Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Albérlet kérdés. Csak én...

Albérlet kérdés. Csak én gondolom így? Vagy más is?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, csak én érzem e , én gondolom e azt, hogy a főbérlő hozzá állása nagyban függ attól, hogy érzem magamat a lakásban.Mert ha nem jövünk jól ki, akkor megette a fene az egészet nem?

Tudom, ha tul sok a probláma, tovább kell állni.De ha nincs rá lehetőség?

Az albérlő, csak nyeljen, türjön?

Esetemben arról lenne szó, hogy pl január elején ellopták a kukát.A tulaj azóta sem vett, mondván Ő SEM akar venni mégegyet.Mi az hogy ő sem?Nekem kéne?

Azóta nem vittek tőlem szemetet.Nem azért mert nincs, van...és megoldom...Na nem dobálom ki az utcára, erdő szélre meg ilyenek.Tegnap jött a levél a szemétszállító cégtől, küldték a csekket.Vagyis gondolom hogy az volt benne.Ilyen esetben én mire fizessem ki (neki)a havi vagyis most a 3 havi szemétszállítási díjat?

Mondtam is neki, hogy a semmire nem vagyok hajlandó fizetni...nem szólt semmit sem.

Meg vanak itt más gondok is.Ha bármit javíttani kell, stb...

De konkrétan most az lenne a kérdésem, hogy csak én vagyok így azzal, hogy mivel ő ilyen nem törődöm, nem is érzem annyira itt jól magamat.Mert "mindig"az jár a fejemben, hogy ujjabb gond esetén úgysem csinál semmit sem.

A multkor mutattam neki, hogy az egyik ablaknak a sarka be van celukszal ragasztva...ha kitörik, nehogy az legyen, én tettem tönkre.Megnézte, és ennyi...

Bocs a panasz áradatért.

Köszi, hogy végig olvastátok.


2011. márc. 2. 08:38
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Még annyit...

A mi utcánkba nem jön be a szemét szállító autó, a kukákat ki kell tolni az utca végére..

Ha hajnalban eljövök, és csak este megyek haza, akkor mit tudok tenni?

Vagy őrizzem a kukát a szemétszállítási napon?

De ezt ő pl nem is mondta...csak már egy alkalom után...

2011. márc. 2. 12:45
 12/19 anonim ***** válasza:

én nem maradnék ott,van más kiadó lakás is


nekem ami azért romlik el,mert én eltörtem,nem vigyáztam,eldugitottam,azt én javitom

de vizóra csere,kötelező társasházújjitás,ezeket a tulaj


zárba a kulcsot beletörtem,én fizetem

radiátor megadta magát,ő fizeti,mivel kb 40éves radiátor,nem az én hibámból jukadt ki,az alsó szomszédokaz pedig a biztositó fizeti,a biztositási dijat pedig belekalkulálta a bérleti dijba


kukát neki kell vennie,ha nem vesz,akkor fizetnie a semmiért kiszámlázott dijat


előző albimnak egy öregember volt a tulaja,állandóan a nyakamra járt,bejött kérdezés nélkül,volt kulcsa,az idegeimre ment,csodálkozott mikor közöltem hogy akkor óra indul,30 nap és távozok...

most a tulajnak még kulcsa sincs,ő kérte hogy cseréljem le a zárat,nem akar félreértést h esetleg bejött és eltűnt valami (mondván hogy ha annyira ki akarna tenni,akkor nem egy ajtó akadályozná meg,de neki nem kell kulcs,a lakás állapotát látja havonta-kéthavonta,attól függően hogy én megyek vagy ő jön a pénzéért)


vannak normális bérbeadók,keress egyet

2011. márc. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Nálunk is elég gázos a helyzet. Rezsit mi fizetjük! ami olyan, hogy elromlik pl. gázbojlert megcsináltattuk, de ledőlt a bástya is. Mert pl a bojler azért vízkövesedett el mert használjuk, a bástya amúgy is tönkrement volna, azt nem fizetjük ki.
2011. márc. 2. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Hogy érted azt, hogy nincs leehtőség továbbállni? Lehetőség mindig van. Én pont a héten nézegettem más helyeket, mert összebalhéztam a lakótásrammal. Rengeteg albérlet van.

