Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit tegyek kikapcsolják a gázt?

Mit tegyek kikapcsolják a gázt?

Figyelt kérdés
Ma kaptam meg a levelüket,hogy nem adják meg részletre a tartozásomat,hiába kértem tőlük.Az éves leolvasásnál bukott ki,hogy 75.000 ft hátralékom van.Kaptam tőlük 3 db 25.000 ft-os csekket,de jeleztem nekik,hogy ez nekem túl sok,mivel segélyből élek,erre azt mondták akkor fizessem be egyösszegbe.Mit tegyek?Fizetném én de nem tudok annyit amennyit ők szeretnének.Ha kikapcsolják,a pénzt hogyan hajtják be?Mivan ha azt se tudom fizetni?
2011. febr. 28. 14:41
1 2
 1/20 anonim válasza:
21%
csökkensd a kidásaid pl ilyen időben minek mondjuk az internet?
2011. febr. 28. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
0%
maskor ne futsel annyit.
2011. febr. 28. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudok neked hasznosat mondani,nem voltam még ilyen helyzetben,sajnállak.Annyit tudok mondani:SPÓROLÁS!
2011. febr. 28. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Ezek ám a hasznos hozzászólások!

Ja,meg minek eszel úgyis megéhezel ugye?

Csökkentsem a kiadásaimat?27.000 ft-ot osztok be 1 hónapra,és még ott a rezsi is!Segítőkész a magyar ember meglátszik!

2011. febr. 28. 14:58
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűen az ügyintéző nem adhat erre az összegre több részletet. Megvannak az összeghatárok, hogy mikor mennyi részletet lehet adni, ez a gázszolgáltatónak csak kis összeg (tudom, Neked nem az), erre nem fogsz több részletet kapni. Ha nem tudod befizetni, akkor bíróságra adják az ügyet, jelzálogot tesznek a lakásra, rosszabb esetben elárverezik. Valahonnan kéne pénzt szerezni. Ezután a havi törlesztőd is több lesz, arra is számítanod kell, mert az előző évi fogyasztást nézik. A részleteket időben kell befizetni, különben felborul a megállapodás és ismét az egészet fogják követelni egy összegben. Esetleg ebből tanulva állj át havi diktálósra, akkor nem érhet meglepetés. Jobb tanácsom, illetve megoldási javaslatom nincs nagyon. Talán az önkormányzatnak van olyan alapítványa, szervezete, aki segíteni tud. Egy kérdést megér.
2011. febr. 28. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Már csak ezért is ajánlatos havi átalányt fizetni, mert akkor nem ér ekkora meglepetés.
2011. febr. 28. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Most akkor mit tegyek?Pénzt nem tudok kitől kérni,szüleim és a rokonaim meghaltak,testvérem nincs.Nyáron 100% hogy lesz munkám,de addig biztos nem várnak!
2011. febr. 28. 15:16
 8/20 anonim ***** válasza:
Mit tudsz tenni? A behajtócéggel tudsz még egy ideig egyezkedni, aztán a fent leírtak jönnek sorban. Nem írom le ismét.
2011. febr. 28. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Azért menj be az önkormányzathoz,van valami szociális iroda,ott több megoldást tudnak.

Sz@r dolog segélyért kuncsorogni,de nézd meg a cigókat,ők kitanulják,és sportot űznek belőle.

-Ha már van neted,diktálj havonta,mi is trükközünk,ilyenkor nem diktáljuk be a valós fogyasztást,elhúzzuk a nyárra is. Egy "rugós" füzetbe van év(tized)ek óta víz,villany,gáz...havi fél óra ráfordítással tudni lehet,hanyadán állunk.

2011. febr. 28. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Önkormányzat szokott ilyenkor adni valami segélyt de 1 hónap az is mire megkapod
2011. febr. 28. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!