Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit tegyek kikapcsolják a gázt?

Mit tegyek kikapcsolják a gázt?

Figyelt kérdés
Ma kaptam meg a levelüket,hogy nem adják meg részletre a tartozásomat,hiába kértem tőlük.Az éves leolvasásnál bukott ki,hogy 75.000 ft hátralékom van.Kaptam tőlük 3 db 25.000 ft-os csekket,de jeleztem nekik,hogy ez nekem túl sok,mivel segélyből élek,erre azt mondták akkor fizessem be egyösszegbe.Mit tegyek?Fizetném én de nem tudok annyit amennyit ők szeretnének.Ha kikapcsolják,a pénzt hogyan hajtják be?Mivan ha azt se tudom fizetni?
2011. febr. 28. 14:41
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
89%
Rövid távon valami gyors munkát amiért rögtön fizetnek, például kertkarbantartás, tavaszi nagytakarítások, ilyesmik. Csúnya dolog a feketézés, de ebből össze tudsz hozni annyit amennyivel kihúzod. Hosszú távon állj át más fűtési módszerre (pl. fa), amit tudsz finanszírozni, nem te vagy az egyetlen akinek a gáz túl drága mostanában.
2011. febr. 28. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
77%
Vöröskereszt, hajléktalan szálló ad ingyen kaját, ha a havi jövedelmed csak arra elég, hogy kifizesd a számlákat. Egyébként valóban az önkormányzatnak is van ilyen célokra segély-kerete. Esetleg pont ők azok, akik átmenetileg esetleg még u.n. közmunkát (park-gondozás, stb.) is tudnának adni. Mindenképp járj utána, ne engedd, hogy a gáz-szolgáltató a nyakadra üljön.
2011. febr. 28. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk két éve kellett az elszámoláskor valami 90000Ft-ot ráfizetni. Szintén 3 havi részletre adták külön kérés után. Mi sem vagyunk gazdagok, de valahogy nagy nehezen kinyögtük.

Mi lehet a legrosszabb, ami történhet veled? Kikötik a gázt. Ez még nem tragédia. Szerezz egy kályhát, amivel tudsz fával fűteni. Úgy sokkal olcsóbb, mint gázzal. Mi szinte fűtésre már nem is használunk gázt. Főzni tudsz palackos gázzal is.

A tartozást meg ha bíróságra adják, először fog jönni egy fizetési meghagyás a helyi jegyzőtől, amit ha befizetsz elállnak a peres eljárástól. De ez is hónapokig tart, mire kiküldik. Akkor még mindig húzhatod az időt részletfizetési kérelemmel. Addigra pedig ha lesz munkád, talán vissza is tudod fizetni valahogy.

2011. márc. 2. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm,kicsit megnyugodtam.
2011. márc. 2. 09:35
 15/20 anonim ***** válasza:
bementél személyesen?vagy csak levelet írtál?leírtad mennyiből élsz és,hogy legyenek szívesek segíteni legalább a kevesebb részlet fizetésben.írj nekik még egy levelet.és hátha.amúgy tudom milyen nekünk van fizetés és nekünk is kijött +100000azt hittem hátast dobok most én is részletekben fizetem.megörülök tőlük.
2011. márc. 2. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Nem írtam levelet,az ügyintézővel beszéltem telefonon többször is,azt mondta továbbítja valami bizottság felé.Nemrég jött meg a levelük,nem tudják enedélyezni a kisebb törlesztőt.
2011. márc. 2. 18:02
 17/20 anonim ***** válasza:
Nekünk kijött egy 120ezres túlfogyasztásos csekk, simán megadták rá a 6 hónapot. Ja, személyesen mentem be az ügyfélszolgálatra. (Főgáz)
2011. márc. 3. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

utolsó

igazad van, de ott már más az összeg, a kérdezőnek 75e Ft-os tartozása van ,arra továbbra sem adnak 6 havi részletet, mindegy, hogy hol kéred (személyesen, levélben vagy telefonon). A 120e már bontható 6 részletre.

2011. márc. 3. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Hát még fűtögetek gázzal,szóval lehet,hogy simán lesz 120 ezer is:)-na jó...nem olyan vicces.
2011. márc. 3. 12:49
 20/20 anonim ***** válasza:
Kérd, hogy fizethess havi leolvasás alapján, akkor nem lehet hátralékod. Ha meg kikapcsolják, bízz benne, hogy minél hamarabb tényleg itt a tavasz, és nem kell fűteni.
2011. márc. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!