Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A szomszéd őrületbe kerget...

A szomszéd őrületbe kerget bennünket, de mit lehet tenni (alább)?

Figyelt kérdés

Idézem a kormányrendeletet:


"aki lakott területen, az ott levő épületben, vagy az ahhoz tartozó telken indokolatlanul zajt okoz, amely alkalmas arra, hogy mások nyugalmát..."


A családomat a szomszéd kertjében lévő kb.20db gyöngytyúk+papagájok állandó zaja kergeti őrületbe. Ez eléggé alkalmas arra hogy a nyugalmunkat megzavarják nem? Oké hogy falu, de ezzel nem lehet alintézni a dolgot szerintem. Rosszabb mint a zene, mert ezt nem lehet lekapcsolni, ráhívni a rendőrt! Lassan, kimérten teszi tönkre az idegrendszert. Ötlet? ja, a szomszéddal nem lehet szót érteni sajnos. Nagy parasztok, bár jól álcázzák. Ezenkívül a kezükben a fél falu.


2011. szept. 5. 00:21
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Úgy gondolom, hogy a szélzúgást, lombsusogást, a madárcsiripelést és a döngicsélést nem szükséges kiküszöbölni. A vidéki életnek ez a velejárója. Ha úgy tetszik, 50 kakas kukorékolhat, és 60 kutya ugatnat éjjel-nappal a portáján, az nem csendháborítás. Te is pontosan tudod, mi számít annak. Nálunk az összes szomszéd tavasztól késő őszig a fészerben és az udvaron állandóan flexel, a közmunkások motoros kaszával vágják a füvet, az összes gyerek meg egész nyári szünetben itt visít az ablakom alatt, mint akit nyúznak, és nem mehetek panaszra.


Bezzeg a szemben lévő kocsmát már hatóságilag bezáratták, miután minden lakó kábé minden éjjel 2× kiküldte a járőröket, úgy bömböltették nyitott ajtó mellett a zenegépet. Ez utóbbi csendháborítás, szándékos zajkeltés.


A gyöngytyúk taliga-nyikorgása egyelőre még nem. Még ha nagyon hangos és idegesítő is.


Fogjál görényt vagy patkányt (borz is megteszi), azt' dobd át az udvarába! Egy éjszaka megfojtja az összeset.

2011. szept. 5. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
52%
Azt írod a fél falu az övé. Én ebben inkább némi irigységet vélek felfedezni.
2011. szept. 5. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Írigységről szó sincs. Ezt csak azért tettem hozzá, mert ettől a mi helyzetünk, és kilátásaink ezzel a dologgal kapcsolatban igencsak reménytelennek tünnek.
2011. szept. 5. 00:50
 4/18 anonim ***** válasza:
Akkor én is csak az első válaszoló tanácsát tudom ajánlani, bár ez nem túl humánus szegény állatokkal szemben. Ők semmiről nem tehetnek.
2011. szept. 5. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim válasza:

"Fogjál görényt vagy patkányt (borz is megteszi), azt' dobd át az udvarába! Egy éjszaka megfojtja az összeset."


A helyedben nem tenném, ugyanis ez két fős játék, gyönyörű állóháborúkat lehet kialakítani az ilyen szivatásokból!

2011. szept. 5. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Nem akarom bántani az állatokat, nem vagyok olyan. Nekünk is van 6db tyúker, meg kettő édes gyémántgalambunk. A vicc az, hogy az első gyöngy állományukat még 2009-ben megtizedelte valami az éjjel. Ebből csak annyit tanultak, hogy éjjelre becsukják őket. Sőt a szárnyukat sem vágják, ezért át is jönnek néha. Azt mondták majd a télen levágják őket, de utána jön az újabb tenyészet+libák. Akkor most életem végéig ezt kell hallgatnom?! Belegondolni is rossz:(
2011. szept. 5. 01:13
 7/18 anonim ***** válasza:
Nem marad más mint a költözés.
2011. szept. 5. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Költözni nem tudunk, már ezt a lehetőséget is átrágtuk. Bár mi voltunk itt előbb, és néha már nosztalgiázok milyen jó volt régen.
2011. szept. 5. 01:20
 9/18 A kérdező kommentje:
A birtokvédelmi eljárás ilyen esetben működhet? Bár ez olaj a tűzre dolog lenne szerintem.
2011. szept. 5. 02:00
 10/18 anonim válasza:

első ezen a görényes poénon megfeküdtem:'D

egyébként meg sztem nem nagyon tudsz mit tenni. jó viszonyban vagytok? nem tudtok vmi kompromisszumot?

2011. szept. 5. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!