Az albérlet egyetlen előnye, hogy ha nem tetszik, akkor egyszerűen továbbállsz. Eleve nem értem, miért vettél ki egy penészes albérletet, hiszen van egy csomó másik. De azt végképp nem, hogy ha csak szívás az egész, akkor miért nem költözöl el.

2011. márc. 2. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Már mindenkit rá állítottam a keresés témára.

Egy kisvárosban lakukn, annyira kicsi, hogy csak a neve város....

Meg van kötve a kezem, a gyerekek iskolái miatt.De ha minden kötél szakad, akkor megyünk a közeki magyvárosba.Igaz akkor a fiúnak (még)korábban kell kelnie, így is 5.10kor kel...de ezt nem lehet így csinálni ma beszélek is velük,ha rövidesen nem lesz itt albérlet, irány a megyeszékhely....

2011. márc. 2. 13:29
 16/19 anonim ***** válasza:
Szerintem a gyerekeknek semmi baja nem lesz attól, ha iskolát vált :) Két hétig még hiányolja a régi tanító nénit, aztán megszereti az újat. Induljatok neki, bátran :)
2011. márc. 2. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Most jár 9-be...

Ez az iskola, ez a szak volt az álma vágya!

2011. márc. 2. 13:59
 18/19 anonim ***** válasza:
Az önkormányzatot nem érdekli , hogy van e szemetes vagy nincsen ! Látod így gondolkodik egy albérlő a kommunális díjat meg a szemétszállítás díját akkor is be kell fizetni ha ott él valaki ,ha nem , ha nincs kuka akkor is ! ! Mert nem a bentlakóra terhelik ,ehhez még húsz évet kell a jogállamnak nőnie talán :O Ráterhelik az ingatlanra ami tényleg nem a ti dolgotok :)
2011. márc. 2. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Ha a tulaj megkeres, hogy osszuk meg a költséget, és normálisan próbálja ezt az egészet elintézni, tán még bele is megyek...de így?!?!

Én ellopattam az ő kukáját..így mondta.Ha ő így áll a dologhoz,akkor mit vár cserébe?

Amikor ide jöttem, akkor szapulta az előző lakókat.Egy év alatt 5-en laktak itt.Ő maga mondta.Már értem miért.

A csekkek nem ide jönnek, de soha nem adja ide időben.Bocsika, elfelejtettem...jah a késedelmi díjakat meg én fizetem...

Bármit mondok, hogy rossz, és itt nem kis dolgokról van szó, mindig mindenre azt mondja amikor ő volt itt, még jó volt...ezzel el is van intézve...de máskor meg azt mondja ő itt még soha nem lakott.

Megcsináltattam a redőnyt, a kazánt, a radiátort, stb...

Vigyázok mindenre, az ablakokról nem pár hónapos koszt takarítottam le.És bár nekem is van hibám, nem hinném, hogy kivetni valót találhat(na)abban ahogy a házában élek.

Van itt egy kutya.Meg sem kérdezte, hogy vállalom e etetem e stb....majd ha jön az eboltás, akkor én oltassam be a kutyát is?(persze adok neki enni, mert nem az a jószág tehet bármiről is)

Azért nem így működnek a dolgok.

Van egy házam, kiadom, hogy majd az albérlő(k) kifizetik a hitelemet, semmire nincs költségem, mert majd az albérlő(k)elintézik, megcsináltatják.

Amikor eltűnt a kuka, azt mondta úgy intézem el, ahogy akarom...

Panaszkodott, hogy sok minden eltűnt, mikor elköltöztek innen...

Volt slag mosogató tálca, stb...de ha mégsem?Én nem tudhatom mert nem voltam itt.Ha én elmegyek, akkor engem fog szidni a köv.lakónak...!!

Fel kellett tölteni a rendszert vízzel.(központi fűtés)

Se slag semmi.Azt is én adjak, vegyek?Ááááááá

Sorolhatnám még, de inkább hagyjuk is.

2011. márc. 2. 17:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!