Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A szomszéd őrületbe kerget...

A szomszéd őrületbe kerget bennünket, de mit lehet tenni (alább)?

Figyelt kérdés

Idézem a kormányrendeletet:


"aki lakott területen, az ott levő épületben, vagy az ahhoz tartozó telken indokolatlanul zajt okoz, amely alkalmas arra, hogy mások nyugalmát..."


A családomat a szomszéd kertjében lévő kb.20db gyöngytyúk+papagájok állandó zaja kergeti őrületbe. Ez eléggé alkalmas arra hogy a nyugalmunkat megzavarják nem? Oké hogy falu, de ezzel nem lehet alintézni a dolgot szerintem. Rosszabb mint a zene, mert ezt nem lehet lekapcsolni, ráhívni a rendőrt! Lassan, kimérten teszi tönkre az idegrendszert. Ötlet? ja, a szomszéddal nem lehet szót érteni sajnos. Nagy parasztok, bár jól álcázzák. Ezenkívül a kezükben a fél falu.


2011. szept. 5. 00:21
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Jó viszonyban vagyunk szerintem. Milyen kompromisszumra gondoltál ilyen esetben? Nehéz elképzelni, mert pl. gyöngytyúkból három is sok. A leghangosabb baromfi, nincs is a falun másoknak, csak tanyán láttam.
2011. szept. 5. 02:32
 12/18 anonim válasza:
Sajnos semmit sem tehetsz, akár parasztok, akár nem. Ha 200 gyöngytyúkot tartana, akkor feljelenthetnéd őket, de úgy tudom falun meg van határozva, bizonyos állatokból mennyit tarthatnak az emberek. Egyszerűen joga van ehhez a szomszédodnak.
2011. szept. 5. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim válasza:
hát ha olyan mega gazdag, mint mondod, és övé a fél falu, talán megpróbálhatnád pár szomszéddal megkérni, hogy egy kicsit arrébb rakja az állatait, egy külön kis telekre. vidéken úgyis nagyon olcsók a telkek. vagy nemtom. igazából nem tudom mit csinálnék:P
2011. szept. 5. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Igen az anyósához pl. vihetné őket, de. Mivel a gyöngyök szabadon vannak a nagy kertben, így nem nől a gaz náluk. Kapálni meg nem szeretnek ám. Érdekes, hogy a zöldséget-gyümölcsöt meg tudják venni a boltból, de a gyöngyhúst már nem.
2011. szept. 5. 16:24
 15/18 tetris ***** válasza:
50%

Talán az lehet a baj, hogy már ki van hegyezve a fületek a tyúkkárogásra.

Pedig az olyan romantikus, amikor megköndul a kis templom harangja, kokorékolnak a kakasok, elbődül a tehén. Ezek a falusi élet hangjai, hozzá tartoznak. Ahogy a városi háttérzajhoz hozzá tartozik az autódudálás, a mentősziréna.

Talán emlékszel, szegény Zámbó Jimmy is ebbe halt bele, mert a szomszédban a kakas fújta a nótáját, és a Jimmy meg le akarta lőni. De aztán magát lőtte le.

2011. szept. 5. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Kedves tetris. Tudom mire gondolsz, hiszen itt élek falun 30 éve, és mostanáig lehetett is élvezni ennek előnyeit, szépségeit. De a folyamatos gyöngytyúk ugatás, és nimfa papagájok riasztó hangjának utánzása egyáltalán nem romantikus.
2011. szept. 5. 22:14
 17/18 anonim ***** válasza:
Mindenüt meg van határozva,ahogy miből mennyi jószágot tarthat.Mások nyugalmát nem zavarhatja senki.Az ilyeneket meg kell fenyegetni ,hogy kihivod a TV-t vagy a Blikket.Még fizetnek is a műsorért.Akkor legalább felfigyel ott az Önkormányzatnál az is akinek ez lenne a dolga hívatalból,megszüntettni.Senki nem tarthat farmot még a faluban sem,jó,hogy nem 30 disznót tart?
2011. szept. 10. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 GusztixD ***** válasza:
egyik északa lopakodj be és fojsd meg a tyúkokat
2011. szept. 10. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!