Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Miért izzadok éjjel az újépíté...

Miért izzadok éjjel az újépítésű lakásban?

Figyelt kérdés
Nemrégen költöztem panelból új építésű tégla lakásba. Régen mindíg nagyon jól tudtam éjel aludni. Most is megy az alvás, de állandóan beizzadok. Régen is volt ilyen, amikor kirándultunk vagy más eset miatt tégla szobában kellett aludni. Ennek a belső fala hungarocel és vagy nem tudom mi, de alapvetően tégla. Most melegvizes szivacsot teszek a fűtőtestre éjjel, de sokszor az sem segít. Mi segíthet ? Miért van ez ? Mit lehet tenni ?
2011. jan. 10. 01:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ne vettél esetleg új ágyneműt, és amiatt?
2011. jan. 10. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem ! Ez ágynemű független. Ha máshol vagyok van akármiben is.
2011. jan. 10. 06:06
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
MERT MELEG VAN! És tetézed a melegvizes szivaccsal, mert még a páratartalmat is növeled.
2011. jan. 10. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Elalvás előtt alaposan szellőztess ki, és ha így is meleged van, vedd kisebbre a fűtést, vagy hagyjál nyitva egy kisablakot.
2011. jan. 10. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom az új lakásban új, műanyag ablak van. Szellőzess gyakrabban, és ne párásíts annyit, mint a panelben.
2011. jan. 10. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
57%
valóban, túl magas a páratartalom. fölösleges a szivacsozás.
2011. jan. 10. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy? Fiú vagy lány? Megébredsz éjszaka?
2011. jan. 10. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
85%

Hát például a melegvizes szivacsot felejtsd el :D Az párásít, amire tégla lakásban nincs szükség, és csak jobban izzadsz tőle, szóval ront a helyzeten.


Egyébként az történt, hogy a szervezeted az évek alatt hozzászokott a panel klímájához. Most kell neki egy fél év - év, mire hozzászokik a tégla lakáshoz.

Én pont fordítva költöztem, téglából panelba, először meg akartam halni, olyan száraz a levegő, reggelre kiköhögtem a tüdőm, stb. Egy év alatt nagyjából megszoktam.


Tehát légy türelmes, szellőztess sokat, és nyugi, egy éven belül semmi bajod nem lesz a tégla lakással. Csak fulladni fogsz, ha panelban alszol valamiért :)

2011. jan. 10. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Páratartalmat mérsz? Hány fok van a szobában? :)

Én pl. 18-19 foknál melegebben már nem tudok aludni, annyira izzadok.

2011. jan. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Dilettáns döggomba ***** válasza:
Biztos, hogy a magas páratartalom miatt. :) Vegyél sólámpát, tegyél ki tálakban sót, vagy ruházz be egy páramentesítő kütyüre. Az új háznak idő kell, míg teljesen kiszárad.
2011. jan. 10. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!