Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Tényleg vannak olyan repülőgép...

Tényleg vannak olyan repülőgépek, amik fentről fényképezik a terepet? . (bővebben lent)

Figyelt kérdés

...és ha újonnan épült épületet vagy ilyesmit találnak annak utánanéznek? Ezt hallottam nemrég valakitől, valóban vannak ilyen gépek?


Ezt azért kérdeztem, mert baromfiudvart szeretnénk, és építenünk kellene egy ólat. Baromfiólra kell-e építési engedély? Az épületnek lenne alapja, de az alapterülete nem fogja elérni a 4 m2 sem, és külterületen egy telken lenne felépítve, aminek csak helyrajzi száma van.


Továbbá hány cm-re kell a szomszéd kerítéstől a falat tenni? Van erre valami szabály?


És még egy kérdés -Ha nem kérek rá engedélyt van aki feljelenthet az építés miatt (a szomszédokon kívül, mert azokkal jóban vagyunk) pl. arra járó utcabeli... :D


Válaszaitokat előre is köszönöm :)


2011. ápr. 19. 20:52
 1/5 hell-ikon ***** válasza:

Hogy az adott település felmérés vagy ellenőrzés jelleggel szokott-e légi felvételeket készíteni, azt nem tudom, de nem tartom valószínűnek. Más célzattal bár készülhetnek ilyenek, de nem feltétlen az adott település önkormányzatának megbízásából.


Ha valaki engedély nélkül épít valamit a telkén, az általában abból szokott kiderülni, hogy valamelyik szomszéd panasszal él a helyi jegyzőnél.


"Továbbá hány cm-re kell a szomszéd kerítéstől a falat tenni? Van erre valami szabály?"


Szokott lenni és nem centi, hanem simán csak méterben szokás megadni a távolságot. Ennek neked kell majd utána nézned a helyi önkormányzati hivatalnál, -tuti van valami "állattartás szabályai" v. valami hasonló nevű rendeletük- de ez településenként változhat. Én pl. úgy tudom mifelénk ez az érték 4 méterben van meghatározva a környező szomszédtelkek határától számítva.

2011. ápr. 19. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 hell-ikon ***** válasza:
izé, nem telek határtól, hanem lakóépületektől... most jutott eszembe ez részlet hirtelen, hogy elküldtem az előző hozzászólást.
2011. ápr. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

ugy zudom helikopterről fotóznak,de olyan városokra jellemző ahol már alig van hely és mindenki told-fold mindent,vagy amelyik városrész rendezése miatt egy ideig nem akarnak engedélyt kiadni.

Nálunk van 1 olyan ha az ingatlant ugy vetted és 10 éve rajta van az a valami és a szomszédok is igazolják -akkor kaphatsz fenmaradási engedélyt.És erre kell nekik a helikopteres fotó.A kollégáméknál (BudapestXXI)is a szomszédhoz jött ki az építési osztálya ház bővités miatt,de meglátták a kollégámék teraszát ami nem volt a foton-felbescülték a terasz építésének a dijját és ennek 2x-ese a birság +saját erőből bontsa el 1hónapon belül.


Apám a meléképületet ugy oldotta meg hogy vett 1 használt konténert azt tettük le 4 betonkockára-kivátuk az oldalát -ablak --ajtó.Trapézlemez tető 1hét és kész

2011. ápr. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Jajj, én mindig rettegek a helikopterektől.....

Olyan közel repülnek, hogy az az érzésem, fotóznak belőle, vagy kameráznak... És olyankor berohanok, nehogy látszódjak valamin amint éppen földet túrok vagy füvet nyírok és egyebek. :-) Ja nem szoktam pucéran napozni. :-)

2011. ápr. 19. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Jól gondoltad, VANNAK!
2011. ápr. 20. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!