.

Először különben én is azt gondoltam, hogy a téli hideg miatt van, de sajnos be xrt :(

Most beszéltünk szerelővel és kifog cserélni valamit, az alkatrész az kb. 12.000,- lesz + a munka költség, de még így is olcsóbb lesz, mintha vennénk egy újat.

Ráadásul megkérdeztük szakembert egy ilyen boltban és azt mondta, hogy nem érdemes hajdút venni, mert ezek már nem olyanok, mint a régiek, nagyon hamar bedöglenek. Érdemesebb megcsináltatni.

2011. dec. 2. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nagy az esély rá hogy az bekrepált. Ha folyamatosan világít a kislámpa, és hajdu bojlerről van szó, és semmi súgást nem hallasz akkor ott már geb@sz van. A férjed valamit rosszul mondott mert ha hidegebb hálózati víz megy bele a tartályba akkor a bojlernek fel kell fűtenie és ha nem folyatod a vizet akkor azt x ideig megtartja ezért van benne termosztát is, ha éjszakain van akkor hívj egy villanyszerelőt aki megcsinálja úgy legálisan hogy nappal is működjön a bojler igaz kicsivel magasabb számla de legalább lenne melegvíz ha ez a baj. ezt csak érdekességnek írtam le. De Ha tavaly ilyen gondotok nem volt akkor ott elszállt valami, vagy a fűtőszál, vagy egyéb más cucc. Ha vízköves a cucc akkor is kell hogy fűtsön de sokkal nehezebben fűtene és sokáig, illetve súgna, zúgna mint a rohadás. Én javaslom ha értetek hozzá akkor takarítsátok ki, ha nincs semmilyen műszaki érzéketek akkor hívjatok szerelőt aki kitakarítja átnézi meg kicserél benne bizonyos dolgokat amiket időnként muszáj cserélni.
2011. dec. 3. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
#2-re: Ez hülyeség. Megfelelően karbantartott bojlernél elmegy az 15-20 évet is. Különösen ha Hajdú a márkája.
2011. dec. 11. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Látom mindenki lepontozott :(

A hatásfoka egy bojlernek le esik akár 10-20% alá egy rossz (vízkővel teli)anódhiányos bojlernak és az akár + 5-8-10E ft plusszal terheli meg a villanyszámlát havonta , ráadásul nem biztosít még elég vizet sem.. így belátható hogy 3 hónap alatt egy új bojler árát kifizetjük a villany szolgáltatónak fölöslegesen.

Persze ki lehet hívni egy szakit aki kiszállással együtt legalább 10 ezerért ,kitakarítja + 10ezerért felújít rajta ezt..azt (Fűtőszál csere,Anód csere/pótlás,hőkapcsoló bimetál stb) , ami így már legalább 40-50% ára az új bojlernek és persze ez NEM fog hibátlanul működni még 6-8 további évig.

Az "olcsóbb" megoldás nem mindig a valóban olcsóbb ..egy nagy teljesítményű fogyasztó esetén.

Ha utána számol valaki, akkor rájön hogy egy Vadonatúj 26-30 Eft-os Ariston vagy Gorenje bojler cseréje olcsóbb hosszútávon,mint javítgatni,toldozni foltozgatni 1 rozsdás régit + fizetni a magasabb villanyszámlát is.

2011. dec. 11. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!