Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Hová repülnek a repülőgépek?

Hová repülnek a repülőgépek?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy a repülőgépek nem légvonalban, hanem tört vonalban (koridorokban, légifolyosókban) közelítik meg céljukat. MIvel falunk fölött rengeteg repülő "húz csíkot", a kíváncsi kis srácok érdeklődnek, hogy hova is mehet az a gép. Nem lehetne valamilyen érdemleges választ adni nekik, hogy hova is?
2011. jún. 17. 09:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nézd meg az irányt, merre repülnek, majd tájold be, hogy mely országok lehetnek arra, és mondj nekik egy párat ezekből. A 10-11 éves unokaöcséim is mindig ezt kérdezik, mondom, hogy irány szerint talán hová mennek, aztán megnézzük a térképen, és ott is megmutatom, kérdezgetnek az országról. Okos srácok, tanítsd őket, akár játékos keretek között, megéri, hidd el. :)
2011. jún. 17. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
(Természetesen sosem lehet tudni, hogy épp merre repül, ezt is tedd hozzá, hogy útközben szoktak fordulgatni, de ha ebbe az irányba menne végig, akkor ide és ide jutna. Azt is elmagyarázhatod nekik, hogy milyen pályákon repülnek és miért, milyen magasban és miért, mi van ott, stb. Mostmár ha látnak egyet menni, már kiabálnak, hogy "nézd, az Görögország felé megy, vagy Németország felé megy", stb :) Így már 10 éveen tudják, merre van észak, dél, kelet, nyugat, merre vagyunk mi a térképen, és tudnak bizonyos dolgokat a többi országról is.)
2011. jún. 17. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
80%

Kínába tartó és onnan érkező repcsi útját figyeltem ki egyszer...

Ismerősöm oda utazott, tudtam a felszállás idejét, a malév honlapján pedig néztem, hogy felszállt-e időben. Felszállt.. Majd figyeltem, hogy pár perc múlva, mikor fölénk érhet, jön-e gép. Jött, és látszott a légitársaság logója a gépen, ezen kívül egyre magasabbra szállt. Más gép is jött, de azok nem szálltak olyan magasra. Ebből következtettem egyértelműen, hogy melyik ment Kínába. Azóta, ha azon a vonalon és magasságban látok gépet szállni, sejtem, hogy talán arra mehet... Ugyanígy hazafele is figyeltem az adott időben ugyanarról jövő gépeket, bár abban már nem voltam annyira biztos, hogy onnan jött.

Tehát ilyen előre várakozós módszerrel lehet játszani elég biztos eredménnyel...

2011. jún. 17. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezen az oldalon online mutatják a jeladók alapján, hogy melyik gép merre jár. Ha látsz egyet a házatok felett, megnézheted, hogy melyik az és hova megy.

[link]

2011. jún. 17. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az utolsó linkjét nézi apukám is. a legjobb, ha én repülök haza már nézi hogy hol tartok mikor induljon értem.
2011. jún. 17. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Jó a link,ez tettszik:D
2011. jún. 17. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

9:38-nak


figyelheted a malév oldalát ha nem frissitik.

mikor nem rég mentem haza, apukám ott várt és 1 órán át nem változtattak a kiiráson, pedig akkor már rég lekellett vona szállni a gépnek. aztán a barátnöm aki ott dolgozik, jött ki elém, nézi hogy a gépnek már lassan bent kellene lennie, de a kiirás még mindig a régi, ha ö nem szól még talán most ugyan az van kiirva.

2011. jún. 17. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!