Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ha nem fizetem be a vizet,...

Ha nem fizetem be a vizet, gázt, és a villanyt, és kikapcsolják, attól még nem tehetik rá a kezüket a lakásra igaz?

Figyelt kérdés
2011. márc. 10. 16:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

A tartozásodat előbb, utóbb be fogják hajtani rajtad.

Letiltják a fizetésedből, elárverezik az ingóságaidat, legrosszabb esetben ráterhelik a lakásodra.


Ha nincs viz, villany, akkor számíthatsz rá, h a gyivi elviszi a gyerekedet (ha van) intézetbe.

2011. márc. 10. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 szilvo79 válasza:
100%
de egy idő után igen!ha felhalmozódik a tartozás!behajtják bírósági úton.ha nem sikerül,árvereztetnek!
2011. márc. 10. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 TWIO ***** válasza:
81%

A gyereket, amíg nem nélkülözik, és nem veszélyeztetett (éhezik, testileg-, vagy lelkileg bántalmazott, stb.) nem vehetik el kizárólag anyagiakra hivatkozva (1997. évi XXXI. törvény a gyermekek védelméről és a gyámügyi igazgatásról).

Szociálpolitikát tanulok, és számos ellátási formát ismerek. Mesélnék egyikről részletesebben is.

Van egy szociális támogatás, ami 2003 óta létezik. Eddig mintegy 120 településen érhető el, a 40.000 lakosságszám felettiekben kötelező létrehozni, a többinél opcionális. Adósságkezelésnek hívják. Két alapfeltétele van. Legalább hathavi tartozásodnak kell lennie (közüzemi díjhátralékokból = ezeket soroltál), összegében min. 50.000 forint, Szegeden (itt élek) max. 500.000 forint, a villanyszámla kivételével (a DÉMÁSZ nem írta alá az idevágó szerződést).

A lényege az lenne, hogy az állam 75%-át kifizeti, amennyiben a gondozott havonta eljár a Családgondozóba (itt lehet igénybevenni a szolgáltatást), megtanítják spórolni, és arra, hogyan osztja be a pénzt. Nagyon szigorúan kell alkalmazkodni a szerződésbe foglaltakhoz, és mindenhez, amit az adósságkezelővel lefektettél, mivel ha nem teljesíted, az állam megvonhatja, és megtéríttetheti a költségeit. Ha dolgozol, bejársz, nem mégy el nyaralni, beosztod a pénzed, miegymás, nem lehet gond.

Sok sikert!

2011. márc. 10. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

ma 17:38-as: ha nincs se viz, se gáz (se fütés, se fözési lehetöség), se villany, ott azért a gyerek veszélyeztetve van - tehát elég nagy az esély, hogy elvegyék a szülötöl.


A tartozás miatt meg idövel elárverezhetik a házat, akkor is, ha ki vannak már kapocslva, mert a meglévö daóság folyamatosan nö a kamatok miatt.

2011. márc. 10. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
75%

Nekem a hu.lye alberlom egyszer nem fizette kozos koltseget 6 honapig kb volt olyan 80 ezer ft os tartozas. En nem tudtam rola,mert kb evente ellenoriztem.

Kaptam egy levelet egy ugyvedtol,hogyha nem rendezem a tartozasomat azonnal,akkor jelzalogot tesznek a lakasomra.

Gondolhatod,hulyet kaptam egybol. Kifizettem, kiba.sztam a berlot. Azota minden ok.

Vigyazz, ha nem fizeted a villanyt ,akkor csak kikapcsoljak. de ha a kozos koltseget nem fizeted,akkor jelzalogot is tesznek es az kb egyenlo azzal,hogy lassan elveszted a lakasod.

2011. márc. 10. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
75%
Ráterheli a végrehajtó bácsi az ingatlanra.
2011. márc. 10. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
De bizony, rátehetik a kezüket. Ha bármelyik bíróságra bemész, a hirdetőtáblákon rengeteg, hirdetményként kifüggesztett határozatot találsz kféle tartozások okán árverezésre bocsátott ingatlanokról, nálunk van olyan, ahol akár százezer alatti tartozásért (mondjuk el kell ismerni, hogy az viszont több éves) árvereznek el házat. Szóval az ilyennel nagyon kell vigyázni.
2011. márc. 10. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

igen, egy idő után a tartozás jelzálogként rákerül a lakásra. ameddig az nincs kifizetve, addig eladni sem tudod.

ja, és igen, ha olyan tetemes összeg halmozódik fel, akkor viszik a fejed felől.

szóval ha nem akarod fizetni a közműveket, akkor inkább kapcsoltasd ki őket, így nem keletkezik tartozás, és a házad is megmarad.

2011. márc. 10. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Akkor ha kikapcsolják,és bemegyek a szolgáltatóhoz,rendezem a számlákat (de nem kérek visszakapcsolást) akkor úgy már rendben lenne?
2011. márc. 11. 09:05
 10/12 anonim ***** válasza:

Hát ha kifizeted a tartozást, akkor persze!Bár nem tudom hogy ilyet lehet-e hogy nem kéred a vissza kapcsolást.

Viszont ahogy elöttem is mondták a végrehajtó terhelheti a házra.

2011. márc. 11. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!