Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Egy 100 literes bojler elég...

Egy 100 literes bojler elég ilyen felhasználás mellett?

Figyelt kérdés

Eddig gáz melegítette a vizet, ergo soha nem fogyott el a melegvíz.

Most nagy felújítást csináltunk, a régi rendszer teljesen kuka lett, és a víz-gázos szerint elég a 100 literes nekünk (2 felnőtt, és egy 1 éves gyerek)

Viszont van kádunk is, amit én hetente 1-2 alkalommal szeretek kihasználni, de alapvetően mindketten zuhanyzunk általában.

Illetve a mosogatás van még amire használnánk.


A kád űrtartalma 300 liter, nyilván nem csak forróvízzel engedem tele.

Viszont a villanyszerelő azt javasolta, hogy éjszakaira kössük a bojlert mert amúgy vaskos villanyszámlánk lesz.

Tartok tőle, hogy egy kádazás után már semmire nem marad majd melegvíz.

Sosem volt bojlerünk, így nem tudom, hogy mennyi idő amíg visszamelegíti a vizet, tényleg éjszakain célszerű e?

Elég lehet ez vagy jogosan tartok tőle, hogy nem?


Ez a típus lenne:

[link]


tegnap 18:19
 1/10 anonim ***** válasza:

Elègnek elèg lesz zuhanyzáshoz. De fürdès után várhatsz a zuhanyzasra. Èjszakain meg tuti, hogy nem lesz több melegvized. Villanybojlernèl nem igen fürdenek kadba, mert az elèg húzós.

Akkor inkább egy Ariston velis.

tegnap 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Rajtatok múlik.Az éjszakainak van előnye meg hátránya is.

A nappali bekötéssel is lehet takarékoskodni. 2 tarifa között nem sok a különbség.Csak magyar gyártmányút vennék.

tegnap 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Nyilván a kádban fürdés után már nem zuhanyzok.

Mondjuk akkor más se....de ennek hány óra mire visszamelegíti a zuhanyzáshoz?

Meg akkor menjen nappali áramra?

Mert itt tényleg heti 1-2 kádazásról van szó, főleg esős napokon szeretek ha eláztam, vagy ha télen a hidegben sokat kint voltam. (nyáron szinte zéró a kádazás)

tegnap 18:37
 4/10 anonim ***** válasza:

Nekünk 80l-es bojler is elég volt 3 kisgyerekkel 2 felnőttel, viszont zuhanyzunk, nem kádban fürdönk.

Előző nyáron ki volt bontva fűtés, dolgoztam rajta. Tudna így is működni a gázkazán csak melegvíz előállítással, de nem mertem hagyni, nehogy beinduljon a fűtés miközben le van zárva a fűtés kör. Okosabb kazán, de sztem pont emiatt butább.

Nah mind1, pár hónapig ment. Működött, de rettenetes villanyszámlát kreált. Én nem javaslom a sima villanybojlert. Még nem próbáltam, de szerintem a hőszivattyűs bojler sokkal jobb választás.

tegnap 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
2 felnőtt, 50 literes bojler. Igaz, kádban fürdés viszonylag ritka, de gyakran naponta többször is zuhanyozunk, mosogatás is erről megy. Ezek a bojlerek már gyorstöltők, nincs szükségük több órára, hogy feltöltsenek. Nekünk Ariston van, de azt mondják, a Hajdu a legjobb.
tegnap 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 mindentudó99 ***** válasza:
0%
Egy jól beváltat lecserélni egy bizonytalanra? Miért?
tegnap 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Mert 30 éves volt az előző vízmelegítő.
tegnap 20:15
 8/10 anonim ***** válasza:
Zuhanyzáshoz elég, viszont ha a kádat teleengeditek az ki is meríti, a kád vize meg hamar kihűl, nincs utánpótlás. A villanybojler felfűtési ideje 3,5óra (15fokról 65fokra). Ha éjszakánként ennyit megy az 1,8kW-os fűtőbetét, az egy hónapba durván 200kWh, hamar kimerül a kedvezményes limit. Ezért mondta a szerelő, hogy vezéreltre kössétek. Mindenesetre drága és gazdaságtalan megoldás, az ember csak kényszerből használ villanybojlert. Sokkal jobb lenne egy gázkazános megoldás, ahol a kazán készíti a HMV-t. Vagy bojlernél maradva, a fűtőpatronos indirekt tároló lenne még jó, hogy ne csak a villanyt zabálja.
tegnap 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Még nem próbáltam, de szerintem a hőszivattyűs bojler sokkal jobb választás."

Sajnos nem! Én is gondolkodtam ezen, de téves út!

-Egyrészt az ára soha nem térül meg, most is kb. 600ezer Ft egy ilyen.

-Másrészt, ahova teszitek, a környezetét hűti. Télen, vagyis az energiaigényes szezonban lehűti a fürdőszobát. Ez járulékos hőveszteség, amelyet fűtéssel vissza kell pótolni. Vagyis a hőszivattyú semmit nem ér ebben az esetben.

-Harmadrészt, bonyolult, összetett felépítésű egy hőszivattyús bojler, a villamosság és a gépészet bele van zsúfolva egy dobozba. Ha hiba van, ki javítja meg és mennyi pénzért? Egy közönséges Hajdu-t kb. bárki vizkőtlenít, meg betétet cserél, de ezt a hőszivattyúst az isten se szakérti meg...

tegnap 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Bogica0616 ***** válasza:
Nekünk 80 literes van, 2 gyerek 2 felnőtt. Napi kádazás a gyerekeknek a párom jobb lenne ha kádazna mert túl sokáig túl sok vizet használ, de azért így is elég. Nálunk Hétvégén kb: napi 22 órát megy a vezérelt áram. Hétköznap: este 21:15 kor bekapcsol és reggel 7:00 kor kapcsol ki. Napközben többször bekapcsol. Szóval igen elég tud lenni. De ha gondolod vegyél 120 literest. Olyat anyósom használ 6 fő vigan zuhanyzik, ha kell.
tegnap 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!