Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Egész életedben elégedett...

Egész életedben elégedett leszel egy lakással, vagy később azért jól lenne már egy családi ház?

Figyelt kérdés
25 évesen örülsz persze a lakásnak is, de 40-45 évesen már kéne a ház, vagy akkor is elég lenne?
2011. máj. 29. 10:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
50%

Én most 19 évesen a szülőktől különélek, egy panelban. Nagyon jól érzem magam itt. Édesanyám persze mindig mondja, hogy költözzek el majd később, mert a panel hosszútávon nem jó.

Most elégedett vagyok vele, még egy 10 évig tökéletes. Addig dolgozom, gyűjtögetek, és majd igen, szeretnék egy családi házat, valahol Pest megyében. Leginkább Dunakeszi, Fót vonz.

2011. máj. 29. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nem teljesen értem, mire akarsz kilyukadni a kérdéseddel, de igen: mindenképpen szeretnék egyszer családi házat.
2011. máj. 29. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Egy családi háznak is megvannak az előnyei, hátrányai. Ha valaki inkább a hátrányait részesíti előnyben, akkor ő tökéletesen meglesz családi ház nélkül is. Van persze olyan ember is, aki mindent megtesz majd azért, hogy valamikor megvehesse az ő kis családi házát, lecserélve ezzel a lakást.

Szóval szerintem ez nem kor, hanem inkább ember függő. Bár szerintem is inkább családi ház, mint lakás.

2011. máj. 29. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Majd kiderül mit hoz a jövő. Jelenleg 21 vagyok, soha nem volt saját házunk (családommal), ha nekem sikerül egy kis lakást összehozni, annak is örülnék. Aztán majd kiderül, hogy az anyagi helyzetem/helyzetünk (ha lesz férjem), hogy hozza, de az biztos, hogy nem szeretném hitelbe verni magam, félek, hogy soha nem jönnék/jönnénk ki belőle. Átlagban megelégszem azzal, ami van, nem vagyok nagyra vágyó és a spórolás nagy híve vagyok, nehogy baj érjen később, bármit is szeretnék venni.
2011. máj. 29. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:

Nem.

Mi most pont családi házra pályázunk, csak nem fogjuk tudni árában eladni a lakásunkat :(

De jobb a családi ház minden szempontból.

2011. máj. 29. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom. Én szeretek panelban élni, bár persze sok a hátrány, viszont inkább ez, mint hogy füvet kelljen nyírnom, meg egyéb ilyenek. Mármint a panelban azt szeretem, hogy a lakásnak csak a belseje az én dolgom, a külseje nem :) Nincs gondom tetőre, kerítésre, járdára, stb.


Viszont itt az érem másik oldala, hogy van egy majdnem 4 éves fiam, és ha olyan ismerősöknél vagyunk, ahol van kert, akkor ott piszok jól érzi magát, hogy lehet egyfolytában kint szaladgálni. Na de igazából a kérdés tárgytalan, se lakást, se házat nem tudnék venni (és jelenleg nem is akarok), egy háznak a lakbére pedig horrorisztikus, legalább is úgy, ha egy ember fizeti.

Majd idővel lehet, hogy kertesben is fogunk lakni, de azt egyedül nem vállalnám be.

2011. máj. 29. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én mindig is házat szerettem volna, de elégedett lennék egy (saját) lakással is. :)
2011. máj. 29. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Amúgy én is panelban nőttem fel, szóval ezt szoktam meg, sose laktam kertesben, így csak elképzeléseim vannak róla, hogy milyen lehet.
2011. máj. 29. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Családi házban nőttem fel, most panelban lakom, és számomra a tökéletes egy újépítésű társasház lenne. Ott van bekerített udvar, de mégsem teljesen az én gondom, hogy minden rendben legyen.
2011. máj. 29. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Most még jó a panel, ahol lakunk. De később mindenképpen családi házat szeretnék. Nem 40 évesen, hanem amikor babánk lesz, 30 körül.

Családi házban nőttem fel, tisztában vagyok az előnyeival, hátrányaival. Számomra az előnyei sokkal fontosabbak: pl. a rezsi sokkal alacsonyabb (szüleim ugyanannyiból fűtik ki a házat, mint mi a lakást, pedig a ház ötször akkora!), van udvar, ahová ki lehet menni, lehet kertészkedni, amivel emgint csak egy csomó pénzt meg lehet spórolni, és 8 óra iroda után kész felüdülés, kitehetek egy pancsolómedencét nyárra, lehet grillezni, nem áztat el a felettem lakó és én sem az alattam lakót, van tárolóhely bőven, stb.

Persze felmerülnek olyanok, hogy külső festés, tető karbantartása, utcaseprés, hólapátolás, de ezek számomra eltörpülnek az előnyei mellett.

Amit el tudok képzelni, az az, hogy 60-70 évesen, amikor már a fizikai munkák nagyon megterhelők, akkor megint lakásba költöznék, de 30 és 60 között inkább családi ház :)

2011. máj. 29. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!