Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Albérlet kérdés. Csak én...

Albérlet kérdés. Csak én gondolom így? Vagy más is?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, csak én érzem e , én gondolom e azt, hogy a főbérlő hozzá állása nagyban függ attól, hogy érzem magamat a lakásban.Mert ha nem jövünk jól ki, akkor megette a fene az egészet nem?

Tudom, ha tul sok a probláma, tovább kell állni.De ha nincs rá lehetőség?

Az albérlő, csak nyeljen, türjön?

Esetemben arról lenne szó, hogy pl január elején ellopták a kukát.A tulaj azóta sem vett, mondván Ő SEM akar venni mégegyet.Mi az hogy ő sem?Nekem kéne?

Azóta nem vittek tőlem szemetet.Nem azért mert nincs, van...és megoldom...Na nem dobálom ki az utcára, erdő szélre meg ilyenek.Tegnap jött a levél a szemétszállító cégtől, küldték a csekket.Vagyis gondolom hogy az volt benne.Ilyen esetben én mire fizessem ki (neki)a havi vagyis most a 3 havi szemétszállítási díjat?

Mondtam is neki, hogy a semmire nem vagyok hajlandó fizetni...nem szólt semmit sem.

Meg vanak itt más gondok is.Ha bármit javíttani kell, stb...

De konkrétan most az lenne a kérdésem, hogy csak én vagyok így azzal, hogy mivel ő ilyen nem törődöm, nem is érzem annyira itt jól magamat.Mert "mindig"az jár a fejemben, hogy ujjabb gond esetén úgysem csinál semmit sem.

A multkor mutattam neki, hogy az egyik ablaknak a sarka be van celukszal ragasztva...ha kitörik, nehogy az legyen, én tettem tönkre.Megnézte, és ennyi...

Bocs a panasz áradatért.

Köszi, hogy végig olvastátok.


2011. márc. 2. 08:38
1 2
 1/19 anonim válasza:
56%

Hát először is, ami lakásban javításra szorul azt a tulajdonosnak kell megcsináltatni, nem neked.

Másodszor a kuka vásárlás is az ő feladata lenne, vagy ketten megosztoztok a vásárlásnál.

Tudom nehéz alkalmazkodni, de ha nincs másik lehetőséged új lakás bérlésre, próbálj jó képet vágni, és megbeszélni vele a gondodat.

Sok sikert ! :)

2011. márc. 2. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Hát, köszi...de nehéz, nagyon nehéz.
2011. márc. 2. 08:48
 3/19 anonim ***** válasza:
Szerintem sokan nagyon elfogultak :) A bérbeadó nem azért adja ki a lakást ,hogy minden héten javítgasson valamit. Építő iparban dolgozóként eltudnám mesélni mennyi lakás "elromlik" pár hónap alatt. Szerintem ha rábízok valakire valamit egy biciklit , kukát stb. Akkor mér fizessek mert eltűnt ? A meghibásodásokról szerintem a gépkölcsönzőt kell alapul venni mikor kikölcsönzöd megnézed működik igen, pár nap múlva nálad romlik el fizetsz ..
2011. márc. 2. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Szerintem meg nem.Bár én itt már javíttattam kazánt, radiátort, redőnyt, stb..

De nem az én házam.Jah és akkor mire kér előre egy vagy több havi lakbért?

Ha megveszem a kukát, el is viszem, mert az onnantól az enyém.Igaz??!!

Ha valaki kiadja a házát, akkor azt úgy adja ki, hogy aki ott lakik gond nélkül tudja használni!

Persze, az apró javítások a bérlő dolga.De a nagyobb Miért?

2011. márc. 2. 09:24
 5/19 anonim ***** válasza:

Azért ez nem egészen így működik, ahogy az előttem szóló írta, hogy mivel te bérled, téged terhel minden költség.

Nem!

Ha ellopták a kukát, a főbérlőnek ugyan nem kötelessége újat venni - én sem vennék, majd ha visszaköltöztem a lakásomba, akkor - de a szemétszállítási díjat nem kötelességem, mint bérlőnek kifizetnem, amennyiben nem történt ellenszolgáltatás.Ezt mindenképp szegezd le előtte, ez így korrekt.

2011. márc. 2. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim válasza:

A kuka beszerzés a tulaj feladata, de ezzel együtt a bérlők is tudnak produkálni meredek dolgokat. Ez is kétoldalú, mint minden más. Amikor lakást keres a bérlő nagy igények vannak, legyen minden a lakásban, de olcsó legyen, tiszta stb.

Utána ők már lusták takarítani, mocskosak még a szellőztetés is luxus némelyiknél. Úgy élnek mintha nem is ők laknának a lakásban, azért mert jogilag nem az ő tulajdonuk. Tisztelet a kivételnek, de nem igazán tudom sajnálni Őket.

2011. márc. 2. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Igen, megértelek, vannak ilyenek is, tudom..

Mikor ide költöztem, a fürdőben vastagon állt a penész, mert soha nem volt szellőztetve.

Én raktam rendbe.Bár, a tulajnak kellett volna úgy kiadnia a lakást, hogy tiszta legyen nem?

Mindegy..nálam nem penészes.

A csöveket, radiátorokat én takarítottam meg, mert vastagon állt rajta a felete kosz.Szerintem soha senki sem takarította le..

Persze minden éremnek két oldala van.

2011. márc. 2. 09:39
 8/19 anonim ***** válasza:

Igen-igen szegény főbérlők.Az a havi több tízezer amit adó MENTESEN zsebre vágnak semmire sem elég.

Továbbá nem mind 1,hogy valami elhasználódik v szándékosan tönkreteszik.

2011. márc. 2. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim válasza:

legalább a TIÉD nem rak ki egy gyerek miatt!!!

nálunk ha volt valami baj a lakással,szóltunk neki,megcsináltatta,de miután elmondtam neki,hogy babát várunk,utána nem sokra rá kitett minket az albérletből!

2011. márc. 2. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Ezek után ki tudja...

Nemrég hívott, hogy akkor a csekkek, mert 2-nek már le járt a fizetési határideje...mondom nem gondolod hogy a semmire kifizetek több mint 6 ezer forintot?Ő nem fog kukát venni, mert nem az ő dolga!!!Én ELLOPATTAM az ő kukáját!

Fizessem ki a csekkeket, de kuka nem lesz, plusz még oldjam is meg a szemetem sorsát.

Mondtam megveszem, de ha elmegyek el is viszem?És ő?Hát....

A kuka a házhoz tartozik.Nem?A ház meg nem az enyém...!

És a kör bezárul(t.

Mert ő mindenkinek elmondta a munkahelyén, hogy ellopattam a kukáját, és mindenki azt mondta hogy nekem a kötelességem megvenni.

(ja takarítónő egy iskolában...)

2011. márc. 2. 12:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!