Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Elképzelhető, hogy rosszul...

Elképzelhető, hogy rosszul kötötték be az áramot?

Figyelt kérdés

Nemrég kicseréltettük a régi mérőszekrényt újra. Amióta kicserélték, és lett éjszakai áramunk, az addigi 20e Ft-os havi számla helyett 30-at fizetünk. De eddig nappalin ment a villanybojler is, tehát valahogy nem értem ezt a fogyasztást...

Elképzelhető, hogy esetleg elrontották úgy a bekötést, hogy esetleg pörög a normál díjszabást mérő óra is, amikor megy a bojler? Mert érdekes módon, ha kivonom a normál díjszabást mérő óra állásából az éjszakai mérőóra állását, akkor pont jó fogyasztás jönne ki. :S


2009. márc. 9. 14:56
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem azért kell 30 e Ft-ot füzetnetek idén, mert erre az évre új átlagot számoltak ki. Ha tavaly az év végi leolvasás után rá kellett füzetni, akkor nyilván idén emelkedni fog a havi átlag, így többet kell befüzetni.

A nappali órát úgy tudod ellenőrizni, ha a házban minden fogyasztót kihúzol a konnektorból és amikor be van kapcsolva a vezérelt áram (éjszakai) ránézel a nappali órára, hogy forog-e.

2009. márc. 9. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Kösz, de minden hónapban bejelentem az állást, szóval ez a tényleges fogyasztás.
2009. márc. 9. 16:49
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Egy fázist mindkét órára nagyon nem valószínű, hogy rákötöttek. De, ha biztosra akarsz menni, hívd ki az ELMÜ-t, hogy ellenőrizzék.

(Nem lehet, hogy előtte volt egy kicsit megbuherálva?)

2009. márc. 9. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem volt buherálva, akkor nem lennék meglepődve. :)
2009. márc. 9. 18:23

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!